Lewis & Clark: Cesta na severozápad

xxxxxxxxoo hodnoceno 140x (Seznam vlastníků)

Lewis & Clark: Cesta na severozápad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ludonaute
REXhry
Autoři: Cédrick Chaboussit
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Vcera jsme odeslali data do tiskarny a hra vyjde v ceske lokalizaci jako Lewis a Clark: Cesta na severozápad, protoze je to jedno z mala eur, co se nam za posledni dobu libilo. Bohuzel ale karty nemuzou byt plne v cestine (jedna se o jmena indianu, ktera jsou na ), protoze to vychazelo desne draho a pri soucasnem kurzu by to bylo zvedlo cenu dost. Plne cesky je tak krabice a pravidla, ktera pro nas delal Kren, a kde jsou indianska jmena jednotlivych karet cesky, takze to lze dohledat tam.
Dlouho jsme karty zvazovali, ale rozdil v cene na krame by byl asi 150 Kc, coz nam prislo dost, uz takto je doporucena cena 990 Kc (na e-shopech neco pres 900 Kc) na hrane, i kdyz to vyjde o neco lip, nez soucasny dovoz...
Doufame, ze hra se bude libit, k dispozici bude o prazdninach...;)
5.5.2014 10:25:52

těším se
Dík za info, dobrých eur není nikdy dost.

5.5.2014 11:43:30

PJ

aneken
Jak jsem už psal u Origins - vy kucí střapatý, vy mně děláte uadost ^_^

5.5.2014 20:36:02

PJ
Njn, snazime se, sec to jde;)

5.5.2014 22:50:39

PJ

aneken
Donut mansion id °_^ aneb proč "njn"?

Nechci mazat včelí produkt kolem orálních otvorů, ale současným edičním plánem jsou pro mě REXhry No.1 českých deskoherních vydavatelů... už aby tady všechny oznámené novinky byly...

5.5.2014 23:01:29

PJ
+1 :)

5.5.2014 23:06:09

Kdy bude?
Už je nějaké bližší info kdy hra bude k mání? Pravidla mám nastudované a už se nemůžu dočkat. Dík.

2.7.2014 12:37:03

PJ

skyfire
Koncem srpna; cca.

2.7.2014 15:22:28

Lewis a Clark v Česku
Tak nakonec jsme byli výjimečně rychlejší, než jsme čekali, a hru právě skládáme na náš sklad, odkud bude putovat do obchůdků. V příštím týdnu by ji tak měl mít každý pořádný obchod s deskovkama!;)

17.7.2014 12:19:20

Kvalita karet
Četl jsem, že první verze hry měly docela tenké karty a obaly byly vysloveně nutností. Jak je na tom česká verze?

24.7.2014 11:07:01

Kvalita karet
Tak jsem to právě rozbalil a je fakt, že ty karty jsou hodně tenké a asi se velice lehce pokrčí a opotřebují. No ale co by jsme nechtěli za ty peníze,že. Otázka jestli by o kapánek tvrdší papír na karty znamenal zvednutí ceny o skutečné náklady (dle mě max. 5,-) nebo by se cena zvedla o 200,- čemuž bych věřil víc, protože nějak by se musel zaplatit člověk, kterého by napadlo udělat kvalitnější karty. Každopádně díky Rexhrám za další lokalizovanou hru a třeba ty karty překvapí a vydrží dýl než na kolik vypadají.

24.7.2014 13:18:53

Shaitan
Karty jsou bohuzel fakt docela mekke, ale my s tim nic moc delat nemuzem, je to stejne pro vsechny svetove verze a urcuje to Ludonaute... Co se tyce skyfirovy poznamky, lepsi gramaz by to podle me prodrazila max o pul eura ve vyrobce, coz neni u tak velke hry zas tolik...

24.7.2014 21:15:39

Errata
Čau,jaká je nyní v prodeji verze?Pořád první vydání s chybami uvedenými v errata souboru a nebo už druhé opravené vydání?

18.6.2017 07:27:27

RE
Ahoj, v prodeji je stále první tisk této hry. Druhý nebude. Ale ta errata jsou opravdu jen kosmetické úpravy a lepší formulace pravidel.

18.6.2017 08:22:17

@Eyron
Díky za info. Proč nebude dotisk, špatně se to prodává?

18.6.2017 08:48:08

@Eyron
A jak jsem pochopil, tak chyby jsou jen v pravidlech a jejich opravena verze je zde je stažení, že jo?

18.6.2017 08:50:59

Re
JJ přesně tak, opravená verze pravidel je zde ke stažení. A ano, není to úplně prodejní hit, což mě dost mrzí, protože za mě je to parádní euro plné hodně zajímavého tématu.

18.6.2017 19:57:50

@ Eyron
Super, díky za info, asi do toho půjdu:)

18.6.2017 20:08:09

hra
hra fajn, v pripade, ak nehras s hracmi, ktori si po prvom kole sadnu na 20 minut a vypocitaju si vsetky ktoky az do zaverecneho kola. A tato hra je vypocitatelna. skoda.

18.6.2017 20:26:18

ad Wuuduu
Chtěl bych vidět člověka, který vypočítá tahy, když neví jaké přijdou do nabídky karty a jaké akce soupeř obsadí. Podle mne je blbost, že je hra vypočitatelná.

A i kdyby to tak bylo, tak s takovými hráči, kteří 20 minut vypočítávají dopředu tahy bych nehrál. Pro mne jsou deskovky zábava a ne vážný, něco jako "šachový" turnaj. Proto já osobně nesnáším deskovkářské turnaje a nikdy bych se jich neúčastnil.

18.6.2017 20:56:04 | Upraveno autorem (porovnej)

vypočitatelnost
Musím souhlasit s Křenem, hra se vyvijí a je nutnost se přizpůsobovat momentální situaci. Chtěl bych vidět člověka, kterej dokáže propočítat víc než tři kola. Možná až ty poslední kdy mám dostatek karet, ale toto není u euroher nic neobvyklého.

18.6.2017 21:22:56

:-)
v tejto hre ti stacia 4 karty a ides rychlo, takze pocitas po prvom kole, ked mas, co potrebujes na 90%.
Ta hra sa nevyvyja, nepotrebuejs mat na ruke 100 kariet a nechces. chytis prve dobre karty, zbavis sa vsetkych ostatnych a dovi dopi... uz ta spoluhraci a nijake ine karty nezaujimaju.
Kludne dojdi do BA, zoznamim ta s takymi hracmi. Btw v recenzii na Deskofobii mali rovnaky nazor.

18.6.2017 21:26:44

to Wuuduu
Už jsem to napsal do mého předchozího postu. S takovými hráči bych nikdy nehrál, pro mne je hra především zábava a sranda a je mi vcelku jedno jestli někdy vyhraju nebo prohraju. Spoluhráče dokonalé mozky, kteří propočítávají tahy na deset kol dopředu a berou to smrtelně vážně nemám rád.

18.6.2017 21:31:44

ruy

@wuuduu
..takto to niekoho bavi???

19.6.2017 07:07:11

tak veru
mna veru nie, preto s nimi uz Louisa nehravam...
ale tak či tak, tato hra je vypocitatelna, pri inych to tak lahko nejde. A takisto to, ze nepotrebujes sledovat protihracov a vobec zbierat dake karty, naco. 4 - 6 kariet na ruke a tvoj tabor je ako blesk. Co tam po superoch s 15 kartami, nabuchanymi, ked presunut tabor im trva sto rokov.

19.6.2017 09:34:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@vypocitatelnost
Hra je vypočítateľná, ale skôr sa to týka nejakých posledných pár kôl a dopočítať to vedia asi len "blázni", ktorých zas nie je tak veľa, aby to hru odsúdilo na vypočítateľnú vo všeobecnosti. A ak by k tomu dochádzalo, dá sa aplikovať krásne pravidlo zo Scythe, že ak niekto viditeľne prepočítava dlhšie ako X minút, tak pôjde dozadu o 1 políčko a podobne.

Ohľadom "15" kariet na ruke - podľa mojich skúseností je pomerne neefektívne hrať s 8+ kartami, skôr je treba podľa okolností meniť karty na ruke (tzn. nielen priberať, ale aj odhadzovať slabšie karty).

No a ako už bolo spomenuté – so spoluhráčmi "kalkulačkami" je hra nezábavná :).

19.6.2017 10:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Drawn to Adventure
Drawn to Adventure
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas