Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?


Ahoj chtěl jsem se zeptat jaké máte ze hry zážitky. Ja jsem se docela těšil nez vyjde tato edice ale docela se obavam složitosti pravidel. Da se hra naučit za 1-2 hry???
22.4.2019 13:26:26

Hra
Hra sa urcite neda naucit za 1 -2 hry, stale bude nieco co bude potrebovat pozriet do pravidiel. Zaklady sa naucis to je jasne, ale aj po 10 hrach sa sem tam stretneme s niecim co riesime v pravidlach.

Hra je inak skvela, ak by som ju mal opisat jednym slovom - EPICKA.. Len sa na zaciatku potrapis s pravidlami.

22.4.2019 14:34:39

Pravidla

Hráli jsme teď přes velikonoce a je to teda masakr :) když kouknes na nějaké video a půjdeš ten první scénář podle pravidel s drobnou dávkou trpělivosti, tak je to ok. Ale určitě doporučuji zahrát aspoň den a noc sám, pochopit pravidla a pak až trápit ostatní...

22.4.2019 16:09:54

Dojmy

A jaké jsou dojmy celkově? V mnoha diskuzích jsem viděl, že bylo nadáváno na neustálé počítání -> není pak hra nudná?

22.4.2019 16:34:24

Hmm
Pravidla jsou vskutku složitá, ale dá se to. Ale v podstatě pořád se něco našlo, co bylo třeba juknout do pravidel i po tom, co už jsem měl něco nahráno. Připomíná mi to heroesy na pc.
Hrál jsem jen solo. Nicméně mi začalo dost vadit, že je dost omezený počet kol. Nutí tě to vynechat nějaké souboje aby si stihl splnit úkol. Když ti padnou karty na pohyb a ty potřebuješ útočit nebo naopak, tak je tah většinou v čudu. A to neustálé počítání útok je časem opruz. Útočíš jen když víš, že na to máš.
Dal jsem té hře šanci. Že začátku nadšení, ale pak spíše frustrace. Jde pryč.

22.4.2019 20:31:08

Sakrys
Hru jsem poridil vylozene kvuli tomu, ze ma verohodne pripominat HOMM a zaroven proto, ze mam rad deskove hry. Nejake to pocitani a planovani snad proto neni na skodu. Nebo je to opravdu takova nuda?

Zatim jsem nehral, ale uprimne doufam v dobrou soliterni zalezitost.

Podpori nekdo z vlastni zkusenosti takovou domnenku?:-)

22.4.2019 23:37:18

Dojmy
Čili co se týká pravidel hry jak zhruba dlouho jste je studovali než se člověk pusti do hry?

23.4.2019 07:13:41

Dragos555
5 hodín 32 minut a 66 sekund. Tento cas bol rozdeleny medzi 3 dni. Co to za otazky davas?
Hra je zlozitejsia, pravidla su narocne, ma rozne vynimky a napr. boje maju svoje specifika. Co viac chces?

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

23.4.2019 07:46:05

darkw
Jaké si to uděláš, takové to máš. Chceš-li si z MK udělat matematické cvičení, můžeš, pak se nedivím, že se té hry chceš zbavit. Psal už jsem to kdysi, že mi víc vyhovuje, když souboje předem nepočítám. Útočím, když SI MYSLÍM, že na to mám. Ono dostat na prdel je taky zábava, ne? Na co budeš vzpomínat, jak jsi přesně spočítal body, nebo jak tě zahnal drak? Někdy mi přijde, že se lidi u těch deskovek neumí bavit, a že hrajou jen proto, aby si řekli - vyhrál jsem.

23.4.2019 08:45:41

Dragos555
Jeden večer jsme k tomu sedli vzali do ruky průvodce a odehráli (myslím že se to tak jmenuje) "První průzkum". Pak příští sezení ještě jednou. Zas takový masakr to není.
To je takový základ té hry, kdy si hráči nejdou po krku. Pak jsme hráli kooperativní scénář s dobýváním měst. Vzhledem ke komplexnosti jsme se nepouštěli do přímého klání hráčů proti sobě. Zatím. A takhle nám to celkem vyhovuje. Ve 3 hráčích to dáváme za 4 - 6 hodin. Vím, že to hrajeme pomalu, že jiní borci to dávají mnohem, mnohem rychleji.
Kolega to hrává sólo, baví ho to řešit jako takový rébus. Kolik mu to zabere nevím.. Já si to slibuji taky zahrát sólo, ale nedostávám se k sólo hrám tak nějak "morálně" :)

23.4.2019 08:59:28

meah
Od hry čekám, že se u ní budu bavit. A neustálé počítání, zda vyhraju souboj či ne, moc zábavné není. A útok, který nemá šanci na úspěch, nemá cenu. Tohle říkají pravidla. Pokud útočíš, že se myslíš že na to máš, je tvoje věc.

A protože se u této hry nebavím, viz ostatní níže uváděné důvody, tak jde prostě pryč. Třeba ve Falloutu jsem eště nevyhrál, ale zato jsem se u něj pořádně bavil. A vo tom je, jak říkáš.

23.4.2019 11:39:57

darkw
To je v pořádku, já se tě nesnažím přesvědčit, aby sis ji nechal:)

23.4.2019 14:22:27

meah
bohuzial, to nie je chyba hracov, ale chyba hry.

23.4.2019 17:24:17

náhoda
Některým lidem vadí předvídatelnost v soubojích. Na BGG se o tom taky diskutovalo a zahlédl jsem tam několik variant na hru s drobným prvkem náhody (ať již s pomocí kostek, nebo jinými mechanikami - vesměs přičítají či odečítají k atributům velmi málo, aby se zase hra nestala příliš náhodná). Nezkoušel náhodou někdo ?

23.4.2019 18:03:16

komplexnost
Hrál jsem se dvěma různými skupinami vždy po třech. V každé se objevil někdo, komu vadila přílišná komplexita. Je to hodně o počítání a kombinacích. Nesmíte se tím nechat pohltit. Všechno stejně nedopočítáte.
Za sebe taky doporučuju jít do boje i když nevíte přesně, jak dopadne. Za prvé, můžete svůj tah vzít většinou zpět a za druhé v souboji se může objevit tolik věci na které jste nepomysleli, že to vždy nějak dáte...

23.4.2019 18:42:11

stOKYi
Může to být chyba hry, beru to jako daň za vyšší komplexnost, kterou mám u her rád. Já si tu chybu opravil sám svým "nepočítám-před-bojem-ale-při-boji" přístupem k jejímu hraní:)

24.4.2019 08:40:35

chyba hry?
Když si někdo koupí komplexní hru, u které je uváděna dlouhá hrací doba a ví se, že má desítky stran pravidel a že je to více euro než rpg, tak je chyba hry, že na to dotyčný nemá?
Ta hra je výzva! A není pro každého. Přesto je vynikající.

Tahle hra není pro lidi, pro které je večer strávený přemýšlením u hry ztrátou času.

24.4.2019 10:10:45

meah
každá hra môže mať svoje neduhy a ak Mage Knight dáke má, tak je to práve ten zbytočne veľký prísun informácií. Dôležité ale je, že hra baví ;)

24.4.2019 13:31:47

Mage
K této hře se často vracím a to o ní něco vypovídá. Navíc na BBG se drží stále relativně vysoko spolu s Terra Mystica a Puerto Rico. A to už jí bude skoro 10 let...(v top 25 aktuálně).
Ano, hra je to počítací a pokud někdo nerad počítá a dává radši svůj osud všanc kostkám, nechť je to jeho rozhodnutí. Rád bych ho ale přesvědčil o tom, jak moc je to špatné rozhodnutí... Rád bych ale upozornil, že rozšíření The Lost Legion Expansion tohle počítání definitivně ruší. Takže vlastně vaše nářky byly vyslyšeny a proto Lost Legion :-). Neříkám, že hra netrpí neduhy (náhoda lízání karet), ale stále je to nadprůměrně dobrá hra. Pokaždé když dohraju, tak ten příbeh si dlouho pamatuji. A nepotřebuji nějaké rádoby příběhy jako v Gloomhavenu, které jako celek vůbec nepůsobí. V téhle hře si ten příběh domyslím sám a je to vždy parádní zážitek. Pokud budu chtít parádní příběh, přečtu si knížku. Příběh si domyslím z abstraktní hry a nejhorší varianta je příběh tvořený kostkami. Víte kam mířím? Ano že Mage Knight je dobrá hra:).

21.2.2020 11:03:31

celyl
Můžeš nějak rozebrat to, že Lost Legion to počítání ruší? Dík.

21.2.2020 11:29:36

Froggery
No jednoduše je tam víc nepřátel s novými schopnostmi. V základu tě nejčastěji vytrikuje schopnost OCHROMENÍ. V Lost legion jsou nové nepříjemné schopnosti nepřátel. A pak jsou tam ty jednotky, které nemůžeš používat v opevněných místech, takže záleží na náhodně na jaké dílky mapy narazíš. V základu opravdu porazíš na co narazíš... krom několika draků ke konci.

21.2.2020 12:09:36

celyl
To bohuzial nemeni nic na tom, ze tie suboje to nevylepsi, dokonca by som povedal, ze to este zhorsi.
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

21.2.2020 14:44:38

Video tutorial
Hru jsem před pár dny opět oprášil po tom co jsem ji minuly rok pořídil a je třeba říct, ze nejspíš čas a střízlivý náhled na hru tak nějak všechno uhladil.. už má mnohem méně ??? Spousta pravidel a jejich drobných niancí se tak nějak vyjasnila a dokonce se nám konečně podařilo i zvítězit nad hrou :D a dobyt všechna města v rámci daného scénáře a to tu hru dle mého názoru děla výjimečnou. Její náročnost! Nenechte se odradit lidi a dejte tomu šanci. Je to opravdu bozi hra a pro každého milovníka fantasy by měla být nutností! ;) přesto všechno, už jsem o to jednou zadal, bych víc než moc uvítal videotutorial v češtině (slovenštině) klidně rozděleny na několik dílu, kde by se vše hezky a tak nějak přirozeně vysvětlilo. Pomohlo by to jistě i prodejim této krabice která není nejlevnější. Předpoklady k tomu totiž má, jen se ji spousta lidi boji a to je skoda

26.3.2020 14:43:42

Nyiziel
predaj krabice sa uz neriesi :] uz nie su

26.3.2020 21:20:25

Nyiziel

Jak to myslis Nyiziel ? Hra už není k dostání?

26.3.2020 23:29:59

prodej
ještě jsou obchody, kde se hra dá koupit, ale i chlapy z REXher byli překvapení, že se hra blíží k vyprodání tak rychle.

26.3.2020 23:37:24

Vybíráme z Bazaru

Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Akt. cena: 5500 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas