Lorenzo il Magnifico

xxxxxxxxoo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Lorenzo il Magnifico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Flaminia Brasini
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a postrehy

Takže táto hra sa práve prezentuje v Essene a síce je ďalších 20 hier na ktoré som tiež veľmi zvedavý, no teraz prahnem po názoroch k tejto chuťovke v renesančnom štýle.

Vedenie šľachtického rodu v období renesancie, hmm nejaké tie patálie s cirkvou a veď si počkám na tie dojmy. :)





14.10.2016 11:06:44

Dojem
Hráno 2x ve čtyřech hráčích a bavilo mě to hoooodně moc. Hra je docela jednoduchá, stačí si jednou přečíst pravidla a může se hrát. Pak už se v nich hledá jen minimálně. Rovněž při učení pravidel není třeba mít hru rozloženou jako při učení složitějších her, vše je v pravidlech pěkně znázorněno obrázky (což mi třeba chybí u Mars : Teraformace, kde je obrázkových příkladů žalostně málo). Ve hře je všude na plánu a deskách hráče vše pěkné znázorněno symboly, které jsou na víc hodně jasné a hledání co který znamená prakticky není třeba. Hra je worker placement (můj nejoblíbenější mechanismus), který je okořeněný, že se hodí kostkami, které dají konkrétním dělníkům sílu (hodí se pro všechny hráče stejné kostky). Co se mi na hře hodně líbí, tak v hodně hrách tohoto stylu mám pocit, že jsou věci, které se využívají více (jsou lepší) než jiné. Tady mám pocit, že vše co hráč může udělat je dobré a začínající hráč svou výhodu začínání využije prakticky pokaždé na něco jiného. Vše, co jde ve hře získat se v určité situaci hodí nejvíc. Dále mám pocit, že ve hře je spousta cest k vítězství. Znovuhratelnost mi trochu vrtá v hlavě, protože jediné, co se mění jsou 3 destičky postihu za kašlání na náboženství, které se na začátku losují a pak karty osobností, které si hráči draftují v pokročilé variantě hry. Ale systém pokládání akčních karet v každém kole, kdy každá karta může přijít na jiné místo a navíc v jednom ze dvou kol daných pro kartu (jsou roztřízené do 3 etap), tak bude znovuhratelnost asi hodně dobrá. Poslední co zmíním je atmosféra hry a soužití hry s tématem. To bude tady asi slabší (asi tak 10% ze hry Scythe), ale já tohle u her nevyžaduju a neřeším jestli je panáček dělník, měšťan nebo pomocník. Takže resume zatím po dvou hrách parádní worker placement euro.

21.5.2017 08:34:06

Při zemi...
Hráno dvakrát a žádný velký výbuch to není. Za mě slušná hra, která neurazí. Hraní nebude zřejmě až zas tak rozmanité, jsou věci, které prostě musíte dělat v každé hře.

27.5.2017 13:51:30

Dojmy
Nejdřív disclaimer: hrál jsem to jen jednou, ale myslím, že něco nahraný mám, abych si udělal dojem. Navíc jsem suchý eurař do morku kostí.
Hra mě nenadchla, jediné zajímavé, co na hře je, je hod kostkami, který pro každé kolo určuje maximální "sílu" dělníků pro všechny hráče. Jinak je to dle mýho názoru nezáživný euro s vyblitou (strašně pastelový barvy) grafikou, absolutně bez tématu (což mi ale nevadí, když mechanizmy fungujou), a s velikym potenciálem na AP, což je dle mýho názoru největší minus týhle hry, totiž každý kolo příjdou jiný karty s jinou ikonografií, takže než si všichni hráči prohlídnou, co na všech kartách je a jakž takž vymyslej, co budou hrát, sou velikonoce. No a pak ti někdo tu tvojí vysněnu kartu veme, a ty musíš znova projít veškerou ikonografii a vymyslet něco jinýho. Myslím si, že je spousta lepších workerplacemt her. My to navíc hráli tak, že někdo provedl něco jako sklizeň (už nevim jak se to jmenovalo), něco si tam pro sebe 5 minut mrmlal, pak si naskládal surovin na svoji desku, my řekli hmm a jelo se dál. Je to takový optimalizační cvičení, jak vymyslet dobrý komba z karet, aby to sypalo suroviny a body. No ale proč tohle vydávat v četině, když je to jazykově nezávyslý....ale to už je na jinej topic. Tady ten hype vůbec nechápu. Ale nikomu to neberu, opakuju - je to můj názor, jen sem přišel s troškou do mlýna.

22.7.2017 14:29:21

kospin
100% suhlas so vsetkym co si napisal. Je to hrozne suche a to mi suche eura nevadia. Grafika je zufala a okrem toho jedineho inovativneho mechanizmu s urcovanim sily workrov pre kazde kolo, tato hra nema co ponuknut. Skoda premrhaneho potencialu.

23.7.2017 10:05:38 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Je to kopie hry Marco Polo... musíte platit za opakování akcí, sílu dělníků určují kostky... inovativní jsou 3 škodící dílky pro každou epochu. Podle nich si musíte rozvrhnout strategii a naplánovat si, jak budete postupovat s rozvojem vaší víry. Pocit že nic nestíháte všaj zůstává jako v Marco Polo :-)
P.S. nevíte někdo proč nejsou přeložený texty u postav v pravidlech? Je to tam italsky... proč? Ty postavy mají historický základ... :-( Za 1000 Kč bych čekal lépe odvedenou práci...

10.8.2017 10:18:58

celyl
Ahoj,
citáty jsme nepřekládali, protože jsme vycházeli z překladu anglické verze od CMON, kde také nejsou přeložené, a autoři hry (Cranio) nám doporučili, že v rámci autenticity bude lepší je nechat v originálním znění.

Za Albi,
David Rozsíval

11.8.2017 12:10:29

Dojmy
Zatím mě pořád baví. A to hodně. I když momentálně mám nahráno "jen" tak 15 her (hrávám ji tak 1 - 2x měsíčně). Fajn je, že jde vyhrát x způsoby. Časem bych uvítal rozšíření, i když to asi není. Co se týká času, tak je fakt, že většinou trvá hra ve čtyřech hráčích cca 2 - 3 hodiny, pokud je někdo váhavější, tak už jsme se jednou dostali i ke čtyřem hodinám, nicméně délka tahů mi nevadí, aspoň si mohu rozmýšlet, co udělám, až budu na tahu.

25.7.2019 12:34:57

Vybíráme z Bazaru

Kočičí klub
Kočičí klub
Akt. cena: 251 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas