Lovci pokladů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi, Piráti, Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1982
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Originál nebo kopie

Nevíte někdo, zda tato hra byla vytvořena nějakým neznámým autorem u nás nebo se jedná o nějakou nelicencovanou kopii?
Nechci hru vyrábět nebo kopírovat, jen by mě zajímalo, jak to vlastně s touto českou legendou bylo.
13.3.2018 08:34:57

Dino
Naposledy (co vim) to vydalo Dino v licenci Piratu z Karibiku - http://www.deskove-hry.eu/pirati-z-karibiku-lovci-pokladu/

Takze jestli je treba resit prava, meli by to chlapci z Dino vedet, zkusil bych napsat tam.

13.3.2018 10:07:07

Lovci

Na obale edice z roku 1987 není uvedený žádný autor ani copyright, ale pouze výrobce DISK Říčany. To, že to tam není uvedeno, ale neznamená, že někomu nepatří. Jediná možnost je opravdu zkusit poptat Dino.

13.3.2018 10:49:51

můj pocit
Myslím, že to je původně z venku a že to za komančů nikdo neřešil. Pak se otevřeli hranice a konec.
Ale nemám žádný hmatatelný důkaz.

HRASoprodejce, tím se snažím vyjít vstříc :)

13.3.2018 14:56:45

Práva
Nechci řešit práva nebo cokoliv jiného, spíše by mě jen zajímalo, jak vypadal originál, jestli to tedy bylo vyrobeno podle něčeho.

13.3.2018 15:37:47

...a možná se pletu...
Když jsem byl malý pionýr, tak jsem měli vedoucího, který vlastnil (a myslím, že to bylo ručně malované) hru, která byla principielně stejná, jen se nejednalo o moře. Např. místo sopek na zdržení figurky byla kartička s několika šlápotami v blátě a co šlápota to 1 kolo zdržení, jeden poklad co si pamatuji byly myšky na sáňkách a kolik jich tam bylo, tolik dostal člověk pokladu, které musel odnést na svoji...a to už nevím na co... Poklady byly takové malinké dřevěné "hruštičky". Myslím, že celkově to mělo víc kartiček a na pohled to bylo o moc hezčí než Lovci pokladů. Myslím si, že říkal, že je to od nějakých lidí z vysoké školy a nevím jestli z Prahy, nebo brácha si myslí, že z Plzně. A hráli jsme to někdy v roce 1983. Ale jak dlouho to měl on to nevím. Nějak si nejsem jistý tím datem vydání co je tady na ZH, já tu hru pamatuju až tak z roku 1987 kdy vyšla v edici PaP spolu s Maršálem a špionem a s Fantomem staré Prahy. Všechny je mám někde ve sklepě, tak se kouknu co je na nich napsáno. A teď jsem si vzpoměl, že jsme tomu říkali "Sběrači pokladů", nebo nějak podobně.

13.3.2018 15:43:29

martz
Díky za zmínku, to bahno mě trochu nasměrovalo a našel jsem toto: http://www.51.cz/vol/hry/hra02/hra.htm

13.3.2018 16:07:32

Droll
Koukal jsem na to, a není to ono, už si to tak moc nepamatuji, ale myslím, že to rozhodně vypadalo mnohem líp. Škoda, rád bych to viděl jak to vypadalo, ale bylo mi 7let tak už jsem si to za ty léta třeba hodně zidealizoval. Ale třeba se někdo tady chytne a vzpomene si.

13.3.2018 16:16:23

potápědla
Tehdy jeden človíček básnil o tom že to hrají pod názvem "potápědla" ale že to už má skoro 40 stránek pravidel. Zmiňoval že jde o nějakou původní hru původem z holandska? Mám zato že jsem tehdy dostal sken pravidel a možná i podklady na výrobu. mrknu o víkendu do archívu.

13.3.2018 17:31:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Potápědla
Hru Potápědla vymysleli kluci z Fyzikálního ústavu ČSAD někdy v 60. letech. Hráli jsme ji rádi, třeba u piva po tréninku. Hru si lidé kopírovali a obvykle přidali nějaké drobné vylepšení. Lovci pokladů z roku 1982 (nebo tak nějak) jsou na podobné motivy, ale ne tak dokonalí. Před 3 lety jsem vyrobil 4 kopie potápědel pro své děti a vnoučata. Hra měla úspěch i u jejich kamarádů, tak jsem vyrobil ještě 100 ks sérii "průmyslově". Nechal jsem si herní pole vytisknout (jako třeba u Carcassone) a plexi díly na lodě a potápěče nařezat laserem. Bohužel část řezů nebyla kolmá, tak musím vše kontrolovat, dobrousit a pak svařovat za studena. Máte-li zájem, napište na alexej@simecek.org

28.7.2019 16:36:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Konečně ...
Tuhle hru jsme hrávali coby studenti na počátku 80 let. Narazil jsem na ni tehdy u známých a protože nešla sehnat, prostě a sprostě jsme si ji vyrobili v poněkud kapesnějších rozměrech (kartonové kartičky 3x3 cm, nakreslené tuší a vybarvené). Po studiích krabička skončila založená hluboko ve skříni, na pravidla se pomalu zapomnělo, pak ji našly děti, kartičky poztrácely a od té doby na ni vzpomínám. A teď jsem tady na ni narazil a zřejmě zapracují tiskárny, skenery apod. Přiznám se, že ten původní retro vzhled se mi zase až tak moc nelíbí a bude asi třeba vytvořit líbivější obrázky). Nejvíc mě potěšila existence pravidel, zbytek už bude jen záležitost rukou a techniky.

12.9.2019 15:27:56

Dino
Btw vyslo to rebrandovane jako merch k piratum z karibiku, od Dina - https://www.veselyklaun.cz/uploads/images/613/large/0385-613.jpg

@Droll: Mam to doma, vezmu to na Hyperultraspektakulár ;)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco od FFG, koupím si radši originál.

12.9.2019 21:54:30

Vybíráme z Bazaru

Paladinové, Vikomti, Letopisy záp. kr. + rozšířka
Paladinové, Vikomti, Letopisy záp. kr. + rozšířka
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas