Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Balance?

Pár postřehů z dosavadního hraní (není to asi zatím nic směrodatného, mám odehraných cca 30 her v 1 - 3 hráčích). Převážně scénář plné dobývání, případně jeho kooperativní varianty.

Hra je super, ve většině případů nestojí ani moc na náhodě (i když se stalo, že jsme s dvěma hrdiny měli dobytých každý asi 6 míst (ruiny, magické věže, pevnosti atd... a nedostali žádné použitelné karty a nebyli jsme schopni dobýt ani společně město.)

Možná zjištěné skutečnosti nabourává i skutečnost, že jsme si trošku upravili sílu měst (při plném dobývání jsme měli dvě města na 11. úrovni a jedno na 11. úrovni s drakem jako obranou navíc, jinak by hra byla docela nudná)

A teď to, o čem se tu celou dobu bavím:

--- Hrdina Tovak mi přijde při vyšších levelech měst poměrně slabý. ----
Jeho skilly jsou ve většině případů drobné úpravy bloků či útoků, použitelné na jednoho protivníka (ale pokud stojíte proti 5 - 6 silným nepřátelům ve městě, je to zcela zbytečné - v takové chvíli je třeba plošná kouzla, případně brutální kombinace karet, které dají např. 18 útoků za 2 karty atd..)

Je to jen můj pocit, nebo obecný?

Sám jsem hrál jen za Tovaka, Norovase a Goldyxe (sexy čarodějku mi kámoš nepůjčil) a ze všech tří mi Tovak přišel suverénně nejslabší. Goldyx je velmi pružný a schopný healer, takže i když neudělá tolik dmg, dokáže se ze zranění poměrně rychle vylízat... Norovas je velmi schopný, z této trojice bych ho typoval i jako nejsilnějšího, ale dost záleží na skillech, které mu padnou (skill na pohyb a znovuaktivaci jednotky je téměř nutností) - v poslední noci byl schopen sám dobýt dvě jedenáctková města (v jednom ještě draka navíc)....
Kamarádova čarodějka je schopná kouzelnice a on s plošnými kouzly likvidoval města také velmi snadno... ale Tovak.... to je katastrofa....

Možná to za něj jen hraju špatně - jaký volíte s tovakem postup? Co dobývat nejdříve, na co se soustředit, jaké schopnosti/kouzla shánět?
30.12.2013 03:46:15

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Brainbox Rozprávky + Príroda
Brainbox Rozprávky + Príroda
Akt. cena: 12 €
Končí za: 6 dnů

Offcanvas