Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta pravidel HoMM

Na Mage Knight jsem se jako fanoušek HoMM těšil, ale při hraní mě některé aspekty chyběly, tak jsem přemýšlel jak dosáhnout pro mě větší zajímavosti. Chtěl jsem, aby obsazené území něco vynášelo, města nebyla jen cílem útoků a v závěrečné fázi zlepšit pohyblivost. Při troše smůly se pohnout za kolo o 3 políčka není moc zábavné.

HoMM
Krystalový důl - hlídá Orčí nájezdník otočený lícem nahoru. Pokud ho porazíš, získáš krystal příslušné barvy. Na konci kola získáš krystal příslušné barvy, pokud máš více než tři krystaly příslušné barvy, musíš je spotřebovat v prvním tahu nového kola.

Hlubinný důl - stejně jako krystalový důl, ale hlídá ho Dračí lid a vybíráš si krystal.

Každý tah si můžeš za jednu manu/krystal libovolné barvy dobrat jednu kartu z dobíracího balíčku, za 3 krystaly dvě karty, za 6 krystalů tři karty.

První odkryté město je neutrální a hlídá ho Dračí lid, otočený lícem nahoru, včetně bonusů pro město příslušné barvy. Pokud ho hráč dobude, získá kromě obvyklých možností bonus k pohybu. V každém tahu má pohyb po všech terénech o 1 bod levnější nebo se může jednou za tah zdarma přesunout na vedlejší dostupné políčko (ne voda a skály). Neutrální město mohou dobýt všichni hráči ve hře, pokaždé musí porazit dračí lid. V neutrálním městě může být více hráčů současně a nemůžou zde proti sobě bojovat.

Ostatní města jsou nepřátelská a na konci každého kola se zvyšuje úroveň nepřátelských měst. Pokud hráč zaútočí na nepřátelské město a porazí jen část jednotek a než zaútočí znovu nastane konec kola a zvedne se úroveň města. V takovém případě se odeberou z obrany nejslabší jednotky. Například při prvním útoku se podařilo zničit dvě jednotky. Po zvýšení úrovně brání město 1 bílá, 1 fialová a 2 zelené jednotky. Útok bude veden proti bílé a fialové jednotce bez ohledu na to, jaké jednotky byly při prvním útoku poraženy.

Takto není třeba ani stanovovat, na kolik kol je scénář určen, obtížnost automaticky stoupá. Počáteční úroveň nepřátelského města si určí každý podle sebe. Taky lze začít na vyšší úrovni a zvedat úroveň města pouze na konci noci.
21.6.2020 18:00:19

RE: Varianta pravidel HoMM
Upozorňujem, že daný príspevok je skôr určení do sekcie "Diskuse" ako sekcie "Otázky".

Obdobne ma pôvodne stolová hra Mage Knight zaujala tým, že by mohla pripomínať PC hru HoMM.
Avšak Mage Knight je samo o sebe zložitá hra s mnohými pravidlami. Zavádzanie nových tzv. house-rules do hry pre potreby atmosféry nemusí byť práve efektívne na plynulosť hry a nové pravidlá môžu hru do značnej miery odbalansovať.
Osobne by som si však prestavoval jedinečný scenár, alebo skupinu na seba previazaných scenárov so zmenenými, resp. doplnenými pravidlami, pre navodenie atmosféry hry HoMM.
Mapa by mohla byť dopredu pripravená s tým, že dosky mapy (okrem počiatočných pozícií) sú zo začiatku neodkryté. Každý hráč by začínal na opačnom konci mapy na doske s Mestom (s upravenou náročnosťou okolia mesta), s tým že vlastní svoje počiatočné mesto. Mesto by mohlo poskytovať určité špecifické výhody, (možnosť najímať základné jednotky, elitné jednotky, učiť sa kúzla, kupovať artefakty, výhody pri obrane mesta, poskytnuté body pohybu navyše či doberanie kariet navyše), ale až po ich zakúpení (postavení budovy) pomocou kryštálov many (a navýšením celkovej úrovne mesta).
Na zamyslenie by bolo zaviesť dodatočné platidlo do hry za vylepšenie mesta (drevo, kameň alebo zlato) aby sa nevybalansovali pravidlá o kryštáloch many a kúzlení.
Dielik portálu by mohol byť v strede mapy a umožňoval by sa teleportovať do vlastneného mesta (alebo aj pevností, resp. veží).
Po mape by sa dalo bojovať aj proti NPC hrdinom (podobne ako Volgar), ktorý by obsahovali autentické armády. Napríklad Elfský hrdina s elfskými žetónmi nepriateľov, Orský hrdina orskými žetónmi nepriateľov a podobne.

14.8.2020 15:49:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bitva o hrad Cimburk - nová
Bitva o hrad Cimburk - nová
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas