Lords of Hellas - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Mám nově tuto hru a původně mě ani nenapadlo to zkoušet ve dvou,ale v recenzi na deskofobii říkají, že velké plus této hry je, že je skvělé hratelná v jakémkoliv počtu lidí. Je to opravdu dobré i ve dvou?

16.6.2021 09:36:12

Za mne ve dvou hra působí nevybalancovaně. U nás to bylo ve dvou tak, že se hráči na mapě vůbec nepotkávali a jeden rubal monstra (ten který vybíral startovní lokaci jako první) a druhý se snažil co nejrychleji obsadit regiony, což z toho dělá dvě nepříliš zábavné sólo hry. Navíc zabíjení monster je nejzábavnější činnost (a také nejzdlouhavější), takže ten co zrovna zabíjel se bavil o poznání víc. Na Bgg je fanouškovská varianta hry ve dvou, ale ještě jsme ji nezkoušeli.

16.6.2021 11:00:19

Pro variantu ve dvou je tam úprava podmínek vítězství. Nelze vyhrát postavením monumentu a je potřeba kontrolovat tři území (nebo země, teď nevím ten přesný pojem, zkrátka tři celé barevné oblasti). Hrál jsem ve dvou a třech a je to v pohodě hratelné i ve dvou. Interakce je tam dost, nejde si moc hrát každý ve svém koutu mapy, protože je potřeba reagovat na soupeře, aby se moc nerozlezl a neměl na svých územích moc chrámů. Do hodinky se to ve dvou dá odehrát i s přípravou.

16.6.2021 11:05:58

U té upravené verze pro 2 na BGG píšou, že je k tomu potřeba většina rozšíření nebo máš na mysli neco jiného?

16.6.2021 11:21:15

Hrajeme pravidelně ve dvou a je to v pohodě. nejde se soustředit jen na jednu činnost, protože ten druhý má pak neomezené pole působnosti a většinou to stihne dřív. Jinak primárně pro 2 je Kronos expansion.

16.6.2021 11:21:54

Adams 

Tak pokud si každý začne v opačném koutu mapy a jeden si k sobě natáhne monstra a loví a druhý si někde zabírá regiony, tak to pak může být nevyvážené a hlavně ne úplně zábavné:). Ale tak tím může trpět kdejaká hra.

16.6.2021 12:17:08

Já hrál už před hodně dávnou dobou tu variantu pro 2 na BGG. Je to ta jak je na výhru potřeba splnit aspoň 2 podmínky vítězství. Přišlo mi to hodně zajímavý a skoro i lepší než klasická hra ve 3. Doporučuju zkusit. Taky se na to v dohledné době opět chystám. Není na to potřeba žádná expanze.

16.6.2021 15:33:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dzejkob Máš link na detailnější popis na BGG plz?

16.6.2021 16:01:46

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Scratch Wars
Prodám karty Scratch Wars
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas