Madeira Collector's Edition

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Madeira Collector's Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Whats Your Game?
Autoři: Nuno Bizarro Sentieiro
Paulo Soledade
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Kdo podpořil projekt jako já? .. doručení March 2020 nevyšlo, a již teď je jasné, že to bude min. další rok .. takže 11/2021 nejdřív... tato podpora projektu se mi nepovedla :/ ale snad to doručí no...
20.11.2020 10:56:36

Kde pisou 11/21 nejdriv?

20.11.2020 13:08:44

..
když projdeš poslední dva updaty a pak komenty, tak to tam někdo psal..

jde o to, že ještě nemají nic hotovo a mění výrobce v Číně a teprve domlouvají věci.. takže půl roku po dodání jsou defacto na začátku..

20.11.2020 13:11:12

jáááá
Nejsi v tom sám, vím ještě (krom mně) o dalších.. Tohle je prostě smutný, ale co naděláme..

20.11.2020 13:48:25

No ja samozrejme taky, ale nectu to tak cerne. Na zacatku jsou, kdyz ladej material, design, layout, atd.. Ja to chapu tak, ze je vse hotove krome samotne vyroby.
Takze muj laickej tip je takovej, ze najdou fabriku, udelaj si par kolecek samplu a pak mass production.
Jako do vanoc to nebude, ale myslim, ze neco jako Q2/3 by mohlo bejt realny.

20.11.2020 15:59:45

..
Tak jako černě to taky nevidím, radši ať ty komponenty stojí za to, než aby to honili.
Spíš je drsné, jak se jim to sešlo, a defacto ztratili rok a prachy.
Q2 si myslím, že reálné asi není.. ale Q3 by bylo super .. na podzimní večery proč ne..

jinak original Madeiru - neznám, nehrál jsem.. Ale dle hodnocení komplexity to bude nejsložitější hra u nás doma, tak snad ji zvládnem a neotráví nás složité mechaniky. :)

20.11.2020 16:06:32

Jen tak pro odlehceni.. Muj PRVNI (!!) kickstarter, do kteryho jsem naskocil a jako nepolibeny panic jsem do nej poslal tehdy neuvrtitelnych 150$ byl 6.10.2016 tento:

https://www.kickstarter.com/projects/274643038/siege-of-the-citadel-2nd-edition-techno-fantasy-bo

Vtipny na tom neni ani tak to, ze to jeste neshipnuli a nedodelali, ale spis to, ze to dokonce opravdu mozna jeste dodelaji ;).

Jinak jsem samozrejme zazil i KS, ktery se s pracahama uplne vyparili.. resp teda konkretne jeden.

20.11.2020 16:11:22

...
Já teda též to nevidím tak černě. Zatím musím zaklepat, ale mimo pár vydírání o doposlání peněz za shipping jsem zatím KS ustál bez nehody.

Onas možná zmiňuje hru "UNBROKEN" která dopadla více, než Broken :-/ mě naštěstí osvítilo štěstí a poslední den jsme zrušil svůj pledge.

Aktuálně mám více obavy o dokončení tohoto projektu
https://www.kickstarter.com/projects/1504466921/orcquest-warpath-the-boardgame/description

Do kterého jsme dost nasypal...a přijde mi, že tvůrci nevybrali zase tolik peněz, aby tim mohli být živi i přes taková zpoždění a ještě aby jim zbylo na výrobu a rozeslání.

Zatím vypadají, že je vše OK, ale očekávám nemalé problémy

20.11.2020 16:55:41

Trochu OT (?)
Musím teda říct, že mám pocit, jako by WYG šli poslední 2-3 roky celkem z kopce. Už 3 roky neudělali novou hru. Přijde mi, jako by řešili nějaké vnitřní problémy (přestěhování z Německa do Portugalska), jejichž odrazem byl (možná) i celý Kickstarter na deluxe Madeiru. Pamatujete, jak nejdřív vyhlašovali, že to bude, aby pak nakonec oznámili, že to nejde, a trvalo skoro další rok, než k tomu nakonec došlo? Rozmáchle oznamovali i ZhanGuo - a nic. Jejich FB má od srpna 2019 až do dneška DVA příspěvky.
Nechci tím strašit ty, co backovali (já ne). Věřím, že hra nakonec bude. Jen mi přijde líto, že nakladatelství, co vydává (vydávalo) takové pecky, je teď evidentně v naprostém útlumu.:-/

20.11.2020 17:01:50

Design
K té obtížnosti: hele, mě Madeira strašně dlouho ležela v polici, právě protože jsem ji taky bral tak, že to bude hrozně obtížné. A pak jsme se to jednoho dne rozhodli rozchodit a následně jsem si vyčítal, proč tak dobrou hru nehrajeme už dávno.

Ono to není zas tak složité, i přes těch 5 fází kola. Je tam toho jen hodně co musíš sledovat. Ale jak se do toho jednou pronikne, tak ty mechanismy zapadají do sebe. Pravidla jsou napsaný dobře, jen je potřeba je pečlivě pročíst.

Nenechte to dlouho chytat prach a zkuste. Přeji dobrou zábavu!

21.11.2020 09:43:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Never gonna give you up! Aneb Q1/2023 to máme doma :)

 

https://www.kickstarter.com/projects/wyg/madeira-collectors-edition-expansion/posts/3599395

3.9.2022 09:11:48

Neviem prečo som vtedy nešiel do rozšírka - asi bolo vysoké poštovné. Som zvedavý, či ho vydajú samostatne. 

3.9.2022 20:02:24

@Kadylek → Tak konec Q1 2023 se nezadržitelně blíží a Madeira teda ještě doma není. :-(

24.3.2023 18:59:05

@Jumbo Stačí sledovat updaty ;)

 

“Final Packaging and Shipment arrangements will be part of next Update in February. This means, we won't hit Q1 delivery to you. This is unfortunate, but real, and Q2 becomes our new target.”

24.3.2023 19:45:59

@Kadylek já vím, já ty updaty slefuji. Byl to spíš takový nepovedený pokus o vtip. To jejich nekonečné posouvání termínu… 

25.3.2023 09:39:16

Včera dva z klíčových osobností WYG a autoři hry Nuno Bizarro Sentiero a Paolo Soledade oznámil na twitteru, že odchází z WYG. Řekl bych, že to značí jediné. Konečná pro WYG a bohužel asi i pro Madeiru deluxe, což mě osobně mrzí, i když jsem to nebackoval, protože hra je to skvělá a ty expanze vypadalz dobře. Jen můžeme doufat, že práva vlastní oni a třeba se Madeira objeví někde jinde, stejně jako planovaný ZhanGuo

30.3.2023 16:55:43

@Kospin Naopak, jestli prava vlastni jen oni, tak jsme my vsichni backeri v pr…

30.3.2023 17:21:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro ty, co pravidelně nesledují KS stránky projektu.

https://www.youtube.com/live/EQc7GDijYms?feature=share&t=1774

_____________
liščí pohůnek

30.3.2023 18:11:03

@Kospin @stady No, pokud jsou fotky na kampani reálné, tak je jedno, kdo má teď práva. Ta hra byla vyrobená podle platné licence. Co se týče dotisku, to je otázka jiná.

31.3.2023 14:13:41

Čau,

chtěl jsem se zeptat všech, kdo podpořili tento projekt na KS. Vyvíjíte ještě někdo nějakou inciativu ohledně hry nebo jste to taky už odpískali?

25.8.2023 14:26:09

Já teda nebackoval (naštěstí/bohužel?), ale kampaň (tedy její sekce komentářů a updatů) sleduju. Po “odchodu” člověka, který měl pomoct celý projekt nějak dotáhnout, se opět rozhostilo mlčení. Je sice nějaké video se zkompletovanými krabicemi, které “výrobce poslal k odsouhlasení”, ale… Takže je otázka, jestli se hry (a v jakém množství) dostanou někdy do Evropy (snad v případě, že práva koupí někdo jiný - což podle jednoho komentáře nebudou Sorry We Are French, jak se stalo v případě Zhan Gua - což je dost jupí!, protože nová edice je základ + rozšíření, které WYG? nikdy nevydali). Shrnuto: Rád bych si aspoň to rozšíření někdy pořídil, ale jestli to někdy dorazí až do obchodů, to ví jen kamarádi z (dnes už bývalého) WYG?:-D

_____________

liščí pohůnek

25.8.2023 18:37:21

Mám zabackováno společně se @stady, který mi přeposílá updaty. Chápu správně, že TinuZ už se projektu neúčastní? Jsem se těšil, že třeba aspoň do Vánoc to zvládnou :-/

26.8.2023 12:00:36

@Kew Neúčastní, ale naposledy ve videu říkal, že sám hru nebude hrát do té doby, než se dostane k backerům, takže to vidí optimisticky :D

26.8.2023 16:13:42

Vybíráme z Bazaru

Wingspan - Na křídlech - budky / akční žetony
Wingspan - Na křídlech - budky / akční žetony
Akt. cena: 79 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas