Living Planet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Lumberjacks Studio
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Tak co ide niekto do toho ? Trosku Mars Teraformace. Ci ?
https://www.kickstarter.com/projects/antonioooh/living-planet-by-christophe-boelinger?ref=discovery
26.11.2017 18:02:33

hmm
silne uvažujem, nakoľko to je môj obľúbený dizajnér.

27.11.2017 12:54:12

Vypada to skvele
Hry od Boelingera sice nemusim. ER ani DT neni stylove typ her, ktere bych vyhledaval a hral. Archipelago se mi nelibilo. Ale tohle se mi libi. Hlavne to nevypada na predrazenou hru s kovovyma mincema a vytunenym materialem

27.11.2017 13:10:33

Beholder
tiez mi to pride ako skromnejsi projekt. Hra vyzera viac nez dobre a ked sa na to pozriem podrobnejsie, je to dost podobne archipelagu bez toho nezmyselneho semi coop pridavku. Cize za mna to bude urcite lepsie, lebo v Archi zvysok funguje perfektne.

28.11.2017 08:02:03

Magor
Pokud to bude archipelago bez semi coop a hlavne kratsi, tak by to mohla byt skvela hra. Tema mi taky sedi. Uz jsem to backnul :)

28.11.2017 09:57:47

Deluxe edition
Narazil jsem na tuto hru dnes a okamžitě mě zaujala. Navíc Deluxe edice nabízí opravdu jedinečný materiál, což hru pozvedne o úroveň výše.

pro Beholder: Za mě naopak škoda, že neni ještě nějaká více promo Deluxe edice pro šílence, kteří si raději zakoupí jednu hru a udělají si z ní pojem, místo zakoupení pěti jiných (trošku narážka na Scythe, který mě stál nemalé peníze - neboť jsem hru včetně všech promo dokupoval jednotlivě před týdnem)

Nicméně Living Planet má zajímavé téma, celkem líbivou grafiku (přestože kartičky budov bych si dokázal představit více abstraktně) a zajímavý mechanismus. Archipelago jsem nekoupil, neboť me odradil semi-coop mechanismus a též kritické recenze na něj.

K Teraforming:Mars bych to asi neřadil, zde žádná teraformace není...jedná se vlastně o (pokud to dobře chápu) způsob osídlení/vytěžení planety bez teraformace ve stylu USA - vytěž a zmiz. Hodně zajímavě zní mechanismus, kdy se sama planeta naopak brání.

Přestože se jedná o standardní "worker placement" je zde na eurohru celkem vyšší míra náhody, zajímavé možnosti záškodnictví v balíku celkem přijatelné grafiky a jednoduchého mechanismu.

Ohledně kickstarteru je již zmíňka o rozšíření...takže si myslím, že materiálu bude dost. Nějaké to rozšíření (spíše víc než jedno) asi přijde a čekal bych i rozšíření pro větší počet hráčů + by byl jistě vítaný solitérní mód. (kdo má manželku nehráčku a děti 0-5 let jistě chápe)

Sečteno podtrženo - dám si pár dní na rozmyšlenou a pak se uvidí.

2.12.2017 01:44:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vedenie Kampane
Príde mi, že táto kampaň nie je dobre vedená. Príde mi to taký typ mŕtvej kampane kde len aktualizujú stretch goals a addony. Žiadny aktivita. Chýba mi tam nejaká interakcia. Hra vyzerá zaujímavo, ale stále ma ničím nepresvedčili, aby som to podporil. Opäť pripomeniem skvele vedenú kampaň na "Who Goes There ?", kde to všetko fungovalo ako má. Skvelá kampaň bola rovnako aj Joan of Arc. Myslím, že hra má potenciál vyzbierať omnoho viac peňazí, len škoda tej slabej kampane.

8.12.2017 22:23:43

Kampan neni vedena moc aktivne ze strany vyvojaru

Ted se teda uz zacinaji snazit vice, ale na otazky se jim moc odpovidat nechce a kdyz tak ne uplne rychle.
Hra se mi ale libi a zacina se i diky stretchum ukazovat jaky ma az potencial. Za ke jasnej Deluxe. A budu jen happy, kdyz z toho nebude dalsi Lords of Hellas nebo Scythe. Rad bych jednu krabici a vse hotove (treba jako Monster Slaughter) a tahle hra na to zase jednou vypada

9.12.2017 20:28:10

kampaň
mne sa práve zdá, že kampaň ide celkom dobre, updaty sú pridávané pravidelne a pomerne aktívne. Ak máte na mysli commenty, tak tie nečítam. Čo mi skôr chýba je väčšia propagácia, na BGG bol istý pokus propagácie, ale slabota. Ale tak, kampaň je úspešná aj napriek tomu, zachránila to asi kvalita prezentácie hry samotnej. Pekne vyzerá a Boelinger má proste dobré nápady :). Išiel som do deluxe verzie niekedy v strede kampane a zatiaľ neľutujem.

11.12.2017 09:14:23 | Upraveno autorem (porovnej)

postovne?
Chapu to spravne, ze postovne k nam bude 30-50$, tzn prakticky znovu cena samotne hry?

11.12.2017 16:38:29

Onas
Ať se ti to líbí nebo ne, ještě pořád ČR patří do EU, takže poštovné bude 12-15 eur

11.12.2017 16:49:01

poštovné
mne tam hodilo cenu poštovného 12 EUR.

11.12.2017 16:49:27

early deluxe edition

- ak si chcete znížiť platbu cca o 4€ tak sa uvolnili asi 4 miesta na "Early Deluxe Edition"

- a ak máte záujem zaplatiť 9€ na poštovnom a mať kompletnú hru tak tam pridali možnosť "All-Inclusive Deluxe Edition"

11.12.2017 20:24:21

All IN
Nabídli AllIn verzi. Tedy za 99€ všecko, co se přes KS udělá a navíc nabízejí 9€ slevu na poštovné. Takže já třeba takhle ušetřím 14€. Příjemné.

12.12.2017 06:28:07

cena

Chtěl jsem do toho jít, ale pak koukám, že je to v eurech.. to je docela raketa 3000,- za eurovku. Kdyby to bylo v dolarech tak pěkný, ale takhle si to asi nechám ujít.... třeba ještě vydá rozšíření k ER

12.12.2017 09:51:17

Ups, toto políčko vypadá dost prázdně... Vyplníš tam, prosím, požadovaný údaj?
Čím ďalej, tým sa mi to viac páči.

https://www.youtube.com/watch?v=ObHbRvcrN_w
https://www.youtube.com/watch?v=oceuJFEKX8E

A 99€ sú aj s dvomi rozšírkami. Len jedna vec mi robí vrásky, že ak niekto v poslednom kole vyhráva, pustím naňho katalizmu a všetko mu zničím. Neviem do akej miery je tam nutná príprava na urobenie toho, alebo ako sa dá proti tomu brániť, prípadne do akej miery vidno, že kto aktuálne vyhráva (nevidel som tie videa ešte celé :) ).

12.12.2017 11:07:40

stOKYi
Dá se tomu bránit. Mají tam nějaké štítové budovy a tak. Takže to je asi jen opravdu o důkladné přípravě.
A nebo si stačí pošetřit správné karty na konec hry, sledovat jaké karty hráči hrají a pak hrát tu kombinaci, kterou už použili a tedy s tím nemůžou ohrožovat.
V tomhe ta hra bude právě asi dost pecka. Příšerný množství možností.

12.12.2017 11:26:02

Stretch Goals

Především se kvalita hry a její komplexnost vyvíjela po celou kampaň až do dnešní podoby. Celá hra se tak stávala více a více dokonalou.
Snad na všechny otázky ohledně hratelnosti bylo odpovězeno v komentářích a věřte, že hra je vymyšlena dobře a funguje!

K dnešnímu dni nám nové SG dávající stále atraktivnější a luxusnější kvalitu herních komponent - jen pro DELUXE

Dnes zveřejněný SG nám otevířá nový prostor pro nové grafické zpracování celé hry. Na základě dosaženého obnosu se na hře bude podílet nový grafik!

12.12.2017 20:46:29

Korenar
Ako tak pozerám, grafiky sa ujal Ismael, záruka pekného dizajnu. Jeho grafika je ale trochu hravá či pestrá a neviem či sa hodí do temnejšieho prostredia Living planet. Uvidíme ako sa s tým popasuje. Teším :)

13.12.2017 07:34:00

Ismael

Během kampaně se často ubírali dotazy právě na nudnost a monochromost původního návrhu dlaždic....opravdu to chtělo nějak zpestřit.

Dnes bude komplet vše přepracováno....první nástřely nových designů jsou líbivé, ale jistě ne konečné.

Jak říkáš, přílišná pestrost by to též mohla pokazit...jde spíše o to, že namísto nehostinného prašného měsíce se budeme pohybovat ve více fantasy planetě.

Osobně jsem v rozpacích, která varianta by byla lepší, ale věřím, že výsledek bude dobrý :-)

14.12.2017 00:53:19

dostupnosť
Bude hra dostupná aj pre ľudí, čo ju nepodporili na KS?
Ináč dosť mi pripomína Mission Red Planet.

14.12.2017 16:28:52

dostupnost

Ano hra bude dostupná normálně v obchodech za vyšší cenu. I po ukončení kampaně na Kickstarter bude hra k dispozici i v Deluxe...ale za vyšší cenu.

Jinak standardně v obchodě nekoupíte DELUXE edici, která je našlapaná nadstandardním materiálem, doplňky (premium suroviny, metalové kostky, dvojité herní desky atd)

14.12.2017 22:57:32

Late Pledge
Díky novému Jouob.castu ,jsem jsi vzpoměl ,že mám u této hry 1e pledge.
Tak jsem se koukl na stránky a ouha,v late pledge nebo ti co dali jen 1e je hra o 10e dražší a jen v deluxe verzi,základní už není možné získat.
Takže euro ,které bude dost přes dva tisíce ,rád oželím :+)

7.4.2018 18:20:04

Late Pledge
Ale myslím, že v průběhu kampaně to nějak říkali v jedné aktualizaci nebo v komentářích, že ne úplně vše půjde v late-pledge.

Ona celá ta kampaň mě přijde, že nebyla vedena příliš horlivě. Myslím, že oni jsou o kvalitě hry přesvědčeni a jen potřebovali získat nějaké minimum peněz pro vytvoření hry a naopak se jim moc nechtělo do dalších SG cílů.

7.4.2018 20:03:39

KS Deluxe verze
Nicméně u této hry je Deluxe verze celkem hodně zajímavá a do normální bych nešel jen pro 20€ rozdílu.

Deluxe má navíc řadu kvalitativního vylepšení:
- karty s black core
- vylepšení suroviny
- double-layred desky
- scénáře ( prý jich bude 12 stránek namísto původních 8)
- peníze formou kreditů
- kovové kostky
+ několik promo dlaždic a budov

Tak aby pak i ten late-pledge nemrzel :-)

7.4.2018 20:11:52

Deluxe
A mě právě připadá,že ta deluxe verze ,nenabízí nic moc navíc ,proč do ní investovat.

7.4.2018 21:09:50

Vybíráme z Bazaru

Merchants of the Dark Road
Merchants of the Dark Road
Akt. cena: 685 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas