Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?


Ahoj chtěl jsem se zeptat jaké máte ze hry zážitky. Ja jsem se docela těšil nez vyjde tato edice ale docela se obavam složitosti pravidel. Da se hra naučit za 1-2 hry???
22.4.2019 13:26:26

Prodej
Já měl právě pocit, že se úplně nedaří prodejum.. Vycházel jsem z trendu 1. vydání, které během roka zmizelo a pak už neslo několik let objednat. Tuto ultimatni edici jsem našel hned na prvním e-shopu ve 4ks. Takže jsem měl za to, ze se tak dobre neprodává ale rad slyším, ze je tomu naopak! I tak prosím o ten videotutorial :D je to pravidlove a myslím, ze i herně jedna z nejsložitějších her vůbec a zaslouží si nějaké příjemné přiblížení pro širší komunitu hráčů ;)

30.3.2020 10:53:19

Navod
Videonavod v cestine/slovencine by urcite potesil. Komu vsak neprekaza anglictina, Ricky Royal ma na youtube najlepsi navod, na com sa uz za tie roky jednohlasne zhodli uzivatelia BGG. Ja som sa kedysi hru tiez ucil hrat podla tohto navodu a neviem si ho vynachvalit.

30.3.2020 13:08:07

Mortuusx
Díky za tip, mrknu. Angličtina mi nedělá nějak extra problém ale musím vědět o cem se mluví a tady nejde o vysvětlení Core hry ale prave o ty drobné niance, u kterých si nejsem 100% jist - schopnosti nepřátel, boje hráč vs. hráč o rozšíření ani nemluvím :D

30.3.2020 16:13:16

Nyiziel
Rado sa stalo. Ricky tam ma viacero playlistov z Mage Knightom. Odporucam zacat s Walkthrough, pricom sa dalej oplati pozriet aj jeho odohrane hry v roznych scenaroch (prvy prieskum, solo dobyvanie, tezla). V jednej serii sa specialne venuje subojom medzi dvoma hracmi a v poslednom zverejnenom videu je nazorna ukazka ako prebieha utok na mesto. Je tam toho vela, ale oplati sa to pozriet, ak chce clovek ziskat prehlad v pravidlach rovno v praxi s ukazkami. A v sucasnej dobe je na to casu habadej :)

30.3.2020 20:22:43

Narocnost
Ale no, nestrašte zase s tou náročnosťou. Ja som hral síce iba základ, viem si predstaviť, že s rozšíreniami sa to pritvrdí, ale jedna z najnáročnejších hier vobec? Nepreháňajme a neodrádzajme. Ak hráč zvládne moderné náročnejšie hry (pred 10 rokmi každá druha hra od FFG a pred 20 rokmi tak 3-4 obtiažnosť na Avalon hill stupnici), tak s Mage Knight určite nebude problém.

30.3.2020 21:11:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Stokyi
Nechci ti nějak přidávat léta kamaráde ale ne všichni máme letité zkušenosti ;) já začal s deskovama 5 let zpátky a mám doma přes 50 titulů a věř ze Mage Knight a Neandrthal:lovci mamutů jsou těmi nejtěžšími hrami :) a nepřehánim ani neodrazuji.. prave naopak tyto těžké hry jsou vyzvou a když nic jiného tak prave toto je důvod ke koupi. Ale zrovna u tohoto titulu je tech PRO tolik ze není jiné cesty než ji mít doma :)

31.3.2020 07:00:20

to Nyiziel
Souhlasím se stOKYi a myslím, že podobný názor má i třeba Kubrt. Pravidla mi nepříjdou až tak složitý, ano je jich hodně, ale přijdou mi celkem smysluplně napsaný. Na rozdíl od spousty jednodušších her, kde je mraky nevyjasněných věcí. V deskovnách jsem i proti tobě zelenáč (2,5roku) a MK jsem si pořídil před rokem a neměl jsem s tím žádný problém. Lidem, co chtějí videonávod a mají problém s angličtinou jako já, bych doporučil Kubrtovo zahrání MK pro Deskofobii. A pokud načtou pravidla, pak není problém i bez znalosti angličtiny kouknout i na cizí videa. Ještě je v češtině video na kanále Domov Her, ale tam mají dost svérázná pravidla, hlavně co se týká znovupoužití jednotek. Tenhle svůj pamflet píšu hlavně proto, že o MK se všude říká, jaká je to děsně složitá hra, ale není to pravda (stejně jako to není pravda třeba o BiosGenesis, kde jsou pravidla možná trochu moc na přeskáčku, ale díky indexaci a odkazům mi přijdou celkem srozumitelné a po shlédnutí Yedleho a Davidova hraní je to hratelné bez problému) a pokud člověk nemá problém se čtením a chápáním textu, tak mi to přijde jako jedny z těch lepších pravidel. A upřímně pokud nějakou blbůstku nehrajeme úplně přesně podle pravidel a hrají to u stolu všichni stejně, tak se svět nezboří.

31.3.2020 09:31:28

...
Já nikdy stížnosti na složitost MK nechápal... Byla to asi moje druhá hra. :D Vše je tématické a funguje tak, jak by člověk očekával. Žádný zrady... Pravidla jsou napsaná výborně a nic hra nenutí si člověka pamatovat. Však ke každému typu střetnutí je zvláštní karta, která jak kuchařka říká, co má člověk dělat. Takže se nekoná ani žádné hledání v pravidlech. Doma jsem ji tehdá vytáhl a hned jsme ji hráli i se ženou, která žádná hráčka teda taky není. A že by to byl problém, to teda ne. S eklundovkama se vůbec nedá srovnat. :D
...................................................................
Odvážný dobrodruh

31.3.2020 10:09:50

Nyziel
Nemyslim si. V MK je mozna hodne pravidel, ale tak je to i spusty jinych her. Ale kdyz se v tom clovek trosku rozkouka, tak je to celkem v pohode, vetsinou do sebe ty veci totiz smysluplne zapadaji. Podobne je to i s tim Neanderthalem, ale tam bych rekl, ze je ta hra vlastne pomerne jednoducha, jen je tam par vyjimek, na ktere je potreba myslet a zdanliva slozitost je dana spise zpusobem, jakym jsou sestavena pravidla.

Nikdy jsem to nehral, takze se mozna pletu, ale myslim, ze narocna pravidla ma treba ASL :) . Prinejmensim hodne rozsahla.

31.3.2020 11:21:26 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nemyslel jsem těžké pouze pravidlově ale celkově i na zahrání :) samozřejmě pravidla sama o sobě nejsou úplně ztracená.. ba dokonce dam za pravdu, že jsou napsána velice slušně a stručně vše popisi ale je jich zkratka moc a hlavně se různě doplňuji, propletaji, vylučují a mají spoustu drobných ale :D má přítelkyně též obstojně hraje a to zna pravidla pouze ode mě (sama nepřečetla ani čárku) a tady možná vyzdvihnu to co možná platí obecně i u jiných her - ten kdo má pravidla pouze naposlouchane od někoho kdo je již vytridil a podal správnou formou ve správný čas tak má o to lehčí hraní, vše lépe uchopí a netape tolik jak ten, který se vším musel prolouskat. Ale i tak většinu bojů ji musím stejně radit a překládat schopnosti, odolnosti atd..

31.3.2020 13:44:13

Vybíráme z Bazaru

Věc (CZ)
Věc (CZ)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas