Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Anglická/česká verze

zdravím, uvažuji o koupi hry, ale nemohu se rozhodnout, jakou jazykovou verzi si koupit. s angličtinou problém nemám, ale čeština je zase můj rodný jazyk...
poradil by mi někdo v tomto ohledu? děkuji
10.6.2013 13:21:15

česká verze
Já bych ti jednoznačně doporučil českou verzi. Už jen kvůli podpoře českého vydavatele, který se pustil do tohoto překladu.

Pro anglickou verzi hovoří rozšíření, ale co jsem četl reakce tak to není rozšíření typu must have.

Proto českou verzi. Navíc můžeš narazit na spoluhráče, kteří s ang problém mohou mít.

10.6.2013 13:27:04

v čem je problém s češtinou? :)
Budeš to mít lepší pro lidi, kteří angličtinou nevládnou a podpoříš kluky z Rexher, kteří do toho dali svoje úsilí. Myslím, že na překlad tu žádné stížnosti nebyly, maximálně nějaké nesrovnalosti s potiskem dílků, ale mám pocit, že to se týkalo nejen české verze (pokud se nepletu).

EDIT: tak vidím, že nás má víc stejný názor :)

10.6.2013 13:31:37 | Upraveno autorem (porovnej)

EN? CZ?
Dlouho jsem zvažoval, jestli anglickou nebo českou verzi. Nakonec u mě přistála česká verze a musím říct, že dneska jsem tomu rád. Hlavně proto, že se dá hrát i s neangličtináři, což by s nimi v případě MK v původním znění bylo nehratelné.
Navíc překlad je velmi solidní - s tím si chlapci (a děvčata?) v Rexhrách opravdu vyhráli...
Jinak se mi ve hrách líbí angličtina, která vypadá tak... profesionálně:) Český jazyk vypadá divně, na druhou stranu jak se začne hrát, je to zase takové přirozené. Doporučuju CZ verzi.

12.6.2013 16:04:50

děkuji
děkuji za názory, nakonec jsem si koupil českou verzi :)
teď studuji pravidla a čekám na PPL :P

12.6.2013 17:21:13

Čekat? :/
Já právě řeším dilema, jestli čekat na cz verzi rozšíření, či prodat český základ a koupit si obojí v EN. Hru hraji pořád a na rozšíření jsem neskutečně natěšený, proto mne mrzí, že ze strany překladatele/cz vydavatele je zatím ticho po pěšině. Na druhou stranu, jak už tu několikrát bylo řečeno, se bojím, že v EN si ji už s některými lidmi nezahraji.
Ale zase při představě, že bych měl na (nějaké další) rozšíření zase čekat...
Nevíte někdo, jak je na tom ten překlad? :)

16.6.2013 22:36:17

Rozšíření
Nedávno jsem psal do Rexher, rozšíření by moc rádi vydali, ale Wizkids chtějí větší náklad než je u nás vydáno základů, takže je české rozšíření plánováno až s dotiskem základu, který se ale určitě letos nechystá.

16.6.2013 23:00:27

zkusenosti s anglickou verzi
Pritel nemluvi cesky, tak jsme poridili anglickou verzi. Osobne si myslim, že cesky preklad hry je srozumitelnejsi a stravitelnejsi pro zacatek. Urcite zalezi, s kym chcete hrat.

27.12.2013 00:48:47

Vybíráme z Bazaru

Oathsworn - Into The Deepwood
Oathsworn - Into The Deepwood
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas