Lords of Waterdeep

xxxxxxxxoo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Lords of Waterdeep - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Rodney Thompson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lords of Caylus

Zdravím všechny, jsem na vážkách a potřeboval bych radu zkušených :) Jak už je možná z názvu patrné, rozhoduju se, jestli si pořídit Caylus, nebo Lordy - obě hry mají dost podobné mechanismy a jsou si podle mě pravidlově dost podobné (nemyslím tématicky). Proto se chci zeptat, jaké máte s oběma hrama zkušenosti a jaké jsou v porovnání v hratelnosti mezi sebou. Nechci si totiž pořizovat obě zmíněné hry právě kvůli jejich vzájemné podobnosti. Díky moc za všechny postřehy.
14.5.2012 19:19:22

jen tak
zatím mám odehraný jen caylus a je to podle mne opravdu nejlepší hra z ranku agrikol,puerto a tak.
water dep plánujem zkusit, ale bude to chvíli trvat

14.5.2012 19:42:12

Záleží na tom, co tě baví...
Podle mne jsou ty hry docela zásadně odlišné, přestože sdílejí některé mechanismy. Liší se přístupem ke hře.

Caylus jsou takové multiplayer šachy. Žádná náhoda, žádné tajné informace, předvídatelné a spočítatelné (i když rozsáhlé) možnosti interakce. Lords of Waterdeep jde zcela opačným směrem, karty questů i budovy náhodně přicházející do hry, karty intrik a questů tajně na ruce, ničím si nemůžeš být jistý.

Osobně jsem spíš na eurovky, ale nějakou náhodu ve hře chci mít, z tohoto hlediska mi sedí víc Waterdeep... i když té náhody a prasení je tam možná na mě až moc.

14.5.2012 19:56:11

Re.: Záleží na tom, co tě baví...
hmm takhle jsem na to nekoukal. Hry mi přišly dost podobné ve stavění budov, worker placementu, shromažďování kostiček a jejich následné utrácení za postup.. je pravda, že jsem fanda Forgotten Realms, takže Lordi by měli být top, ale Caylus mě zas nadchl komplexností a hlavně hodnocením a množstvím pozitivních ohlasů. Je to pro mě takovej souboj titánů :) na druhou stranu je pravda, že mám taky rád určitý podíl náhody, když je to jen vyloženě o strategii, tak je to docela hardcore na myslivnu a taky nemám každý den náladu zavařit si mozek :)

14.5.2012 21:50:35

...
U nás vede Caylus.
V Lordech si buď úplně odvaříš mozek a stejně je vše jinak,a pak to necháš plynout, hraješ více méně intuicí a čekáš na šťastnou náhodu pro Tebe.
Přesně jako ... cituji:"té náhody a prasení je tam" ..." na mě až moc."
4 partie odehrány a jak říkám, tohle není pro nás. Někoho to asi bavit bude, protože k vítězství se ani moc nenadř... v podstatě ho utrpím.
A v Caylusu si myslím, že "náhody" je tak akorát.

14.5.2012 22:19:27 | Upraveno autorem (porovnej)

rozšíření
zajímavý je ale i to, že v pravidlech píšou (waterdeep), že bude nějaké rozšíření, což by mohlo být zajímavý. Caylus je na druhou stranu lety prověřená klasika. Nevím, asi budu potřebovat nějaké osvícení :D

14.5.2012 22:39:19

Caylus vs. Waterdeep
Caylusu nemám nahráno tolik jako Waterdeepu, ale mě Waterdeep uchvátil právě větší náhodou. Hraní Intrika karet ti může pěkně zahýbat strategií, trnu pokaždé jak někdo jde do Přístavu spřádat komploty.
V Caylusu žádná náhoda neexistuje, pokud se nedomluví dva hráči, že dalšího zaříznou a posunou Rychtáře (nebo jak se jmenuje) mimo dosah aktivních budov.
Připadne mi že Waterdeep je pravidlově i jednoduchší a určitě je rychlejší.
Nevýhoda u Waterdeepu je angličtina na Intrika kartách, které nejsou veřejné.

15.5.2012 07:18:01

To Lumirius
ty jo díky za názor. kratší herní doba waterdeepu je podle mě výhodou a zvažoval jsem to právě díky angličtině, že by to nemuselo být přístupno tolika lidem, ale to snad takový problém nebude. Teď po všech těch názorech už nevidím takovou podobnost mezi oběma hrama jak předtím. Možná že bych časem šel do obojích, ale prozatím u mě asi vyhrává waterdeep :).

15.5.2012 08:02:57

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas