Legendy země Euthie

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Legendy země Euthie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo varianta

Zkoušel jsem sólo variantu a dobré.
Ale dovolil jsem si jednu, myslím elegantní úpravu.
Karty pro sólo hraní jsem nahradil kostkou.
Na jedné doma plonkové jsen pomocí samolepek provedl tuning
27.2.2019 09:23:50

kostka
Já se na to chystám v pátek.

Můžeš nafotit kostku a podělit se?

27.2.2019 09:50:03

Kostka

1x - nic
1x - 1 gaar, 1 chaos
2x - 1gaar, 2 chaos
2x - 2gaar, 1 chaos
Ale poměr stran ještě neni definitivní

27.2.2019 10:16:22

kostka
Je fakt, že kostky by k tomu byly stylovější, místo otočení karet hodíš 3 kostkama za "automatického hráče".

Akorát si myslím, že tím si boj značně zjednodušíš. Karet je 36 v 6 nepoměrově rozdělených kombinacích, kostka má 6 stěn vždy s poměrem 1:6.
Třeba v kartách je pravděpodobnost, že ti padne "nic" 1:12, na kostce je to 1:6 (2x víc) a navíc, ti to může padnout klidně 6x za sebou, zatímco karty tam jsou jen 3. Krom toho možnost 1x gaar a 1x chaos na kartách vůbec není, takže spíš by bylo lepší místo toho mít jen 1x chaos.

Když už kostky, tak by bylo přesnější mít 12-stěnku takto:
3x - 2 chaos, 1 gaar
3x - 2 gaar
2x - 2 chaos
2x - 1 chaos
1x - 2 gaar, 1 chaos
1x - nic

Případně pak 2 12-stěnky takto:
5x - 2 chaos
4x - 2 gaar
3x - nic
a
6x - nic
4x - 1 chaos
2x - 1 gaar

Nevýhoda je, že doma jen tak nemáš 12-stěnku navíc, natož dvě :) A krom toho, může ti u těch dvou padnout varianta 1 gaar a "nic", což na kartách vůbec není.

27.2.2019 16:37:45

Kostka

Asi máš pravdu,ale ještě jedním možným řešením jsou kostky dvě.
Jedna se symboly gaaru a druhá chaosu

27.2.2019 21:31:23

Kostka

Sorry špatně sem si přečetl odpověď. Dvě kostky nic neřeší.

27.2.2019 21:44:03

Gaary
Já zatím sólovku nezkoušel, ale jen při čtení pravidel jsem přišel na jednu úpravu, která v určitých situacích může vyřešit občasné plýtvání Gaarů monstrem.

V pravidlech se píše, že pokud jsou na kartě udávající hod monstra symboly Gaarů, monstrum je musí okamžitě využit (pokud je má). Ale co když po prvním hodu a přičtení Gaarů hodnota hodu splňuje podmínky pro nejsilnější útok? Např. Bojuji proti Kostlivcem Lučišníkem. Na hod monstra vytáhnu kartu s hodnotou 5 (1+4) na které jsou 2 symboly Gaaru. Přehodím jednu kostku, na které hodím 4. Mám tedy dvě kostky se 4 a gaar, což dává dohromady 10. Na kostlivcův nejsilnější útok je třeba hodnota 9 a více. Druhý hod je tedy momentálně zbytečný, protože monstrum v této chvíli nemá důvod zlepšovat svůj hod, pouze by tím vyplýtvalo svůj druhý Gaar a nemohlo by ho využít třeba v dalším hodu.

Čili bych navrhoval, aby v takové situaci, kdy monstrum prvním Gaarem splňuje podmínky pro nejsilnější útok, ušetřilo druhý Gaar. Kdyby ale hrdina použil nějaký efekt, který by hodnotu hodu snižoval na slabší útok, teprve poté by monstrum druhý Gaar využilo.

18.6.2019 16:50:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tskuyumi + expansions EN
Tskuyumi + expansions EN
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas