nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Lost Patrol

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tvoje malá jednotka se opatrně plíží neznámou a nepřátelskou džunglí. Ze všech stran se ozývají tiché zvuky - to jsou Lurkeři, stahující se kolem vás. Jejich útok se neodvratně blíží a ten zatracený modul nikde. Nic tu nefunguje, průzkum není schopen nic zjistit a navíc to vypadá, že cesta se neustále mění.

Džungle najednou vybuchuje a ze zálohy na Vás s řevem útočí tři skupiny Lurkerů. Stezka se utápí v rachocení samopalů, doplněném duněním těžkého bolteru. Seržant rychle organizuje obranu a sám se s hučícím rotomečem vrhá do boje …

 

Lost Patrol je strategická hra ze světa Warhammer 40.000. Jde o hru pro dva hráče – jeden představuje jednotku vesmírných mariňáků vysazených na planetě MARAZ III. Jejich úkolem je nalézt ztracený výsadkový modul s důležitými daty, opravit jej a odletět s ním. Protivník ovládá Lurkery – krvežíznivé bestie lačnící po krvi mariňáků – a stále se měnící džungli. Cílem Lurkerů je zabití všech mariňáků.

 

Příprava hry

Doprostřed stolu je položena mýtina, na které je vysazena jednotka mariňáků. Hráč-Lurker pak doloží hexy, na které mohou vojáci dohlédnout a hra může začít.

 

Průběh hry

Hra probíhá v kolech, které se dělí na několik fází:

  1. akce mariňáků (pohyb, útok)
  2. odstranění nepotřebných cest
  3. doplnění nových cest
  4. akce Lurkerů (nová tlupa, rozšíření tlupy, pohyb)
  5. přepad
  6. vyčištění plochy od přebytečných a mrtvých

Při útocích a přepadech se výsledek vyhodnocuje podle hodů kostkou – každá skupina hodí, přičtou se případné bonusy a výsledky se porovnají.

 

Konec hry

Vojáci vyhrávají, pokud je na konci kola alespoň jeden mariňák na poli s výsadkovým modulem. Lurkeři vyhrají, pokud zabijí všechny mariňáky.

Autor: som

Vybíráme z aukcí

Orléans: Invasion| nová, ve fólii
Orléans: Invasion| nová, ve fólii
Akt. cena: 898 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>