Lords of Waterdeep

xxxxxxxxoo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Lords of Waterdeep - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Rodney Thompson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlech

Nevím, jestli jsem to někde přehlídnul, nebo to v pravidlech není dostatečně vysvětleno, ale mám pár dotazů ohledně pravidel.

1) Když si vezmu pomocí Castle Waterdeep First player marker, tak jsem první hráč až v dalším kole (round) nebo hned v dalším tahu (turn; tj. jakmile se dojede tah, přeskočí se rovnou na prvního hráče). Logičtější, míň zmatečné a z hlediska síly této budovy mi příjde první varianta rozumnější.

2) Jako "action" se berou pouze assignování agenta na budovu a provedení akce, nebo i např. splnění questu nebo hraní Intriky? Ptám se kvůli plotům typu "kdykoli hraješ akci, kde získáš "něco", můžeš navíc..."

3)Tohle je předpokládám jasné, ale jen pro jistotu (nikde jsem tam neviděl zmínku) - při reassignu agenta z Waterdeep Harboru ho nemůžu dát znovu na Waterdeep Harbor a hrát další Intriku. Správně?

4) Stejně tak asi jasná, ale pro jistotu to zde uvedu - Quest můžu splnit v každém svém tahu (turn), takže celkem max. tolik questů, kolik mám k dispozici agentů za kolo (round; plus použití intrik a po reassignu agentů) ???

5) Drobnost - s plotem "you score additional 4Victory points every time when you BUY" building. Takže pokud budovu získám jednou ze dvou Intrik, kdy za budovu neplatím, žádné body nedostanu, že?

Díky za všechy názory a odpovědi.
25.7.2012 00:56:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Ellenar
1) Kolo se začíná od toho, kdo má FPM. Tahy jdou stále ve stejném pořadí i tehdy, když FPM získá někdo jiný. Další kolo se začíná od hráče, který získal FPM v minulém kole, či jej drží už delší dobu.
2) Splnění questu je součást akce přiřazení agenta do Cliffwatch Inn (NENÍ PRAVDA); zahrání intriky je součást přiřazení agenta do Waterdeep Harboru. Nejedná se o samostatnou akci.
3) Správně. V pravidlech je to řečeno a pro jistotu zvýrazněno.
4) Quest lze splnit pokaždé, když hráč přiřadí svého agenta do Cliffwatch Inn. Pokud karty nějak nezamíchají hrou, tak Cliffwatch Inn má pouze tři sloty a tudíž lze splnit pouze tři qouesty za kolo. (CELÉ ŠPATNĚ)
5) Správně. Získat budovu intrikou není její koupení (viz FAQ).

EDIT: Omlouvám se, pravdu má ozzy. Smíchaly se mi Questy a intriky pod jeden mechanismus.

25.7.2012 01:17:57 | Upraveno autorem (porovnej)

bod 2 a 4
tady nemá Havelock pravdu, v pravidlech se píše, že quest můžeš zahrát kdykoliv po asignování svého agenta, tj za kolo můžeš zahrát tolik questů, kolik máš agentů, cliftwatch slouží jen k dobírání kartiček nových questů, ne k jejich zahrání

25.7.2012 06:13:53

Ellenar
Na všechno ti už odpověděl Havelock, jen k bodu 2) kde si nejsem jistý :-)

Pokud získáváš výhodu z plot questu typu "pokud získáš zloděje (černou kostičku) dostaneš dva peníze", tak je dostaneš pouze z budovy na kterou umístíš svého agenta abys toho zloděje získal.
Ne za odměnu z questu nebo intriku nebo jako odměnu za využití budovy protihráčem.

25.7.2012 06:20:31

Taky mám jeden dotaz
Jak je to s vítěznýma bodama na budově a jejich získáním, když budovu získávám jiným způsobem než posláním agenta do Builder's Hall? Získám tyhle body?

25.7.2012 06:24:19

Lumirius
ne, vítězné body získáváš po postavení budovy a dáváš si je do hospody, jakmile ti budovu někdo vyfoukne, má to bez bodů, to by sis musel pamatovat, kolik která budova měla na sobě bodů v okamžik, kdy jsi jí stavěl

25.7.2012 06:28:31

ozzy79
Jsi mě nepochopil. Někdy je možnost získat budovu třeba i jako odměnu za Quest. Nebo je tam karta, že máš vyměnit svou budovu s jinou budovou v nabídce. Dostanu ty body z dané budovy?

25.7.2012 06:40:43

Lumirius
tak to nevím, v pravidlech se o tom nic nepíše, ale podle mě v tomhle případě ty body dostaneš, pokud leží na budově, kterou zahraješ, měly by být tvoje, ať ji získáš jakkoliv :-)

25.7.2012 07:52:35

ozzy79
Zatím to takhle hrajem, protože co není zakázáno je povoleno :-)

25.7.2012 08:14:51

Ujasnění
Díky, Havelockovi a Lumiriovi za upřesnění pravidel.

Ohledně Victory Pointů za budovu. Příjde mi nejrozumnější, že body získáš pokud budovu postavíš z nabídky v Builder's Hall - ať už assignováním agenta nebo pomocí Intriky či Questu (výměna za jinou budovu, postavení bez placení). Pokud však budovu někomu ukradneš (ani nevím, že taková možnost tam je), tak se nic nemění a body zůstávají tomu, kdo je měl původně. Takhle jsme to hráli my

25.7.2012 08:33:14

ozzy, Lumirius
Můj předchozí post byl opravdu nesprávně, omlouvám se, uvedl jsem to na pravou míru. Co se týče VP za budovy, tak FAQ říkají:

"if you put a Building into play under your control from Builder's Hall and that Building has any Victory Point tokens on it, you gain those Victory Points regardless of whether you purchased it or simply put it in play."

Čili Lumirius to hraje správně.

25.7.2012 15:13:34

Ambassador
Když si na Palace of Waterdeep vezmu Ambassadora, tak je můj jen na jedno kolo nebo ho mám, dokud si ho nevezme někdo jiný? Předpokládám, že je jenom na jedno kolo, ale nikde se mi to nepotvrdilo.

19.9.2012 16:17:51

Ellenar
Po umístění na Palace of Waterdeep přijde Ambasador spolu s tvou figurkou až na konci kola. Na začátku dalšího kola ho umístíš jako první figurku, před tahem Začínajícího hráče. Poté co ho umístíš už nad ním nemáš kontrolu, pokud zase nedáš agenta do Palace of Waterdeep.

19.9.2012 16:29:28

splnění úkolu
Můžu splnit úkol bez toho aniž bych přiřadil agenta. V pravidlech se píše: pokud máte k dispozici nepřiřazené agenty, můžete během svého tahu udělat jednu nebo obě z následujících akcí (přiřazení, splnění)?To mě trochu mate. Protože u splnění úkolu je napsáno: " po přiřazení agenta můžete splnit jeden úkol...."

3.1.2013 12:35:32

sasa
Hrajeme to přesně tak jak píšou pravidla. Přiřadím agenta a poté splním jeden úkol. Pokud nemám agenta nemám tím už možnost provést tah a tím ani splnit úkol, i když na něho mám prostředky.

3.1.2013 12:38:50

to lumirius
Díky. Mě mate to "...jednu nebo obě". Z té věty to chápu tak že pokud mám Agenta můžu ho přiřadit, ale taky nemusím a můžu jen splnit úkol. Ale pravidla pro splnění úkolu to tak nevidí...

3.1.2013 12:44:23

pocet questov za kolo
"v pravidlech se píše, že quest můžeš zahrát kdykoliv po asignování svého agenta, tj za kolo můžeš zahrát tolik questů, kolik máš agentů"

a ked dam agenta do Harboru, mozem neskor zahrat quest potom ako ho na konci kola premiestnim ? to by davalo viac questov na kolo (+1)

17.10.2016 18:46:26

regressiv
v podstatě ano, pokud se ti to dobře sejde.
umístiš 1 agenta a splníš 1 quest. jede další hráč.

když vychází agenti z harboru, tak také můžeš plnit quest, protože umisťuješ agenta.

18.10.2016 06:52:45

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas