nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Loděnice

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Loděnice se odehrává v poslední třetině 19. století a hráči představují majitele loděnic. Jejich cílem je postavit ve vymezeném období co nejlepší lodě. Čím efektivněji svoje lodě hráči staví a nechávají je ocenit, tím vzrůstá cena akcií vaší společnosti, která je vyjádřena na bodové stupnici. Jen na uvážení hráčů zůstává, zda se mezi největší světová rejdařství dostanou skrze rychlé obchodní lodě, zaoceánské parníky či malé plachetnice. Chtějí-li uspět v konkurenci dalších dravých společností, musí ale také plnit i tajné státní zakázky.

Herní princip Loděnice je založen na volbě mezi 7 (8) akcemi, pomocí kterých hráči staví lodě, vybavují je plachtami, komíny a dalšími zařízeními, posádkou a v neposlední řadě si pronajímají kanály na slavnostní plavbu. Nesmí se zapomenout na provedení občasné obchodní  spekulace, aby hráč získal dostatek peněz, které mu umožní nakoupit akce navíc nebo zajistit výběr potřebných komponent.

Systém volby akcí je založen na pohybu akcí na kruhu, kdy se akce přemisťují, a hráč může zvolit buď akci, která je žádaná, ale zároveň tím poskytne spoluhráčům možnost zisku peněz, nebo akci méně žádanou a sám přitom může peníze získat. Hra končí po provedení stanoveného počtu akcí. (NEJASNOST: tj. po 7(8) akcích? Možná by stálo za to, rozepsat poněkud blíže jeden herní tah - všetně netradičníhoi konceptu kruhu - a následně říci, že hra končí po X odehraných tazích - samozřejmě pouze pokud tomu tak je :-)

Body se získávají za postavené lodě jejich vybavení a rovněž za úspěšně připravenou slavnostní plavbu. Významnou roli hraje i plnění tajných státních zakázek, které při závěrečném bodování mohou přinést významné body.

Autor: sucd

Další názvy této společenské hry

  • Shipyard
  • Werft, Die

Vybíráme z aukcí

Gwent / Gwint (české, všechny frakce, nehrané)
Gwent / Gwint (české, všechny frakce, nehrané)
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>