Lord of the Rings TCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings TCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Decipher
Devir
Autoři: Chuck Kallenbach
Mike Reynolds
Tom Lischke
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to vlastně bylo?

Pořídil jsem před pár lety několik balíčků, protože jsem si myslel, že to budu hrát s dětmi, které byly právě nadšené ze série Jacksonových filmů. Dvakrát jsem detailně prostudoval návod, abych při zkušební partii zjistil, že to nějak nejde – asi jsem něco špatně pochopil. Potvory temné strany byly strašně silné a Společenstvo nemělo šanci. Zcela vyčerpán marným úsilím jsem hru odložil a už asi nikdy neseberu novou energii k opětovnému studiu a pokusům. Proto se s trochou nostalgie ptám: Jaké to vlastně bylo?
20.9.2010 15:49:41

Supr
Na cca rok mi to nahradilo MtG. Důležité je si u této hry uvědomit, že se herní balík skládá ze dvou samostatných částí (Společenstvo / a ti zlí), které musí spolu trochu pracovat, protože je to vše promícháno dohromady. Další důležitou věcí bylo, jestli jsi stavěl balík na to, aby jsi utekl se Společenstvem (prošel všemi 9 místy) nebo jsi hrál na zkorumpování Nositele prstenu. Obtížnost pravidel nebyla zase tak vysoká. Ale už je to nějakou dobu co jsem to hrál naposled...

20.9.2010 15:56:49

Olney
Jo, mě taky hrozně masily, hlavně Urukové a Balrog :) Většinou nešlo o to, komu dojde Frodo dřív na konec, ale komu dřív zařve :)

20.9.2010 16:01:48

Lunitare
Já se k nějakému plánování strategie vůbec nedostal. Měl jsem dost s uhlídáním pravidel a ještě jsem musel být dostatečně rychlý, aby to děti nepřestalo bavit. Nakonec se ale ukázaly vytrvalejší, než já - dodnes si občas vzpomenou a ptají se, jestli už jsem to teda pochopil natolik, abychom si mohli zahrát...

20.9.2010 18:38:51

nostalgie
Pro mě to byla výzva, hrávat na turnajích, vyměňovat, skládat místy až úchylné balíky (a porážet Pražáky ;) )...Dalo se na tom i dost vydělat (foilová karta prodaná do Německa za 55 euro)..pořád mám doma pár balíků, ale už roky jsem na ně nesáhl. Z mých nejoblíbenějších balíků: Ent trust + burden nazgůlové (vlastně witchking, díky glooma vyložen i 6x za hru), dále archers (v Ově se moc nehrála morie) + nazgůlové, balík forodo only (byste se divili, co všechno sám vydrží ;) )a k tomu prolízavací shadow (isengard orcs), atd. :)

13.1.2011 18:37:27

ou jé
Jo to byly časy... Strašně dlouho sem stavěl úplně lamácký balíčky z toho co bylo a když jsem konečně postavil něco pořádnýho (Gondor knights + forestgulové) tak se to přestalo hrát :-)

15.11.2016 16:03:53

Skvělá hra
Podle mě daleko lepší hra než LOTR LCG. Jistě, je to jen můj názor, většina lidí by nesouhlasila, ale já LOTR LCG rád nemám a LOTR TCG mám rád moc. Občas si v hospodě zahrajem.
Nejlepším důkazem, že ta hra je dobrá je, že dodnes lidi hrají, skoro 10 let po jejím skončení, např. na gempukku je právě teď online 19 lidí: http://www.gempukku.com/gemp-lotr/
A dodnes se dá koupit, některé startery za velmi zajímavé ceny na minotaurovi: http://www.minotaur.cz/sfaf/catalog/the-lord-of-the-rings-tcg-c-85_46_64.html

15.11.2016 19:45:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Back to the Future
Teda koukám jako blázen, co se to v diskuzi objevilo za hru :D po shlédnutí premiéry prvního filmu mě na tuto hru navedl kamarád a kupovali jsme jen boostery kvuli obrázkům :D

No pamatuju si, že to skončilo i s koupí kusovek a myslím, že jsme v této hře nechal hodně tisícikorun a karty mám dodnes někde v boxíku....včetně premiových obalů s neprůhlednou zadní stěnou + plechové krabičky na turnajové decky.

Dodnes mám živě vzpomínky na radost, když jsem koupil booster a byl tam foilovej Gandalf.

Každopádně díky za připomenutí...tuhle hru bych si zase rád vyzkoušel :-)

Mě osobně tuto hru více, než uspokojivě nahradila LCG varianta, kde COOP mód více vyhovoval v mé tehdejší skupině.

Z této TCG jsem ale měl jedinečný pocit, že má hráč to společenstvo a čelí těm útokům a je v tom úplně sám.

18.7.2020 11:30:29

Korenar
Tak pro ten pocit ze mas společenstvo a celis Sauronovi sam mas v lcg saga rozsireni a solo hrani.

18.7.2020 11:49:25

Froggery
No jo i ne....v LCG je hodně omezen setup na společníky, takže většinou hraješ na 2-3...nemáš společenstvo, nehlídáš si toho Froda a tak.

LCG je rozhodně velký posun vpřed a je to úžasná hra.

Snad se nepletu, ale v TCG jste klidně mohli začínat a jít celou jízdu s plným společenstvem :-) Zkoušeli jsme i takový home-rules, že jsme hráli s celým společenstvem a snažili se projít 3x9 lokací skrze všechny filmy

18.7.2020 12:02:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Stále hrajeme

My se ke hře vrátili, bohužel jsem mnoho karet prodal a teď horko těžko pomalu obnovuji. Je fajn, že existuje online verze hry, kde se stále každý den aktivně hraje. Jen web je to starý a UI může někoho odradit.

http://www.gempukku.com/gemp-lotr/

Kdyby se někomu nějaké karty válely a chtěl by se jich zbavit za rozumnou cenu, jsem připraven na nabídky. :)

23.1.2021 12:21:24

Rukaes
Minotaur se tomu pořád věnuje a doplňuje i zásoby: https://minotaur.cz/the-lord-of-the-rings-tcg

Jinak se dá na ebayi občas něco levně a i tady.. ;)

23.1.2021 13:33:01

Vybíráme z Bazaru

TIK TAK BUM Family
TIK TAK BUM Family
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas