nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Lord of the Rings - The Confrontation: Deluxe Edition

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Reiner Knizia
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Lord of the Rings: The Confrontation (Deluxe Edition) je stolní hra pro dva hráče, která vás zavede do světa J.R.R. Tolkiena a jeho Středozemě. Každý z hráčů stojí na jedné straně a hraje tedy buď za Společenstvo nebo za temnou stranu.

Princip hry

Ať již budete hrát za Společenstvo nebo Saurona a jeho temné přisluhovače, vždy budete mít na povel 9 postav s jejichž pomocí se budete snažit přemoci svého protihráče. Herní deska zobrazující mapu Středozemě je rozdělena na dvě poloviny (pro každého z hráčů jedna), které jsou vždy rozděleny na dalších 6 regionů. Obě poloviny rozdělují hory, tvořící další 4 regiony, které jsou neutrálním územím. Na začátku hry si každý z hráčů do jednotlivých regionů své poloviny rozestaví vlastní postavy, které jsou protihráči skryty. Každý region může obsahovat na začátku hry pouze jednu postavu, vyjímkou je Kraj a Mordor, kde hráči umístí 4 své postavy. Každá z postav má hodnotu síly a své speciální vlastnosti, které věrně kopírují události nebo vlastnosti postav z knižní předlohy. Hráči se střídají v tazích, kdy se vždy musí jednou ze svých postav posunout kupředu, Sauronovi temní pomocníci směrem do Kraje a naopak Frodo se svým Společenstvem k Hoře Osudu - do Mordoru. Pokud se v jednom regionu střetne postava Společenstva s přisluhovačem Saurona, dochází okamžitě k souboji, kdy se vyhodnocuje síla postav, jejich speciální vlastnosti a vše je završeno tajným vybráním jedné z 9 bojových karet, které mají hráči v rukou. K vítězství vám dále mohou dopomoci 4 speciální karty, které máte k dispozici.

Cíl a vítězství ve hře

Cíl hry je pro oba hráče rozdílný. Zatímco Sauron se snaží Froda odhalit a porazit, případně vstoupit do Kraje, Frodovo cílem je prodrat se k Hoře osudu, kde by mohl prsten zničit. Hra končí v okamžiku kdy postava Froda vstoupí na region Mordoru (kde je Hora osudu) a nebo tři Sauronovi postavy dorazí do regionu Kraje. Hra končí také v okamžiku, kdy je Frodo poražen jednou z temných postav.

Deluxe edice

Pokud by vám nestačila základní hra, Deluxe edice této hry navíc přináší dalších 18 nových postav (9 za Společenstvo a 9 za Saurona) – případně upravuje vlastnosti postav ze základní hry a lehce pozměňuje pravidla původní hry.

Obsah hry

  • herní deska
  • 18 oboustranných žetonů postav za Společenstvo a Saurona
  • 18 plastových podstavců pro postavy
  • 8 speciálních karet
  • 18 bojových karet
  • 18 tokenů postav
  • 2 referenční karty
  • pravidla hry

Autor: Pippin

Vybíráme z aukcí

Bios Genesis (EN)
Bios Genesis (EN)
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>