Ligretto - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Schmidt Spiele
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Každá třetí karta

V pravidlech jsem nenašel vysvětlení, zda je možné při odlízávání karet po trojicích poté, co použiji tu vrchní (třetí) použít i tu ležící pod ní, pokud se hned hodí k přiložení. Nikde to nevidím - v pravidlech, na BGG, tady, na hrajeme.cz...

Myslím, že to všichni hrají dle domácích pravidel, ale chci se ujistit, že jsem něco nepřehlédl ;o)
7.12.2009 00:39:21

Nás to naučili tak, že můžeme, čili jsem po tom v pravidlech nijak nepátral. Asi to bude na domluvě.

7.12.2009 07:39:47

ještě něco
jak se řeší když tam hážu po trojicích ty karty, a pak mi zbyde v ruce jen jedna? a po dolízání se to míchne nebo se to nemíchá?

7.12.2009 08:21:50

když ti zbude jediná, nevadí. Je to stejné jako by zbyly 3. Snažíš se ji udat a když se nepovede, celý odhazovací balíček lehce (rychle) míchneš a probíráš ho znovu. Je to v tvém zájmu, ať neprobíráš furt ty stejné karty. Když míchneš, máš větší šanci že kápneš na ukryté jedničky.

7.12.2009 08:40:49

Míchání a trojice
Míchání v pravidlech není, takže nemícháme.

Hrajeme to tak, že když zbydou méně než tři karty na otočení, vezmu kolik je a zbytek do trojice doberu po převrácení z odkládacího balíčku. Zamezí tak případnému točení těch samých karet.

7.12.2009 11:20:53

Ligretto
Víceméně záleží na domluvě protože pak by byla otazka davaní karet oběma rukama. Pravidla tomu nebrani ale pekne to kazi hru

7.12.2009 14:06:45

Pepek: jedna ruka netleská
Tak to pozor, tohle v pravidlech výjimečně je ;o)

7.12.2009 16:22:24

Jedna ruka
Při poslední hře se jeden nejmenovaný hráč snažil tvrdit, že když dává jednu kartu pravou rukou a hned potom druhou kartu levačkou, tak že ji drží vždy jen v jedné ruce. :D

Ani jsme se nekoukali do pravidel a zakázali mu to :D

7.12.2009 20:06:41

strana 6
Na straně 6 "Pokud se i karta, která se objeví pod vyloženou kartou, hodí doprostřed stolu, může i hráč vynést tuto kartu". Tak krátká pravidla a nedůkladně prostudovaná :-).

10.12.2009 12:12:06

Příliš krátká pravidla
Ajo! :o)

Je to tam. Já tu hru hrál jednou asi před třemi lety. Trochu jsem si to pamatoval, tak jsem teď pravidla jen přelétl. Jsem matenka. Díky za upozornění!

10.12.2009 23:05:09

Vybíráme z Bazaru

Great Wall KS (miniaturová verze!)+ upgrade pack
Great Wall KS (miniaturová verze!)+ upgrade pack
Akt. cena: 3333 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas