nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Löwenherz

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Goldsieber
Rio Grande Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Král Richard Lví srdce vytáhl na křížovou výpravu a nechal Anglii v rukou svého neschopného bratra - Jana Bezzemka. Moc hrabat roste nad únosné meze a na úkor krále. Rozdělují si zemi, kousek po kousku ukrajují z králových pravomocí. Ale nejmocnějším z nich může být vždy jen jeden!

Ve hře Löwenherz (Lví srdce) se hráči stávají zlotřilými šlechtici, kteří si uzurpují moc nad královstvím na úkor slabého krále. Ten nejúspěšnější z nich nakonec krále z trůnu sesadí a zavládne železnou rukou nad celou zemí.

Příprava hry

Hráči nejprve sestaví variabilní hrací plán (variabilita je podobného druhu jako u známější hry stejného autora - Osadníků z Katanu). Poté připraví balíčky karet úkonů a politky. A nakonec rozmistí své hrady - podle počtu hráču 3 až 4 - a případně hrady neutrálního hráče.

Průběh hry

Hra se hraje několik kol. Na začátku kola se otočí karta úkonů na níž jsou zpravidla tři úkony. Hráči postupně (od začínajícího hráče) zvolí, který úkon chtějí provádět. Pokud několik hráčů zvolí stejný úkon mohou nejprve nabídnout svému soupeři peníze za právo úkon provést. Pokud se tito hráči nedohodnou proběhne o úkon dražba. Každý úkon může provést jen jediný hráč.

Na výběr jsou tyto úkony:

  • Výběr daní: hráč získá vyznačený peněžní obnos. Tento úkon je výjimečný - může ho provést více hráčů a o peníze se rozdělit rovným dílem.
  • Stavění hranic: hráč může položit na plán vyznačený počet hraničních kamenů. Pokud vznikne nové území, proběhne bodování.
  • Umístění rytíře či rozšíření území: hráč může 1-2 rytíře a/nebo rozšířit své území o 2 pole. V případě rozšiřování proběhne bodování.
  • Vzít kartu politiky: hráč si prohlédne 1 ze 2 balíčku karet politiky a nechá si z něj 1 kartu, která mu dává body, peníze či jinou výhodu.

Po provednéní všech tří úkonů se změní začínající hráč a začíná další kolo.

Místo tří úkonů může být na kartě také Stříbrný poklad - v takovém případě proběhne bodování a pak se ihned táhne další karta úkonů (bez změny začínajícího hráče).

Konec hry

Hra končí, když se z balíčku úkonů táhne karta Král je mrtev, která je jednou z posledních 4 karet balíčku úkonů. Proběhne ještě jedno bodování jako u Stříbrného dolů a hráči si přičtou body za politické karty. Vítězí hráč s nejvíce body, v případě shody rozhodují peníze.


Pozn.: Klaus Teuber tuto hru později předělal a znovu vydal pod názvem Domaine.

Autor: Wolfsen

Získaná ocenění

Vítěz

  • 1997 - Deutscher Spiele Preis

Vybíráme z aukcí

Santorini SK/CZ
Santorini SK/CZ
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>