Letters from Whitechapel

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Letters from Whitechapel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochi Uniti
Nexus
Autoři: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní doba

Hra se mi líbí, ale u hry tohoto typu mne trošku odrazuje uváděná herní doba, která u nových hráčů s vysvětlováním pravidel předpokládám může stoupnout na 3 hodiny. Může mi k tomu někdo s čerstvých vlastníků něco napsat. Když to srovnám s Nuns on the Run (kteroužto hru mám celkem rád), tak si ale nedovedu představit, že bych tento typ hry hrál 2,5 hodiny.
28.3.2011 12:42:37

rbx

kren
zatim nevim, otestujeme to na Hradisti a dam vedet. My tedy hrali 2h i Scotland Yard, takze me toto nevadi.

28.3.2011 12:47:15

DD

herni doba
No ta herni doba samozrejmne zalezi na typu hracu, jak dlouho nad kazdym tahem premysli, nicmene si myslim ze je to jedna z mala her kde udavana doba na krabici bude +/- odpovidat realu. My to hrali jednou asi 1.5 hodky ale to pak Eyron udelal chybu, tak jsme ho chytli, podruhe si nas Siaron jako Jack vychutnal, ale trvalo to tak 2.5-3 hodky.

4.4.2011 09:16:51

ad délka hry
No já nevím, trošku jsem tak přeletěl pravidla a mě se zdá hrát tenhle typ hry 3 hodiny strašně moc.

4.4.2011 09:25:57 | Upraveno autorem (porovnej)

To Křen
Chlape, takhle to nejde hodnotit.. :)
Jak psal DD, je to o lidech a o tom jak dlouho dumají.. A taky podle toho jak jsou šikovní a umějí pátrat..

4.4.2011 09:34:27

rbx

kren
neni to moc, nudit se nebudes, protoze to je patraci hra jak vino. Neni tam nic navic, neni to prekombinovane a s jeptiskama ci Draculou se to moc srovnavat neda.

4.4.2011 11:08:56

hrací doba
je na krabici napsaná 90 minut, ne?

4.4.2011 11:14:17

DD

hraci doba
No na BGG i tady je uvedeno 150min, na krabici je ale mam pocit 90+ co jsem se koukal.
Tech 90 je naproste scifi, pokud nad tim bude clovek aspon troska premyslet. Pokud bude jen nahodne bloumat ulickami Londyna tak to mozna stihne :o).

4.4.2011 11:16:26

hrací doba
v sobotu jsme si dali s Pitrsem ve dvou naši první hru a jelikož se s tím nepářu, tak to bylo něco kolem 100 min, ale taky jsem nechala vyvraždit všchny lehké děvy - musím si prostě začít psát na které stopy se ptám
jinak super hra

19.4.2011 11:20:35

Ella
A ve dvou teda dobrý?

19.4.2011 11:30:52

Beholder
mě to ne dvou příjde lepší než v plným počtu, protože tam strategii za policii ovlivňuje pouze jeden člověk
ale můj pocit bude asi ovlivněn i tím, že ta jedna hra byla hodně hlasitá, ale s klidným svědomím můžu říct, že ve dvou hra o nic nepříjde jenom (minimálně pro mě) získá

19.4.2011 11:33:27

Ella
Tak to jsem rád, že "potvrzuješ" to, že to je opravdu dobré (zřejmě i nejlepší) hrát ve dvou. Takže to je jasná koupě. Jsem na to zvědav protože jsem nikdy nehrál Fantoma, Mr. Jacka a pod. Jen jsme jednou zkusili Fury of Dracula ve dvou a to mě nebavilo, protože hraní za všechny lovce bylo, dalo by se říct, náročné a nezábavné.

btw včera jsem dokoukal dvoudílný TV film Jack Rozparovač, z roku 1988 (hezký rok, 100 let poté :) ) s Michaelem Cainem (mimo jiné hrál v těch nejlepších posledních dvou Batmanech věrného služebného Alfréda) a Lewisem Collinsem (jeden z profesionálů z CI5 :) ). A můžu doporučit těm kdo neviděli. Podle mě spolu s filmem Z pekla nejlepší filmy s Rozparovačem :). Narozdíl od strašného TV filmu Rozparovač z roku 1997. Zná mimochodem někdo ještě nějaký jiný kvalitní film s Jackem Rozparovačem keromě těchto tří (respektive dvou, co se týče kvality) ?

19.4.2011 11:50:16 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Já bych to pak v Korunce někdy rád zkusil. Mě se totiž zdá hrát pátrací hru přes dvě hodiny strašně moc dlouho a mám obavy aby mě osobně to nenudilo. Jinak design hry se mi líbí. Jen kdyby to bylo na kratší dobu ...

19.4.2011 11:57:02

Beholder
podle mě je to za Jacka zábavnější, ale mě to nevadilo ani za policajty, jenom tam bylo hodně počítání kam až mohl utýct
Fury of dracula jsem nehrála, takže nemůžu posoudit

19.4.2011 11:57:37

to Ella
... podle mě je to za Jacka zábavnější ... No z toho mám právě obavy, že hrát přes dvě hodiny za policajty a relativně nevědět, která bije, mi fakt přijde moc dlouho. Nicméně je to můj názor, rád to vyzkouším, ale ve wishlistu to nemám. Asi taky proto, že Fantoma jsem kdysi hrál a nějak extra mne to nezaujalo.

19.4.2011 12:01:20

Beholder
Můžu doporučit počítačovou hru Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper.

19.4.2011 12:06:31

kren
za policajty mám za sebou dvě hry a nevadilo mi to, ale je možný, že se to omrzí - jestli bych hru doporučila, čí nikoli jsem schopná zhodnotit až po několika hrách

19.4.2011 12:07:08

Ella
Já jsme zatím hrál jenom za Jacka, ale řekl bych, že přesně naopak, nejvíce si to ve dvou užije detektiv. Ve více hráčích záleží na ochotě k teamové hře.

19.4.2011 12:12:41

chilly
hmm, na PC hry už moc nemám čas, ale občas (hlavně o prázdninách si něco dám), takže to možná někdy zkusím, podle obrázků a jednoho videa mě to celkem zaujalo. Temné adventury mám rád :). Díky

19.4.2011 12:18:23 | Upraveno autorem (porovnej)

chilly
tak to jsem zvědavá až to příště budu hrát za Jacka

19.4.2011 12:43:09

pro dva
Hrál jsem to sice jen ve dvou, ale děsně mně to bavilo. Dokonce mně bavilo více hrát za policajty. Jsem ten typ co rád luští křižovky a rébusy apod.
Hra sice trvala vždy ty dvě hodiny, ale při tom pátrání ten čas docela rychle uteče. Ve více lidech mám z hry strach. Ale uvidíme, mám hru již objednánu :-)

19.4.2011 16:47:38

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne: The Board Game
Bloodborne: The Board Game
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas