Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Boj

Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších hráčů, pokud bojuji s nepřítelem, kterému zablokuji všechny jeho útoky, ale zároveň tím spotřebuji všechny své karty (nemám tudíž možnost zahrát útok) boj končí, nepřítel tedy nebyl poražen (jeho žeton zůstává na místě) a já jsem nezraněn? Je takovýto výsledek boje správný?
28.12.2013 22:45:12

david
Ano, tak je to správně (a tedy pro hrdinu takový boj nemá prakticky žádný význam).

28.12.2013 22:53:43

Duirin
Ok, díky.

28.12.2013 23:05:43

Boj
No, nema vyznam....nekdy se takto muzes protahnout kolem drancujicich, vykryt je, ale neutocit a karty utoku ponechat na boj za kterym miris a ktery dava vic bodu a odmeny.

29.12.2013 07:25:24

JenomKuba
Hm, dobra pripominka. Takto me to jeste nenapadlo pouzit, dik za tip.
Ale orkove jsou celkem slabi, takze ty moc nema smysl obchazet, lepsi je je znicit - hodit se tedy muze spis na draky.

30.12.2013 13:54:26


Dle situace
Ja to tak parkrat zahral prave na ty slabe, kdy jsem mel v ruce karty utoku nachystane na urcity boj a nechtel je odhazovat na nejakeho troubu. Draka jsem takto jeste neobchazel, ale treba u urcitych scenaru, osvobozeni dolu treba, by se to dozajista dalo vyuzit tez.....ke konci druhe noci, kdy chvatas k poslednimu dolu a setris kartama na tamni dve prisery. Ale nevim, vzdy je to podle situace, ja to tak zahral jen parkrat, kdy jsem usoudil, ze zabit netvora mi nic neprinese. Tahle hra je super, ze cest je mnoho a rozhodnuti vzdy na tobe.

30.12.2013 20:19:28

speciální efekty na kartách jednotek
Ahoj, prosím o vysvětlení, kdy mohu použít speciální efekt (označený "kuličkou many") na kartách jednotek. V pravidlech se píše, že tento speciální efekt mohu použít kdykoliv během svého tahu. Rozumím tomu tak,že jí využiji pouze při aktivaci této jednotky. Jakmile je jednotka vyčerpaná nebo zraněná, nemohu tuto schopnost využít?

7.1.2014 19:44:22

cyril111
Presne tak ako si napisal.Aktivuješ jednotku a využiješ jej schopnosť

8.1.2014 16:09:52

Karty za odměnu + zranění
Ahoj, chtěl bych se zeptat, pokud například dobudu magickou věž, za odměnu si mám vzít kartu kouzla. Když si ji vezmu, dám si ji do ruky nebo do dobíracího balíčku nebo do odkládacího balíčku? Nebo když získám kartu pokročilé dovednosti posunutím na počítadle slávy, můžu si ji dát do ruky a v dalším tahu hned použít?

A dotaz č. 2: Bojuji s nepřítelem, nemám dobré karty na blok, a proto nehraji žádné karty. Nepřítel mi dává např. 2 karty zranění, vezmu si je, ale můj limit karet v ruce je jen 5. Musím tedy před tím, než na nepřítele zaútočím zblízka 2 karty odhodit?
Děkuju za vysvětlení!

8.1.2014 18:55:39

david.222
kartu kouzla jako odměnu na dobírací.
Karty neodhazuješ. Jen pokud dostaneš zranění kolik máš limit, jsi omráčen.Limit je jen na dobrání na konci tahu. Jinak karet moheš mít kolik chceš.
Postup na další úroveň.Posouváš až na konci tahu. Takže stejně jako kouzlo. Příští tah ho máš.
V průvodci hrou to je. Nebuď lenoch. :o) Taky mě to sštvalo.

8.1.2014 19:18:13 | Upraveno autorem (porovnej)

petrin
Děkuju za objasnění! Pokud tě naštval můj dotaz, tak se omlouvám. Myslím, že přečtení mého dotazu a odpověď na něj (zvlášť pro hráče, který má dostatek zkušeností) nezabrala příliš mnoho času.

8.1.2014 19:33:14

:o)
Vůbec jsi mě nenaštval. Jen jsem zavzpomínal na začátky. Na to listování a tak. To je všechno. "o)
Samozřejmě se ptej dál. Člověk i když to najde, tak ještě potřebuje utvrzení, že je to tak. Tak dobrou hru.

8.1.2014 19:50:59 | Upraveno autorem (porovnej)

ledovy utok a ohniva odolnost
Jeden nepritel ma tuto kombinaci vlastnosti, znamena to, ze jeho 3 ledove utoky nelze vykryt 3 ohnivymi bloky? Co blok ledovym ohnem?

9.1.2014 01:30:52

longer
Ledový oheň je úplně stejný, jako oheň. Tedy 3mi se ubráníš. Ostatní na 1/2.
Ve shrnutí pravidel dole, u schopnosti žetonů nepřátel. Kdyby jsi to hledal

9.1.2014 07:28:35 | Upraveno autorem (porovnej)

longer
nebo má i útok ohnivý?
Pokud by měl kombinaci ledový,ohnivý útok a ne ohnivou odolnost, tak ledový oheň je plná obrana, ostatní na 1/2
Moc přemýšlím. Sry. Takový nepřítel neni. Ale platí to. "o)

9.1.2014 07:32:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas