nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Leo musí ke kadeřníkovi

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Abacus Spiele
Autoři: Leo Colovini
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chudák Leo už je zase celý zarostlý! Přes bujnou hřívu málem na svět nevidí. Jenomže, bodejť by mu typická lví ozdoba nepřerůstala, když do Bonobova salónu je to tak daleko, a Leo se s každým zakecá. Se zebrou je hotový hned, ale když se potká s upovídaným papouškem nebo svůdnou lvicí, zapomene se málem na celý den. Někdy by na něj měl dát pozor, aby se příště už nezakecal...

Leo musí ke kadeřníkovi je kooperativní hra pro celou rodinu. Úkolem hráčů je zdárně dovést figurku lva Lea po cestě džunglí až do Bonobova kadeřnického salónu. Hráči na to mají čtyři pokusy, než Leo zcela obroste hřívou.


Příprava hry:

Před hrou nejprve hráči vytvoří z kartiček, jež mají na jedné straně zvíře a na druhé straně džungli, cestu, kterou se Leo bude muset ke kadeřníkovi probrat. Samotná hra má pak velice jednoduchá pravidla. Mezi hráče se rovnoměrně rozdělí hrací karty. Ty mají různé barvy a určují, o kolik polí se při jejich vyložení Leova figurka pohne. 


Průběh hry:

Hráči se pak střídají v jednotlivých tazích. Ve svém tahu hráč vyloží jednu ze svých karet. Figurka Lea se posune o daný počet polí vpřed. Po ukončení pohybu se otočí destička, na které svůj pohyb Leo skončil a zjistí se, koho potkal. Pokud má destička stejnou barvu, jako vyložená karta, Leo se nezapovídal a neztrácí žádný čas. Pokud má ale kartička barvu jinou než vyložená karta, Leo se zapovídal a ručička na hodinách se posune podle toho, které zvíře Leo potkal. Háček je, že na to, aby dorazili k Bonobovi, mají hráči pouze 12 hodin - pak Bonobo zavírá a Leo musí vyrazit zase další den. A Leovi hříva (reprezentovaná mini puzzle) zase o trochu naroste.

Gró hry tedy spočívá v tom, objevit, co Lea na cestě čeká, pokusit se jednotlivé nástrahy si zapamatovat a poté se jim následně společnými silami vyhnout - je třeba zdůraznit, že je hra kooperativní a proto se očekává, že hráči budou své tahy konzultovat a plánovat s ohledem na ostatní. 


Konec hry:

Pokud se Leovi podaří dojít ke kadeřníkovi, než zcela zaroste hřívou, hráči hru vyhrávají.

Autor: Dejf

Další názvy této společenské hry

  • Leo muss zum Friseur
  • Leo wybiera się do fryzjera