Legendy země Euthie

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Legendy země Euthie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O co jde?

Máte někdo zkušenosti z testovacích her, nebo o hře něco víte? Kde se dá hra financovat? Nikde o tom nic moc nemůžu najít... Díky ;)
12.4.2017 20:20:32

...
Tak koukal jsem, že tady mají nějaké info... I o kampani...

https://www.facebook.com/legendsofeuthia/

12.4.2017 20:35:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Info
Já jsem narazil na tento článek http://hrajeme.cz/predstavujeme-deskovou-rpg-hru-legendy-zeme-euthie-ktera-se-chysta-na-hithit/
Určitě budu kampaň sledovat.

12.4.2017 20:36:34

Pokec
K úplnosti zdrojů přidám tenhle pokec ... https://youtu.be/DMRzArL0SDo
Edit: koukám, že je v pohodě k dohledání na FB, tak sorry za spam.

13.4.2017 19:10:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Kampaň na Hithitu
Dnes začala kampaň na Hithitu viz https://www.hithit.com/cs/project/1797/legendy-zeme-euthie-epicka-fantasy-deskova-hra-na-hrdiny

Na začátku je k dispozici omezené množství her za nižší cenu.

2.5.2017 07:22:36

Zatrocon

Bude možné si ji vyzkoušet i na Zatroconu. Autoři ji tam budou mít po celou dobu k dispozici.

2.5.2017 08:00:03

rozhovor
A konečně i rozhovor tady na ZH: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rozhovor-se-tadeasem-spoustou-o-legendach-zeme-euthie-3725/

2.5.2017 08:02:04

Pravidla
Ahoj, dnes to bylo spuštěno, ale neviděl jsem odkaz na pravidla (možná jsem je překouknul), visí někde?

2.5.2017 10:27:45

postesk
No to že je to původní česká hra se moc česká komunita neukázala.
Zatím jen 100 přispívatelů je spíše "ostuda". Tohle by se třeba v Polsku stát nemohlo. Tam jsou jiní nacionalisti. A to vůbec nejde o počet obyvatel.
To že si dali tak vysokou částku na tom nic nemění. Jde přeci o podporu.

14.5.2017 21:12:45

to: Mate
chtít po lidech aby podporovali hru jen proto že je české a my jsme češi je podle mě úplně mimo mísu.

Ty si kupuješ jen české výrobky a žádné zahraniční alternativy jen proto že jsou české?

14.5.2017 22:11:11

ruy

@Mata
..polski deskoherni nacionalisti???
..ale no tak

14.5.2017 22:59:33

hmmm
to: cSf.Loser
Ohledně nákupu pouze českých výrobků to samozřejmě neplatí. Ale pokud si mohu vybrat, volím raději Česko. Abych zůstal u deskovek, tak třeba pokud se mám rozhodnout, zda přispěji na chod DESKOFOBIE nebo zahraničníto DICE TOWER, tak volím DESKOFOBII, i když recenze Toma Vasela se mi líbí.

Nejspíše je ta hra tak špatná, že se nenajde ani 1% lidí na zdejším webu, kteří by ji podpořili. Nebo že by bylo moc drahá?.

15.5.2017 09:43:14

hra
Čau
Dokáže někdo tuto hru přirovnat ke hře Word of Warcraft - desková hra? Je to hodně podobné ohledně vedení postavy? WOW mám hodně rád a tato nová hra je celkem lákavá. Kampaň hodně sleduji ale z toho herní zážitek nezjistím.
Bohužel má kampaň hrozně blbou dobu. Vyšel Scythe, budou rozšíření na Blood Rage a v češtině hra Zombicide: černý mor.
Popravdě nevím co dřív kupovat :-)

15.5.2017 09:47:30

Mata
a nebo čekáme až se vyjádří někdo nezaujatej kdo jí hrál třeba na Zatroconu a napíše svoje dojmy. Tím že budeš na lidi takhle tlačit tak tvůrcům moc nepomůžeš.

15.5.2017 09:52:12

to mata
Kdybych se měl řídit touhle logikou, tak kupuju věci které ani nechci nebo nejsem si jimi jistý jen proto že jsem nacionalista... nic proti, ale raději dám peníze do něčeho o čem vím na sto pro že to chci a že to budu hrát... na mě je například ta hra moc dlouhá a také čekám na ohlasy od zkušenějších hráčů co jí hráli. Ale to nic neměni na faktu, že sympatickému týmu autorů úspěch absolutně přeju.

15.5.2017 10:02:18

Klidek
Asi tak :) čekám jak se vyjádří lidi po Zatroconu. Osobně herní mechanismus se mi libí, ale grafika mi nic neříká.
Máme ještě celý měsíc na rozhodnutí.

15.5.2017 10:14:31 | Upraveno autorem (porovnej)

nepodpořím
Já už od několika lidí slyšel názory a rád si její podpoření odpustím. Na to, jaké má hra mechanismy (v podstatě jen házení kostkou) je prý děsivě dlouhá. takže se zvrhne v těžkou nudu.

15.5.2017 10:26:30

Dojem
Tematicky hra vychazi z klasickeho RPG (boj s priserami, levelovani postavy, ktera ziskava ruzne schopnosti, obleka zbroj na telo, hlavu, ruce popr. si vylepsuje zbran).

Mapa je dost podobna hre Mage Knight (postupne objevovani hexu s ruznymi lokacemi, monstry, doly, obchody), oznaceni stitkem a bodovani prozkoumanych lokalit je take dost podobne.
Oproti MK je vse ale podstatne zjednoduseno (zadne vymysleni 8 variant kterou kartu pouzit na pohyb, blok, utok). Proste mam na vyber 3 akce z asi 6 dostupnych (ruzne pohyby, boj, obchod, tezba).

Samotny boj je zjednoduseny na prosty hod dvema kostkami, pouziti zbrane a schopnosti postavy popr. nejake prehozy. Zajimave je ovladani monster souperi - takze minimalne jeden se "pri tahu ostatnich nenudi", jinak v tahu ostatnich mohu maximalne udelat nejakou jednoduchou udrzbu a rozmyslet si kam pujdu a jak si naplanuji sve 3 akce - coz neni tak slozite. V tahu ostatnich zdrzuje pochopitelne hlavne boj.
Odmenou za zabiti monstra neni jen klasicky "loot" v podobe zlata a predmetu, ale take karta pro vylepseni ovladaneho monstra kdyz pozdeji bojuji za monstrum proti jinemu hraci a dokazu mu tak rozhodne "nadstandardne" zavarit.
I tak je vysledek nejvice ze vseho zavisly na hodech kostkou, ale to proste asi patri k tomuto typu her.

Grafiku tezko soudit, porad jeste je to prototyp, ktery se neustale vylepsuje, na druhou stranu grafika postav uz se asi tezko zmeni a je jaka je - proste takova jednoducha RPG hra kterou jsem kdysi hraval.

A to je presne muj dojem, je to relativne jednoducha hra s jednoduchou grafikou, ktera evokuje stare dobre jednoduche RPG. Podle mne tak ma sanci zasahnou i relativne "nehrace" popr. mensi kluky. NAPROSTO nechapu proc je na krabici 14+. Ja myslim, ze 10+ by lepe odpovidalo - hlavne casti cilove skupiny.

Delka hry pak je asi zavisla na scenari. Ono prozkoumat velkou mapu a naleveloval se na maximum proste trva a osobne mam dojem, ze to asi zacne byt jednotvarne (zabit, zabit, zabit ...).

Moje srovnani s WoW - deskovou hrou:
Hry jsou dost ruzne. Podobnost konci cca u slov "postava", "monstrum". WoW je "dobra" hra hlavne pro hrace WoW - protoze postavy delaji to co delaji v pocitacove hre. Ve WoW mne vedou ukoly, v LoE ciste jen objevujes mapu. Boj ve WoW je relativne komplikovany (placeni abilit, ranged, obrana, utok, kletby, stuny) a hazi se hodne kostkami. V LoE hodis dvema kostkami, maximalne zaplatis prehozy, pouzijes relativne jednoduche ability.
Rozvoj postavy ve WoW je IMO take komplexnejsi (talenty, kouzla, gear - i kdyz zase tolik tech smysluplnych buildu neni - hlavne bez rozsireni SoW). V LoE si levelovanim oteviras moznost koupit si schopnosti a vybaveni, ale neprislo mi ze by tim vznikaly nejaka "comba".
WoW je dlouha hra - slysel jsem nazor ze to je "nejlepsi hra kdyz jsem na tahu a nejhorsi kdyz hraji souperi". V LoE ten delay pri tahu ostatnich neni tak zasadni. S rozsirenim pak je WoW o hodne delsi. A presto mam ve WoW vzdycky pocit, ze jsem vubec nic nestihnul. :-)

LoE bych vyndal na stul kdybych mel hrat s "klukama" popr. s nehraci, kteri aspon tusi co je RPG
MK bych hral se zkusenymi hraci, kteri hledaji slozitou hru "relativne" bez nahody
WoW bych hral jen s lidmi, kteri aspon chvili hrali pocitacovou hru :-)

Za mne: LoE si nekoupim, protoze mne neuspokojuje hloubkou, od toho mam doma toho MK, ktereho ale nemam s kym hrat :)

15.5.2017 11:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
Dík, konečně něco konstruktivního. Zatím mi téměř veškéré diskuze a informace o hře, přišli jako nepodloženě negativní.

15.5.2017 16:29:09

A zase fantasy ...
... no já osobně si myslím, že je na trhu taková obrovská hromada fantasy her a nádherně zpracovaných, od vynikajících až po průměrné, že aby hra na toto téma uspěla, tak musí být opravdu něčím hodně výjimečná a něčím hodně pozitivním vybočovat. Je to případ této Hry?

15.5.2017 18:06:31

dojmy
Hrál jsem to o víkendu dvakrát a bavilo mě to fest.
Záleží na tom, jak lze definovat "hodně výjimečnou", resp. "hodně pozitivně vybočující" fantasy hru. Každý to přece vnímá jinak.
Když jsem si projížděl fantasy topy na geeku, tak přidám svůj názor na některé z nich v porovnání s Euthií...

Naprosto souhlasím s porovnáním s Mage Knightem, které níže popsal Robkin...
Pro mě je Mage Knight suverénně nejlepší sólo hra, jakou jsem kdy viděl - ale hrát to ve čtyřech je pro mě spíš trápení než zábava. Rozhodně pokud se jedná o casual hráče (ne-hardcoristy). Euthia nemá hloubku MK, ale na rozdíl od něj je intuitivní.

Ještě víc než MK mi Euthia připomínala Descent 2. edici. A to právě kvůli vylepšování postav - jak předměty, tak schopnostmi. V Descentu se vylepšování dějí mezi mapami, v Euthii během pochodování po mapě. Hlavní rozdíl mezi Descentem a Euthií (kromě toho, že je D semikooperativní), vidím v tom, že Euthia je vybalancovaná. A to myslím naprosto vážně. Descent se mi nelíbí proto, že mám dojem, že na můj vkus není vyvážen tak, jak by měl být (některé scénáře silně favorizují jednu či druhou stranu, některé schopnosti jsou must-have a jiné plonkové atd.).

Poslední a pro mě tematicky nejlepší (/nejoblíbenější /nejzábavnější) hra k porovnání je Claustrophobia. Výborně udělaná hra, která je jednoduchá (na pravidla) a přitom její hraní zdaleka není triviální... Před prvním hraním Claustrophobie jsem měl podobný pocit, jaký lze mít před Euthií - a totiž, že to bude hra závislá na kostkách. Ani v jednom případě to tak naštěstí nebylo. Hlavní rozdíl je v počtu hráčů a čase: C pro dva hráče na hodinu, E pro 2-4(5?) s dobou hraní cca hodina na hráče.

Největším a na první pohled jasným mínusem Euthie oproti všem třem výše zmíněným hrám je její (současný) vizuál... Ta hra je především funkční, je pro mě intuitivnější než Mage Knight, vybalancovanější než Descent a na rozdíl od Claustrophobie ji lze hrát více než dvou hráčích; přesto vedle těchto velkých a etablovaných her prostě a jednoduše nevypadá moc sexy.

Takže resumé: sám nebo se spoluhráči, co to umí (a kolik jich je?), bych si dal MK, ve dvou Claustrophobii a ve třech nebo ve čtyřech Euthii. Alespoň do doby, než by vyšlo rozšíření nebo se mi ohrála (ale to teď nelze po dvou hrách nijak predikovat).

P.S. Andor jsem záměrně vynechal, protože mi spíš než RPGčko připomíná obrazovou hádanku s fantasy hávem... Tyhle dvě hry nelze porovnávat, protože jsou naprosto o něčem jiném.

15.5.2017 23:23:09

OT: ad fantasy
Budu krátce OT, ale dovolím si reagovat na tvrzení, že je trh přeplácán fantasy hrami, které nezaznělo jenom tady ale slýchávám ho častěji. Co se týče onoho generického fantasy tématu, tak asi ano, setkáváme se s ním často, ale vyloženě napodobeninu fantasy pc rpg je sakra těžké najít, jestli vůbec. Trh má určitě Euthie otevřený, páč je tu akorát Gloomhaven, který je coop pak Mageknight a WOW což jsou hardcore hry... ještě runebound a city of kings mě napadá, kdy runebound je asi nejpodobnější, ale přesto je to dosti jiná hra... takže bych netvrdil, že je trh nějak přeplácaný, to bych si představoval trochu jinak :)

16.5.2017 04:50:44

Porovnani
Muze nekdo porovnat s těmy zminovanymi
Mage knight - neco uz tu zaznelo
Runebound
Gloomhaven
Andor

Dik

16.5.2017 08:50:52

Paladin
Hele... to srovnávat úplně nelze, Euthie je mnohem blíže k Talismanu, než k čemukoliv uvedenému. A to myslím zejména pocitově, podílem náhody, herní dobou a podobně. Uvědomte si, že Tadeáš je hráč hlavne počítačových her a na tom designu to proste je vidět, srovnání byť i jen s Descentem to prostě nesnese.

A jinak souhlas s Krenem, na trhu JE přetlak fantasy her... Descent, Gloomhaven, Runewars, Talisman, Mage Knight, Andor, Pathfinder, War of the Ring, HeroQuest, claustophobia, Castle Ravenloft, Ashardalon, Drizzt, Arcadia Quest, Defenders ot the Realm, World of Warcraft, Lords of Xidit, Conan, Zaklinac, Shadows of Brimstone, Dungeon Run, Super Dungeon Explore a asi miliarda dalsich, na ktere si takto z voleje nevzpomenu.

16.5.2017 09:52:31

zhanshi
No, to cos vyjmenoval jsou hry s fantasy tématem, ale už ne simulace pc rpg... proč si myslíš, že gloomhaven zaznamenává takový úspěch, protože takto povedené převedení pc rpg na stoly deskoherní trh prostě nemá... já sám jsem takovou hru až do příchodu gloomhavenu hledal, prostě fantasy sandbox, ve kterém máš cestování atd. prostě existuje pomálu až mě to zaráželo...

16.5.2017 09:58:09

Pc rpg
Pro mne je to jen meritko zaberu, jsou hry, ktere na fantasy koukaji z pohledu jednoho hrdiny a jednoho podzemi, ktere musim vykydlit, nez pujdu do dalsiho a jine hry maji mapu sveta a dany quest je reprezentovan je urcitym "setkanim". To prvni je treba Descent a to druhe Mage Knight. Dal uz to moc nerozlisuji.. Ale ja nejsem hrac pocitacovych rpg, z toho pravdepodobne plyne nase rozdilne nazirani na fantasy rpg hry.

16.5.2017 10:11:40

Vybíráme z Bazaru

Čtyři zahrady
Čtyři zahrady
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas