Mafia City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Petr Bělík
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jde dát pěstí vrahovi?

Pěst nelze použít na efekty lokací, to je jasné. Lze ji však použít na efekty karet typu lokace? Já bych z pravidel pochopil, že ano, tj. vrahovi jde dát pěstí a ten prostě nikoho neodpráskne. Ale přijde mi to přitažené za vlasy - že by si nájemný vrah vybral tak pitomé místo k odstřelu, že by se tam objevil konkurenční mafián, který mu dá přes hubu? Nebo v horším případě se tam rovnou potkají 2 další konkurenti, který si dají vzájemně přes hubu a vrah jako by se nechumelilo v klidu oběť odpráskne? Jak to hrajete? Díky.
3.12.2017 16:00:21 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Souhlasím. Taky se mi zdá, že to je možné. Pravidla jsem sice kdysi překládal, ale jistý si nejsem. Navíc s tím dílem nejsem vůbec spokojený, je tam pár chyb, nejasností a kostrbatých formulací. Dneska bych to asi napsal jinak.
Pro potvrzení bych doporučoval zeptat se Opčíka, ten je autorem slovenského originálu.
Překladatel pravidel (podpis dle instrukcí admina)

3.12.2017 17:51:35 | Upraveno autorem (porovnej)

dik za ditaz,
ak si spravne spominam a citam napovedne karty, 2peste zrusia len efekt karty alebo efekt symbolov na kartach, Nikdy nie efekt lokacie.
priklad: pohnem vrahom a zahram kartu vraha. Niekto karu zrusi 2 pestami. Toto mozem zrusit podone a povodna karta vraha sa vyhodnoti, alebo nasledne zahram dalsiu kartu vraha..
(tak by sa to malo hrat..)

Ano, je/musi tam byt ista davka abstrkcie, dve paste su ako hruba sila klanov.

4.12.2017 13:51:10

.opčík
Super, díky za vyjasnění. Ještě bych si dovolil v té souvislosti jednu otázku, byť se v jiném vlákně řešila, ale trochu mi to koliduje s tím, co jsi napsal - tedy že pokud někdo pomocí pěsti zruší mého vraha, můžu zahrát dalšího vraha. Z toho usuzuji, že vraha můžu zahrát víckrát. Lze tedy vícekrát zahrát vraha i v případě, že toho prvního nikdo nezruší? (čili mohu takto odprásknout 2 mafiány?)
Předem díky.

4.12.2017 14:53:17

..
fajn postreh ku wordingu!)
nicmene, efekt lokacie je odstranenie 1 zetonu mafiana, nie viac.. ale je to zaujimava uprava.)

4.12.2017 15:52:20

Pěsti

Vždyť je v pravidlech napsáno, že pěsti nezruší kartu Lokace. A nájemný vrah je karta typu lokace.

18.8.2019 12:15:44

Vybíráme z Bazaru

Similo Fantastic Beasts
Similo Fantastic Beasts
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas