Libertalia: Piráti vzduchomoří

Libertalia: Piráti vzduchomoří - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Albi
Stonemaier Games
Autoři: Paolo Mori
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Libertalia: Piráti vzduchomoří je novou verzí původní hry Paola Moriho Libertalia z roku 2012. Mechanicky i komponentově byla propracována, doplněna a vyladěna tak, aby poskytla zážitek i méně zákeřným hráčům (jelikož v původní hře jste někdy mohli protihráčům výběrem své postavy uštědřit pěkný políček).

 

Vžijete se do rolí pirátských kapitánů s vlastní lodí a posádkou, kteří se dělí o poklady z obchodních lodi a ve třech výpravách pro ně opakovaně posílají členy své posádky (těch má každý hráč teoreticky k dispozici až 40 různých, z nichž jsou pro každou hru vybráni jen někteří).

Základním mechanisem je v každém ze tří týdnů naplnění obchodní lodi poklady v podobě žetonů kořisti, podle počtu hráčů na každém ze šesti polí (dnů). Pak se hráči střídají v tazích a vyhodnocují postupně jednotlivá pole (dny v týdnu). Na každém poli si každý hráč nejprve skrytě zvolí jednu ze svých dostupných postav na ruce a pak všichni hráči naráz své postavy odhalí a umístí na loď. Hráč s nejvyšší úrovní postavy (1-40) si může z žetonů kořisti vybírat jako první a zároveň se vyhodnocují i jedinečné schopnosti všech postav (které mohou také ovlivnit sbírání kořisti nebo další dostupnost postav hráčů). Získané žetony kořisti z daného dne si hráči umístí před sebe (teď už ne skrytě, jako v původní hře) a použité postavy se odloží do doupěte majitele - tohle ale znovu může ovlivnit schopnost některé ze zahraných postav. Některé z postav mohou i zemřít a jsou odloženy na odkládací balíček.

Po vyhodnocení všech šesti dnů se vyhodnotí zbylé efekty postav a nakonec upraví úroveň dublonů hráčů a skórovacích žetonů. Následně se připraví další týden obdobným způsobem.

Konečná podoba pravidel a všech odlišností jěště není známa, ovšem změny vůči původní hře jsou zahrnuty v dizajnerském denníku vydavatele Jameyho Stegmaiera (najdete v Diskuzích ke hře).

Autor: Joe

Další názvy této společenské hry

  • Libertalia: Winds of Galecrest

Vybíráme z aukcí

Prehistories + plátěné pytlíky
Prehistories + plátěné pytlíky
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas