Lorenzo il Magnifico

xxxxxxxxoo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Lorenzo il Magnifico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Flaminia Brasini
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

BigBox

Tlama vyda v cestine bigbox aj s rozsirenim aj s polovicnym balikom The Pazzi Conspiracy + 4 promo postavy. Vsetko v cz, za mna velka radost a super pocin. Expanzia nam chybala prave kvoli cene a absencii pravidiel v cz.

https://www.tlamagames.com/deskove-hry/lorenzo-il-magnifico-big-box-cz-en-de-it-fr-sp/
1.9.2020 12:29:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Má už niekto Big Box? Okrem toho, že sú tam rozšírenia, viete to niekto v globále porovnať zo starším vydaním Albi (kvalita materiálu, jazyk, popis kariet…)? Hru som ešte nikdy nevlastnil a chystáme si ju zohnať, len neviem, či kúpiť BB alebo postačí aj vydanie od Albi. Díky.

3.6.2021 19:28:36

Dlouho jsem hrál starší verzi od Albi a pak jsem ji prodal a koupil big box, tak zkusím odpovědět:

Lorenzo je má oblíbená hra, proto jsem si koupil big box, abych měl víc možností a původní od Albi poslal do světa. Upřímně, jsem rád, že jsem si hru koupil a nové možnosti jsou fajn… na druhou stranu, je tam dost háčků, které by hra za 1800 mít neměla.

Pozitiva - rozšíření jsou super a hodně obohacují hru. Přinášejí nové zajímavé mechaniky a spoustu možností. Obecně se dá říct, že v původní verzi Lorenza člověk měl velmi málo zdrojů a musel je rozdělovat opatrně. Člověk měl hodně možností co hrát, ale na málo co z toho měl. Rozšíření to obrátí, takže dostáváte nasypáno mnohem víc věcí a můžete díky tomu hrát mnohem zajímavější tahy. Všeho máte víc a končíte i s mnohem více body. Obzvlášť si to užijete, pokud jste byli zvyklí na žebrání z původní hry. V krabici toho je opravdu hodně a hra je s rozšířeními mnohem lepší. Možnost přidat i pátého hráče.

Moje nová oblíbená mechanika jsou “zámky”. Dostanete žeton se zámkem, který má nějaký bonus, ale nevíte jaký. Ten si pak můžete skrytě prohlédnout a použít později. Já měl kinder vajíčka vždycky rád… někdy dostanete hodně ceněnou víru, jindy blbost typu jedno dřevo nebo kámen. Sranda je, že nevíte, co to bude. Taky ostatní netuší, co si třeba syslíte a s narůstajícím počtem zámků, které vlastníte začnou být trochu nervózní :D

Negativa - hru mám rád, ale stejně mi tam pár věcí trhá žíly. Na to, že je to tak drahá hra, tak toho taky není málo…

  1. Citelněji horší karton. Díly jsou oproti verzi od Albi “měkké”. Hlavně delší kartonové díly a hráčské desky se hodně prohýbají a při pokusu o srovnání se hned začnou lámat a vytvářet “vlnky”. Musí se na to opatrně a stejně jsem jeden dlouhý díl trochu zprasil hned při první hře.
     
  2. Ve verzi od Albi mi vadil popis karet, který je česky / slovensky / polsky. Je to nahečmané s tak malým fontem, že se to nedá číst. Takže koukáte hlavně na efekty a neřešíte, že stavíte palác, hrajete abatyši apod. Těšil jsem se, že v big box verzi tohle už nebude… Na všech fotkách jsou texty anglicky, takže já mám samozřejmě všechny texty na kartách italsky :D Nevím, jestli mám jenom smůlu, nebo to je takhle u všech… Na druhou stranu, ty názvy karet hru nijak neovlivní a italština k tomu vypadá tématicky pěkně. Zase si ale nepočtu.
     
  3. Ke hře dostanete hromadu návodů asi v sedmi jazycích. Vezmete si český a zbylé kilo italských, německých, polských a dalších návodů vám bude k ničemu. Sranda je v tom, že rozšíření The Pazzi Conspiracy v těchto návodech nenajdete. To je asi největší blbost z celého big boxu :D Pazzi Conspiracy je karetní minirozšíření (už smíchané se zbytkem karet) , které mělo svůj vlastní arch pravidel, který v krabici není. Musíte si ho najít na netu v angličtině a hledá se poměrně blbě. Máte tak v krabici asi 120 stránek návodů v cca sedmi jazycích, ale důležitá část hry ani v jednom z nich není. Pazzi Conspiracy se u karet zaměřuje na větší interakci mezi hráči a bez návodu to rozhodně pouze ze symbolů nevykoukáte.

Shrnuto… s rozšířeními je hra mnohem lepší a jsem rád, že je mám. Na druhou stranu, za ty peníze dostat něco, co je z levnějšího materiálu, má karty v jiném jazyce, než je na fotkách a chybí v tom důležitá část pravidel… to opravdu nechává pachuť v puse. Hru jsem sehnal levněji, než většina… jako novinku to tenkrát dával fantasyshop za 1400, kdy i tlama to měla za 1800 (proč netuším, každopádně to po pár prodaných kusech zdražili taky). Ještě jsem svou verzi od Albi prodal, tak mě “upgrade” moc nestál. Stejně mě ale tyhle drobnosti vadily a po velkém “těšení” mi docela otrávily den :D

Pokud jste Lorenza ještě nikdy nehráli, začal bych na verzi od Albi. Na bazaru se běžně draží kolem šesti stovek. Tohle je spíš pro skalní milovníky, kdy tu hru chcete mít lepší a kompletní i za cenu těch blbostí okolo.

5.6.2021 22:15:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@charadin  ďakujem za perfektné “zhrnutie” a porovnanie. Základ som mal možnosť raz hrať a dokonca vlastním aj Pazzi Conspiracy, no tak nejak ma to predsa len ťahá k staršiemu Albi vydaniu. I keď je teraz trend mať komplet narvané vydania so všetkým, čo sa kedy k hre vydalo aj nevydalo, v tomto prípade sa asi prikloním k Albi. A čo základ (Albi) a Pazzi Conspiracy? Obohatí to hru?

5.6.2021 23:28:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Tlama posílala asi dva dny po vydání email s omluvou, že obdrželi vadná pravidla a dva týdny na to posílali poštou pravidla opravena, včetně Pazzi Conspiracy

5.6.2021 23:48:23

zaklad a conspiracy je super volba. mne zaklad lorenza uplne staci, ale casom sa karty obohraju a preto je super conspiracy, ale nie len preto, ale aj preto, ze tie karty su úplne ine ako v zaklade. hodne zvysuju interakciu medzi hracmi a je tam aj skodenie, co je super, lebo uz si nehraje kazdy taky soliter, ale mozes superovi pekne uskodit. Niekedy aj sebe :).

6.6.2021 01:16:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Soudruhu, nezlob se!
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas