Lords of Waterdeep

xxxxxxxxoo hodnoceno 150x (Seznam vlastníků)

Lords of Waterdeep - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Rodney Thompson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pokec o hře

Tato hra vypadá zajímavě, nemáte někdo nějaké zkušenosti?
22.3.2012 12:03:42

to saiwer
zatim jsem k tomu cetl neco ve smyslu zabavnejsi a jednodussi agricola

22.3.2012 12:06:59

rbx

saiwer
cetl jsem ruzne recenze a ohlasy. Na Geeku je clovek, co uz to hral 12x a pise, ze si z toho jeho herni skupina na zacatku delala srandu, kdeze jako jsou ovecky, kde jsou figurky, co tam dela to drevo apod. a pak si to zahrali a chteli to hrat znovu. Je to prvni euro like hra z Dungeon and Dragons a ja osobne jsem na to celkem zvedavy. Worker placement se mi libi, ale zase ne uplne kazdy.
No a ma to, jak je u nich zvykem, vychytany insert :-) Jen doporucuji tu krabici neprevracet. To je zatim vse, co vim :-))

22.3.2012 12:35:38

rbx

saiwer
Tak jsem shledl video s vysvetlovanim pravidel a vypada to jako moc hezky worker placement:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9d1LZ9Q4YU0

22.3.2012 14:41:30

...
mě na tom zaujalo pouze to, že se hra odehrává ve městě pod nímž se nachází stoky a v nich můj avatar :)

22.3.2012 14:46:31

rbx
No, podle videa dobré, ale žádný hit to asi taky nebude.

22.3.2012 14:59:14

rbx

Beholder
onehda rikal Sydo v diskuzi u Olympusu, ze prisel cas na dobre euro :-) Ja jsem dobre euro nasel v Manhattan projectu a toto se mi po shlednuti videa take libi. Snad se z toho pri hrani uplne nevytrati duch D&D a nezbude jen nudne pocitani bodu.

22.3.2012 15:01:39

...
na tohle jsem hodne zvedavy, imho se pdobre euro na fantasy tema udelat da, pan dornu je toho dukazem, ale presne jak rika radek, aby z toho nebyla agricola...

22.3.2012 15:10:10

kvality LoW
Všem skeptikům musím oponovat. Hru jsem si koupil jen tak zčistajasna hned ten den, co jsem se o ní dozvěděl (koncem července). S klukama nás to velice chytlo (btw. v rubrice Nej... u odehraných her LoW za poslední měsíc je z aktuálních 64 našich 12 :-) ). Díky tomu, že je to Euro-hra se hodí nejen pro geeky jako jsme my, ale i pro běžné smrtelníky, takže si hru můžu zahrát klidně i s mamkou, či bráchou, které to velice baví taktéž.

Hra je pokaždé úplně jiná, hodně záleží na tom, komu co dojde za Lordy, podle toho si navzájem chtějí či nechtějí vyškrábat oči při vybírání questů a tím pádem i zabírání resourců. Hru taky dost ovlivní to, které budovy jsou v nabídce.

+ široké spektrum hráčů, kterým by se hra mohla líbit
+ jednoduchost pravidel
+ díky symbolům stačí pro hru s neangličtináři jednoduché shrnutí Intrik v češtině (které jsem poskytl ke stažení)
+ provedení komponentů, grafika
+ skvělý insert
+ svět Dungeon & Dragons
+ kratší hrací doba - mezi 60ti a 90ti minutami

- když vám někdo těsně před koncem ukradne solidní umístění kvůli jené kostičce, tak to naštve a takových situací je nepočítaně
- nic dalšího mě nenapadá

15.8.2012 02:36:02

Ellenar
Ono by ani tak nevadilo, že je to svižnější, jednodušší hra, ale to téma a svět DnD tam chybí, i když tam jakoby má být. Všechno to korunují kostičky. Pro mě ohromné mínus.

15.8.2012 03:02:09 | Upraveno autorem (porovnej)

D&D v tom nevidím
Je to euro, je tam i škození protihráči, mechanika hry je fajn .... ale D&D v tom nevidím. Je to prostě jen šoupání kostiček, i když pěkně provedené.
Např. z Dominant species to téma přímo tryská. Tady je to takové ... nijaké. Nenajímám kouzelníky, ale potřebuji postavit kuželku támhle, abych dostal fialovou kostičku. Za mě: hezky zpracovaný mechanismus, ale bez atmosféry.

15.8.2012 09:21:23

Anderson
To téma se tam najít dá, ale záleží i na spoluhráčích. Hrál jsem jednu partii na warconu a spoluhráče nutil, aby neříkali, že nekupují bílé, oranžové atd. kostičky, ale najímají kleriky a bojovníky a hned to bylo tématičtější:)
Také atmosféře pomáhá číst si flavour text na questech- jeden příklad: jméno quest si napamatuju, ale šlo o to vypravit výpravu čítající klerika a mága vyléčit zraněného bojovníka. V praxi to bylo tak že za kostku mága a klerika jsem dostal asi 6 kostek bojovníků, což moc hezky korespondovalo se zadáním questu.
Takže za mě tam ta atmosféra je, ale musí se jí trochu pomoct:)

15.8.2012 10:23:11

Anderson
jsem stejného názoru jako Zluda. Záleží na herní skupince, když to budou kostičky budou to kostičky s tím asi nikdo nic nenadělá, ale když komentuješ i tahy je to docela fajn.

Musím říct že tuhle hru jsem měl rád už při vysvětlování pravidel. A pak jsem se do toho hned vžil a po zahrání to chtěl hned hrát znova.

15.8.2012 11:59:07

Překlad
Viz

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/preklady-pravidel-karet-atd-2/lords-of-waterdeep-6028/

díky

5.9.2012 21:41:06

Vybíráme z Bazaru

Luxor + Luxor Expansions bundle
Luxor + Luxor Expansions bundle
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas