Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 147x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Preklad


Tak jak vypada preklad? Je v poradku nebo se tam vloudily nejake chybky?
2.2.2019 12:08:08

DC
Přestože to četlo několik lidí a překlad se tím docela zdržoval, tak tam určitě nějaké chybky budou. Nechci aby to znělo jako alibi, ale tohle je překlad fakt obrovského rozsahu, nesrovnatelného s ničím, s čímž jsme měli co do činění...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

3.2.2019 09:51:50

DC

aneken
To uznávám a beru to. Nešlo mi o nějaké překlepy, ale o nějaké zásadní chyby, které by ovlivňovaly hru.

3.2.2019 09:55:05

Aneken

Preklepy nevadi. Hlavne aby nebyly zasadni, hratelnost ovlivnujici chyby na kartach. Pravidla mne taky nevadi, ta se daji opeavena vytisknout.

3.2.2019 11:17:17

DC

aneken
Dotaz - Průvodce hrou, str. 16, kapitola Nepřátelé s poklady, kurzivou psaná Poznámka. Má tam být "...nezíská žádné body Slávy", nebo Pověsti???

5.2.2019 20:03:01

DC

aneken
To že na figurkách měst je barva napsaná anglicky (na základním MK česky) má nějaký význam, nebo se to jen zapomnělo přeložit? Ono to samozřejmě nevadí, jen nevím, jestli to není z nějakého důvodu schválně.
Děkuji za odpověď.

5.2.2019 20:34:25

DC
Mělo by tam být body pověsti.
Města netuším, kdo ví, zda to WK při printu vůbec nějak řešili.

________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

5.2.2019 21:56:02

DC
No ty máš koukám oko. Má tam být fakt pověsti, koukali jsme na to a zůstalo to tam ze starých pravidel a nikdo si toho teď při kontrole nevšiml, tady ve fórech v základu MK to taky zmíněné není... No to je nemilé, my jsme do základu sahali jen přes změny, co došly od WizKids a změny, co jsme měli poznačené u sebe...:(
Jinak na města se nás tentokrát Wizkids vůbec neptali a sjeli figurky jedním vrzem, těch pár let zpět nám nabídli, že to tam můžeme mít česky...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

5.2.2019 22:30:05

Pravidla na ZH
Ahoj Anekene, planujete na ZH nahrat ceska pravidla ultimatni edice?

10.2.2019 22:23:09

Kubis
Zdarec, hodíme to sem. Jsem teď v Itošce, příští týden zařídíme ;)
CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.2.2019 21:15:34

re
Pravidla, pravidla rozšíření, průvodce hrou i přehled dvoubarevných karet nahrány, teď už je to na adminech ;-)

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

14.2.2019 13:00:56

OT aneken
Lyže v Südtirol ?

14.2.2019 16:43:06

Pravidla
...diky chlapi!

14.2.2019 18:39:56

Bastacka
Přesně tam, jak jsi to uhodl? ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

14.2.2019 19:46:27

Chybka v překladu...
Ahoj řekl bych, že se v překladu "Průvodce hrou" udržela jedna chybka, která se, jak jsem se díval, objevila již v první verzi české edice. Na straně 8 v průvodci hrou je příklad použití speciálních karet a začíná větou:

"V prvním příkladu je pro získání Pohybu 6 karta Meditace posílena zelenou manou..." Chvíli jsem hledal, jestli skutečně neexistuje karta meditace, ale i z obrázku u příkladu je zřejmé, že je myšlena karta "Soustředění". Tak kdyby byla někdy 3. edice ;)

Jinak je kvalita překladu opravdu famózní! Díky REXíci za úsilí, které jste vydání hry věnovali!

8.3.2019 11:17:11

Kubis
Děkujeme. Opravím a zanesu aspoň do elektronické verze pravidel.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

8.3.2019 11:35:35

Wolfhawk
Neočekávám že by tu bylo víc lingvistických hnidopichů než já sám, ale i tak... U jedné z karet Wolfhawk je napsáno Pohyb. Útok nebo a teď nevím co. Mně osobně to zmátlo, protože takhle to znamená, že máte pohyb A POTOM si můžete vybrat. Jenže místo tečky za pohybem má být čárka. Tudíž ze syntaltického hlediska se z toho stává až nyní výčet tří různých možností... Takže kdyby náhodou někdo byl stejný šťoura jako já... :D
_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

8.3.2019 11:36:15

Karty s úpravou oproti přechozí verzi:

https://www.rexhry.cz/sites/default/files/instructions/upravene-karty-mage-knight.pdf

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

8.8.2022 15:29:40

@Eyron Je v té úpravě nějaká zásadní změna pro hratelnost? Nebo je to jen stylistická úprava?

9.8.2022 09:54:21

Je to v podstatě jen “pročištění” wordingu, aby byl efekt jednoznačnější

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

10.8.2022 09:34:04

Vybíráme z Bazaru

Emperor Chest (Rift in Time Storage Solution)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas