Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 143x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

insert nákup

ahojte zaTrolové,
mám doma poklad, tuhle hru a říkal jsem si, že bych ji vyzdobil insertem od ERPATOR.PL, momentálně ten insert vychází na 32 euro, při nákupu 3 insertů je doprava zdarma, tak se ptám, jestli by se něchtěl 1-2 lidi přidat. Rozeslal bych to po čr přes zásilkovnu, jak by to došlo, popř. jsem z Olomouce, jezdím do Frýdku, popř. Hradce Králové...
Tak kdyby někdo chtěl, tak se ozvěte...ps: netrvám na mage knight, zlevnili všechny možné inserty, mají tam třeba scythe ulitmate, takže tam je vše na schythe s celou taky kol 30euro, za stejnou cenu i Twilight imperium atd...
24.11.2020 13:57:34

Insert na MK
Zdravím, asi bych do toho insertu šel. Je to teda na ultimátní edici? A poslal bys mi ještě odkaz, jak to vypadá a na kolik to vyjde. Dík Tomáš.

24.11.2020 14:36:06

To sirbeky
Tu je odkaz:
https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Raptor-Insert-Mage-Knight-Ultimate-Edition/1439

Cena je ukázána, doprava zdarma a ještě mám 5% slevu na celý nákup...

24.11.2020 15:02:42

32 euro.
já tam mám cenu 43 Eur... máš to dobře?

24.11.2020 15:07:52

Nemam

Sorry nemám, cena je 43 euro, tj. Cca s tou slevou kolem 1200 celkem

24.11.2020 15:19:17

eraptor
Osobně s inserty od eraptor nijak skvělé zkušenosti nemám - poslední insert od nich jsem měl na Mars Terraformaci a byl jsem poměrně zklamaný (záhy jsem pořídil cenově i funkčně mnohem lepší insert od Folded Space).

24.11.2020 16:53:58

jj
taky si myslím, na Tlama games za 600 Kč.. půlka ceny..

24.11.2020 17:03:09

určitě FS

Také doporučuji Folded Space. Je to lehčí, levnější... Do ultimátní edice jsem si ho koupil a je řešený opravdu dobře. Jen je třeba vestavět do krabice jakési "mantinely" (insert je dělaný pro standard MK krabici). Figurky jsem nechal v původním plastu, takže nějaké přihrádky jsou ještě k dispozici.

24.11.2020 17:21:07

diskuze dále
díky chlapy za zpětnou vazbu k insertu od eraptor, sám od nich nějaké věci mám a jsem spokojený s klalitou, i když třeba vítka směrem k váze insertu je pochopitelná, je to těžší, rozhodně těžší než foldedspace :-) To co mě ale od vašeho doporučení odrazuje je funkčnost insertu, já teď v krabici mám plastový insert a to proč chci eraptor insert je tzv. ready to play. Už jen připravit si hru a rozdělit si všechny žetonky a karty trvá fakt dlouho a tak bych rád insert, kde je všechno smysluplně rozdělené. To mě vedlo právě k tomuto insertu. U FS si říkám, že to už si zrovna můžu nechat insert, co je ve hře. Co si o tom myslíte?

24.11.2020 20:47:00

ready-to-play

U FS insertu je to řešené celkem pěkně, vše se jen tak vyndá z krabice a jde se hrát, moc v tom rozdíl oproti ER z fotek nevidím... U FS je super hlavně ten organizér na žetony nepřítel a karty v zásobnících jsou také na pohodu. Navíc tam každý hrdina má svůj praktický box.

24.11.2020 21:40:25

Nathanael
Nechci moc paušalizovat, protože nemám zkušenost se všemi inserty od raptorů - nevylučuju, že některé z nich jsou velmi fajn. Na základě několika zkušeností s nimi se jim ale vyhýbám, protože jejich poměr cena-výkon mi přijde jako poměrně špatný (např. u tohoto insertu na Mars byla práce s insertem skoro za trest - kostičky surovin i karty se vyndávaly mizerně).

Pokud hledáš špičku, potom bych pokukoval zejm. po insertech od Broken Token - těm se toho (dle mého názoru) moc vytknout nedá, samozřejmě s výjimkou ceny, která je zpravidla hodně vysoká.

Po zkoušení všeho možného jsem nakonec zakotvil u insertů od Folded Space, které (dle mého ryze subjektivního názoru) mají tyto výhody:
- cenově jsou přijatelné,
- jsou lehké a pevné,
- dělají se na velké množství her,
- v krabici perfektně sedí (přesně vyplňují prostor),
- mají zpravidla velmi dobře zmáknutou ergonomii,
- zpravidla skvěle plní usnadnění setupu a sklizení hry,
- často umožňují i variabilní sestavení, v závislosti na tom, jakou edici hry máš (viz např. insert na Brass, který ti umožňuje sestavení dle toho, jestli máš nebo nemáš iron clays, tj. ty "pokerové" žetony nahrazující mince).
Nevýhodou může být jejich vzhled, který se ne každému může líbit. Kvůli tomu je ale nepořizuji - stejně jsou většinu času v krabici.

25.11.2020 08:43:18

MK insert
Tak zrovna MK má ten základní insert vyřešený hodně dobře a není moc důvod kupovat za takové šílené prachy jiný.

Jinak nerozumím tomu nadšení z FS insertů. Ano, je to lehké, je to (většinou) dobře řešené a je to levné. Ale jestli něco, tak to rozhodně není pevné! Mám zkušenost z Eldritch Horroru, Marsu a 7 divů duel. U 7 divů je to opravdu skvělé a mohu doporučit, ale je to dáno tím, že tam není velké množství karet, které by jednotlivé přihrádky nějak namáhaly. U těch druhých dvou to už taková paráda není a přímo EH na tohle trpí hodně. Hůře se vytahují karty a abys to nerozlepil, tak musíš dávat velký pozor. A to ať s vytahováním nebo vracením.


25.11.2020 09:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

ackerman17
Zrovna EH v žádném insertu nemám (mám ho komplet, takže by v úvahu přicházely jen šílenosti typu box od Broken Token za cca 200 USD, do čehož nejdu... :)...), takže neposoudím, jestli zrovna tenhle kousek nemá nějakou vadu. Mám ale docela dost jiných her v FS insertech (z těch větších a těžších mě napadá třeba KS edice Dinosaur Island, která má hodně obsahu a díky kovovým mincím i větší váhu) a vše je zcela v pořádku. Manipulace s kartami (které mám prakticky vždy v obalech) je zcela bez problémů a nenarazil jsem na to, že by FS insert vyžadoval takovou manipulaci, která bude insert poškozovat.

Pokud jde o tu pevnost samotnou, potom jsem byl docela překvapen, co vše ty foamcore krabičky po slepení snesou. Jasně, nesnenou vše, ale běžné zacházení je bez problémů a jednoznačně snesou podstatně víc, než jsem na první pohled čekal. A fakt se mi nestalo, že by se mi některá z nich rozlepila, praskla nebo se jinak poškodila.

25.11.2020 11:16:29

insert
tak koupil si to v tom Polsku? a jak to hodnotíš?

zatím mám stále standard, a dá se tím žít...

21.12.2020 11:24:04

Eraptor nebrat. Mam insert od Laseroxu a maximalni spokojenost, je krasny, funkcni a dokonale vyplnuje prostor v krabici. Pokud ti nevadi vyssi cena, urcite do nej bez.

19.6.2021 23:42:52

Mám pôvodný MK a kúpil som si k nemu FS insert. Je ale poloprázdny, lebo sa v ňom predpokladám počíta s rozšíreniami. Nemáte niekto skúsenosť s tým, aby som vložil ultimátnu edíciu do pôvodnej MK krabice s FS insertom? 

7.6.2022 18:54:02

Odpoviem si sám. Z dôvodu, ak by to niekoho iného zaujímalo, tak nech tu má odpoveď.

Ultimátna edícia sa vlezie do insertu od FS, do krabice základnej hry Mage Knight: Desková Hra. Sice je to tam trocha natlačené, ale vlezie sa to tam.

Vrch krabice je mierne nadvihnutý.

16.3.2023 13:08:53

@Araneo A vleze se i s obalenými kartami?? 

16.3.2023 13:10:44

Já jen dodám, že spartik začíná dělat na svém insertu (insertyherman.cz – Inserty do deskových her).

16.3.2023 17:41:26

Insert hotový.

https://www.insertyherman.cz/product/mage-knight/

Spartik
www.insertyherman.cz

8.4.2023 17:18:28

Vybíráme z Bazaru

Zoo Tycoon: The Board Game CZ
Zoo Tycoon: The Board Game CZ
Akt. cena: 75 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas