Lords of Waterdeep

xxxxxxxxoo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Lords of Waterdeep - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Rodney Thompson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nakonec jsem neodolal a pořídil jsem si toto fantasy euro a o víkendu jsme to otestovali. Pokud budete chtít, tak zde přidejte i své dojmy...
1.4.2012 16:20:02

První dojmy
Mám za sebou první hru s přáteli. Musím poznamenat, že jsou to příležitostní hráči, ale dle vlastních slov se dobře bavili.

Začnu tím, že jsou Lords of Waterdeep eurohra. Ovšem pro mne s velmi blízkým tématem jako pro hráče počítačových her Baldur's Gate, Neverwinter Nights a podobných.
Fantasy téma je zde podbarveno flavor texty, ovšem stejně jako například u Blood Bowl:TM mohou být odsunuty na druhou kolej. Ovšem co my, hráči "trešů" neudělali pro atmosféru, že? ;)
Příprava hry je snadná a to i díky účelnému insertu, který je jeden z nejlepších, který jsem u hry viděl. Tady musím zmínit i krabici hry, která je velmi hezká. A samozřejmějmě komponenty jsou perfektně provedeny a ilustrace na kartách jsou nádherné.

Díky počátečnímu rozdělení úkolů, karet intrik a nabídce budov bude každá hra jiná. A to i styl hraní díky tajným úkolům skzre karty Pánů Waterdeepu.

Pravidla jsou jednoduchá a vysvětlení trvalo zhruba 15 minut a i nehráči se rychle dostali do hry.

Hra je vekmi svižná a to především prvních několik kol, než se rozroste počet budov. Ale i poté netrvají tahy hráčů příliš dlouho a hra má dobré tempo. (zapomínám na mé oblíbené "paralytiky", ale ti tuto hru stejně hrát nebudou)
Po osmém kole (a zhruba hodince hodince a půl) je po všem, hráči si spočítají zbylé body a je určen vítěz. A co se mě týče čert vem kdo je vítěz, já se prostě dobře bavil ;)

Plusy:
- téma
- zpracování
- délka
- nenáročnost

Minusy:
- je to euro

Doporučují čtyři beholdeři z pěti ;)

P.S. Dvakrát jsem vytáhl na Xanathara do stok Waterdeepu a dvakrát unikl... příště Tě dostanu!!!

1.4.2012 17:04:13

Leech
Díky za první dojmy. Musím říci, že jsa obklopen hráči preferující eurovky, jeví se mi kombinace oblíbeného tématu a euromechanismu jako velké plus. Rád bych se zeptal na jazykovou závislost a na případné množství textu na komponentách (nepočítaje flavor texty)

1.4.2012 18:55:10

rbx

Micc
je tam celkem dost textu mi prijde... pokud chces beztextovou eurovku s prichuti trashe, tak je tu Manhattan Project. Na druhou stranu eurovek s prvky fantasy prilis neni. Takze Waterdeep je v tomto smeru dobra volba.

1.4.2012 20:45:15

Angličtina
Co se týče jazyku, tak Questy nejsou žádný problém, sic jsou veřejné.

Ovšem na kartách intrik je dost anglického textu a jsou skryté...
...takže problém.

Ale pokud bude třeba, můžu zapracovat na překladu a Cauly se rád ujme přelepek ;)
...už takhle zničil stovky her :D

1.4.2012 20:46:56

??
Co znamená pojem "euro hra"?

17.4.2012 11:10:30

to Kubulinek
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/ameritrash-vs-euro-co-to-vlastne-znamena-272/

17.4.2012 11:16:11

Euro
Díky. Už mi byl poslán poštou odkaz na článek. Děkuji všem.

17.4.2012 11:30:25

Super
Po dlouhé době euro co mě překvapilo a chytlo hned po první hře. Super atmosféra, hráči znalí tohohle světa budou jistě potěšeni.
Jak psal Leech hra je velmi svižná a nenáročná na pravidla.

Na herní akci v Podmitrově, kde je velká převaha eurohráčů to byla asi nejhranější hra akce. Samozřejmě že hardcore eurovkáři už špekulují že vyřadí karty Lordů, aby to moc nesvazovalo v plnění questů a taky zkoušeli hrát s tajnými questy, protože paralyzéři moc počítali.

13.5.2012 12:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Z druhé strany
Tenhle víkend jsem měl možnost zkusit Waterdeepy v Korunce. A sice mě neurazili, ale ani nenadchli. Atmosféra na mě prostě nedýchla - budovy bez jediné ilustrace (v Caylusu ze kterého jsou ukradené jsou!), zloději, knězi, mágové a bojovníci poněkud krychloví (to ty meeply v agricole aspoň opravdu vypadají jako ovečky, kravičky a čuňátka).

Ale je to možná i tím, že jsem hrál se dvěma zavilými euraři - takže místo "Dva zloději, dva bojovníci a nějaké ty prašulky už Hlídku přesvědčí, aby se dívala jinam." jsem slyšel "Za tyhle kostičky si splním tenhle kvest a dostanu 6 bodů a 4 peníze."

(A navíc jsem dostal těžce na zadek :D)

Btw, právě to, že na začátku jsem dostal Lorda, který chtěl obchodní a podvodné questy a k tomu quest válečný a náboženský, mě taky docela namíchlo. Ale hádám, že po třetí čtvrté hře bych si s tím už nějak poradil.

13.5.2012 18:59:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolf
Tak ja si delal atmosferu uz sam tim, ze jsem si cetl questy a daval si s tim do souvislosti potrebne "kosticky" (i kdyz i autorum sem tam neco uteklo :) ). Hra vypada hodne stylove, necim mi nevim proc pripomina Chaos in the Old World. A AD&D insiprovane hry u me dycky kousek atmosfery mit budou. Navic je pravda, ze u nas se brali "lupici" spis nez "cerne kostky", takze je to i o spoluhracich.

S questama je problem, v Podmitrove jsme to zkouseli resit tak, ze se vubec nerozdavali lordi, jak uz psal Lumir. Ja myslim, ze je fajn hrat bez nich prave z treba duvodu, ktery jsi zminil.

A btw. tuhle lordku jsem dostal na svoji prvni hru taky ;)

13.5.2012 22:15:05

questy odkryté nebo skryté?
Mám dotaz, zda aktivní, ještě nesplněné questy získané ve hře jsou odkryté nebo skryté?
V Podmitrově jsme hráli, že všechny aktivní questy jsme měli skryté. V pravidlech jsem se teď dočetla, že 2 questy, které dostaneme na začátku hry jsou odkyté (face-up). Ale jak je to s ostatními questy získanými v průběhu hry (přes Cliffwatch Inn nebo přes karty Intrik), jsou také odkryté nebo ne? V pravidlech to nemůžu najít, ale to neznamená, že to tam není :-), pomůže někdo?.

4.6.2012 19:21:08

JinS
Pokud se nemylim, tak podle oficialnich pravidel jsou odkryte vzdycky vsechny questy, tzn. v Podmitrove jsme to hrali (aspon ze zacatku) spatne

4.6.2012 19:37:29

Kew
Díky.

4.6.2012 19:52:33

rozpačitost
koupil jsem si to a včera jsme to poprvé zahráli. moc jsem se na to těšil a možná jsem měl až moc velký očekávání. nemůžu říct, že by mě ta hra přímo zklamala, ale ani nenadchla. je to fajn euro, příjemně rychlé, rychle vysvětlitelné, populární téma, zpracovvání se mi líbí...

na druhou stranu je to možná až moc jednoduché. hráč se má vžít do role jednoho ze šlechticů města waterdeep. každý šlechtic pochází z jiné frakce, které se zaměřují na něco jiného. nicméně na hru to nemá vůbec vliv, zůstává to všechno v rovině favor textů. lordů je celkem dvanáct, vybírá se náhodně, odhalí se až na konci hry. vlastnosti žádný nemaj, jen dostávají dodatečný body za plnění určitých typů úkolů nebo stavbu budov, ve hře se to nijak neprojeví. Hra funguje jako klasickej workplacement, sbíráte suroviny (najímáte hrdiny, získáváte peníze), za to pak plníte questy nebo stavíte budovy, které rozšiřují možnosti dalšího harvestingu. co se mi nelíbí je to, že hrdinové jsou redukování jen do role suroviny (barevná kostička), žádnou jinou vlastnost ani funkci nemají. když to řeknu zjednodušeně, je to hodně ořezaný manhatan project.

rád si to zahraju znova s kamarádama při pivku, ale když bych měl volit, manhatan vyhrává na celý čáře. nicméně pro děti bude waterdeep asi lepší varianta, jednak má pro ně přitažlivěhší téma, druhak je svižnější a rychleji pochopitelnější. příjemný průměr, ale manhatan nebo dominant species jsou lepší eurovolba :-)

14.7.2012 13:13:34

rbx

Ozzy
Tak to jsi me ranil. Já do tOho porad vkládám velke naděje.

14.7.2012 14:10:38

nic moc
Bohužel stejný dojem jako Ozzy. Nebýt hezkých karet nemá to s tématem lautr nic společného. Je to euro work placement nejhrubšího zrna. Hrál jsem jednou a stačilo, to když tak už radši něco budovatelskýho.

14.7.2012 14:31:14

druhá hra
tak druhá hra byla lepší než první, pořád platí, co jsem řekl dole, je to hodně zjednodušený workplacement, odsýpá to, atmosféru si každej musí domyslet sám, favor texty jsou to jediné, co pomůže. nicméně velká výhoda téhle hry je hratelnost i v méně hráčích, druhá hra byla ve třech, podle mně to půjde i ve dvou a bude to odsýpat. ideální euro pro nehráčskou skupinku

15.7.2012 13:05:12

Dojmy
Toz jsem to na Warconu zkusil a velmi mile me to prekvapilo. Stredne narocne euro, ktere si bere to nejlepsi z Caylusu ci Piliru, ale nadto to korunuje velmi slusnou atmoskou. Velka spokojenost, strihl jsem si to hned dvakrat a klidne bych to dal hned zas...;)

31.7.2012 18:52:57

aneken
Souhlas, taky jsem na warconu zkusil a klidně bych dal znovu. I jsem si říkal, že by se takováhle hra pěkně prodávala v české lokalizaci, kdyby se do toho chtěl někdo pustit;)
Každopádně pěkné euro, kde nechybí dost interakce(intriky a budovy) a zároveň je to hezky provázané s tématem. I když téma kdo chce může ignorovat a místo zlodějů a bojovníků verbovat černé a oranžové kostičky:)

31.7.2012 19:00:10

Insert
Parádní insert v krabici, ale nepočítejte s tím, že by jste si mohli obalit karty. Ty už se do insertu nevlezou. Trochu škoda.. protože místo na obalené karty by tam byl.

14.9.2015 20:52:15

Super tematické Euro
Super Euro silno precítené D&Dčkom, ktoré veľmi rýchlo odsýpa, takmer bez náhody, možností je však každé kolo dostatok (prekvapivo bez analysis-paralysis) a navyše vyhrať môže aj ten/tá, čo zaostáva za ostatnými ešte pred posledným kolom. Silno odporúčam aj s rozšírením Skullport.

29.1.2021 17:06:21

Souhlas, S ROZSIRENIM je to pecka. Nahody je teda samozrejme spousta, ale o to vetsi je to sranda ;)

29.1.2021 19:20:44

Vybíráme z Bazaru

High Frontier 4 All (ENG, nový, ve folii )
High Frontier 4 All (ENG, nový, ve folii )
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas