Legendy země Euthie

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Legendy země Euthie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice

Ahoj, na FB jsem zaznamenal info o nové edici hry. Má někdo nějaké info, v čem bude nová edice jiná?


27.2.2019 12:59:54

Obaly neobaly a všechno kolem
Nevím proč nezvolíte některou standardní velikost karet, běžně používanou např. u FFG apod... Pak nemusíte řešit problém s obaly a promarněný čas můžete věnovat důležitějším věcem na hře :-) Ve vašem případě by to opravdu chtělo nevymýšlet vymyšlené a příště svěřit tuto problematiku odborníkům, viz. velikost krabice, velikost karet apod... ať má hra určitý standard. Toť můj pocit :-)

3.3.2019 00:45:18

Díky peca007 a MarshalX
Asi si o nás myslíte, že jsme úplně mimo, ale není to až tak blbý si myslím. :-) Domácí úkoly jsme si udělali při tvorbě a konzultovali jsme různé procesy s mnohými vydavatelstvími a názory s mnoha hráči. Jsou věci, který se nepovedly, ale to je tím, že jsme si vzali jako první sousto velký projekt.

Vím, že se snažíte pomoci. :-)

Velikost karet jsem vysvětloval níže, právě, že jsme to pasovali na rozměry dostupných obalů viz níže.
Chápu to s tím standardem, ale Euthie není jen o kartách a potřebujeme na stůl dostat i jiný komponenty. :-D
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

4.3.2019 15:22:38

Nová edice
Ať si říká kdo chce, co chce, na novou Euthii se těším a určitě do ní půjdu. Souhlasím s Tadeášem, že původní hra, jakkoliv to byl zajímavý počin a patří mezi mé oblíbené, už nemá (co se týče rozšíření) moc co nabídnout. Nové postavy, které se vlastně budou hrát stejně jako ty původní, nějaké nové potvory a to je tak všechno. Celkové pojetí hry moc nedovoluje aplikovat do ní zbrusu nové mechaniky, aniž by došlo ke zhroucení jejího konceptu.
Takže za mě určitě cesta správným směrem a držím palce. A pokud proběhne i autorem avízované odlišení systému zbraní a schopností, pak se těším o to víc, protože to byl z mého pohledu jediný podstatný kaz (a z hlediska RPG her vyloženě nesmysl) tohoto projektu.
Takže přeju hodně úspěchů na KS i v tuzemsku a nebude škodit sem tam nějaká ochutnávka pro nás natěšené...

5.3.2019 07:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Tadeas
Skouknul jsem vase video s Alladjexem v Jouobcastu a mate muj obdiv. Takove zapaleni a oddanost veci se jen tak nevidi. Prvni Euthii nemam, ale druhou ted hodne zvazuju. Jaka je Vase nova Euthie ve srovnani s Mage Knightem? Da se to vubec nejak rozumne srovnat?

6.3.2019 07:07:48

:)
"Tak jsme se rozhodli to dotáhnout konečně na ten KS, i když jen příprava na něj zabere skoro rok práce, ale hlavně musí být hra konkurence schopná, což minimálně z pohledu původní grafiky určitě nebyla."

Tady jen můj laický názor. Grafika špatná nebyla, podle mně je problém v celkovém vyznění, takovém tom "typicky českém rodinném grafickém stylu" na který podle mně můžou v čr slyšet kupující na krámě, ale v kampani na ks na něj cizinci nebudou zvědaví. Tam patří gothic grimdark fantasy. Čím větší sekyry a čím víc krvavých cákanců, chapadel, tím lepší prodejnost.

Necpěte tam za každou cenu pár nekvalitních miniatur, stejně nemůžete konkurovat firmám jako cmon ani kvalitou ani množstvím.

A poslední názor. Cokoliv 3D na plánu zvedá neskutečně vizuální dojem. Kartonové stromy, můstek, jedna věž, jakákoliv taková ptákovina vypadá prostě dobře.

6.3.2019 08:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Všechno bude! :-)
Stefan234 - díky, rozebírali jsme to vlastně v Jouob.castu v úterý. Zbraně rozhodně budou odlišený, protože to dává smysl a už jsme to tomu skoro všechno přizpůsobili. :-)
Ochutnávky budou, hlavně tedy zatím na FB hry.

Archon - Díky za obdiv, my sami se někdy divíme, co to vlastně děláme! :-D
Ptát se autora hry na srovnání s jinou "konkurencí" je ošemetný. Ale názor Ti na to hodím, srovnat to lze. Když jsme hru vyvíjeli, tak se nás často lidi ptali, zda je to podobné Mage Knightu(MK) a případně někdo třeba zmiňoval, že v MK mají více schopností hrdinů a možnost verbovat jednotky atd. Mě osobně se MK líbí, ale nemám ho s kým hrát, protože jsem stratég a dlouho přemýšlím a pak skoro vždy vyhraju.
Výhody nové Euthie: Torment of Resurrection (EToR) oproti MK si myslím jsou hlavně v tom, že boj v MK si připravíš dopředu a pak monstrum zabiješ kombinací karet nebo pak v MK máš variantu, že jdeš do neznámého boje a můžeš se v tom pěkně zamotat a hráč pak 10 minut přemýšlí jak z toho vybruslit. V EToR Ti monstrum ovládají protihráči a boje tak nejsou moc o vypočítávání, ale jsou zábavný pro celou herní skupinu s jistou porcí náhody. Obecně je v EToR více náhody než v MK, ale rozhodně ne moc, vždy můžeš jít cestou větší jistoty, ale můžeš i hodně riskovat. Druhá zásadní věc je si myslím intuitivnost pravidel hry, osobně jsem se MK učil z pravidel asi týden, EToR často zkušení hráči pochopí velice rychle a jde to vysvětlit i dětem či úplně nezkušeným. EToR je obecně jednodušší. Když budeš v EToR strategicky plánovat a přemýšlet, máš větší šanci na vítězství, ale není to všechno, ostatní hráči Ti to v boji můžou pěkně zavařit a zabít Tě. Což sice není takový problém, ale ubere Ti to pár bodů z finálního skóre. MK má relativně málo komponent, EToR je komponentově a stolově mnohem náročnější, což je teda výhoda i nevýhoda. Jedna velká výhoda EToR je vývoj postavy a oblékání do vybavení, to je prostě typický jak s PC RPGček. Dalo by se srovnávat hodně věcí, ale tohle je z mého pohledu to zásadní, ale jak jsem psal nahoře, pohled autora není moc relevantní. :-)

czechImenhotep - Souhlas s tou grafikou. :-) Určitě máš pravdu, konkurovat fakt s figurkama nemůžem a hlavně EToR není figurková hra, takže to tak maximálně bude jako bonus, ale zatím to moc nevidíme.
Dost dobrej nápad s tím 3D "cokoliv" na plánu, zamyslíme se nad tím, ale otázka je, zda to bude u něčeho dávat smysl... Díky :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

6.3.2019 18:50:24

SwamRazer
Moc díky za pěkné shrnutí:)

7.3.2019 01:19:38

Zkrácení hrací doby??

Ahoj,

neplánujete trochu zkrácení hrací doby....přece jen u původní Euthie se hraní mohlo docela protáhnout....

J.

7.3.2019 08:08:11

Rádo se stalo...
Jilut - hrací dobu jsem už trochu komentoval a vlastně jsme ji chtěli opravdu trochu osekat, ale vždy tím trpěl celkový zážitek ze hry. Je to velká hra a jen příprava na hru trvá cca 15-30 minut, takže to pak hrát do 2 hodin moc nedává smysl. Náš cíl je, aby hra byla mezi 2-4 hodinami dle počtu hráčů, často je k tomu času třeba přidat cca 1 hodinu, tedy 3-5 hodin... Samozřejmě i v nové edici budou scénáře na 5-8 hodin :-D
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

8.3.2019 17:56:48

Do istoty
Ahojte, mám jednu myšlienku:

Všetci už asi vieme, že ak chcú obaja tvorcovia aj my Euthiu v ČJ, musí sa nás na KS nazbierať 400 backerov.

Myslim, že je nás dosť, kto chceme týchto milých tvorcov a ich parádnu hru podporiť, a aspoň nejaký náznak istoty by pre všetkých bol len ku prospechu...

Čo tak založiť vlákno na FB a prihlásia, sa tí, ktorí to s podporou myslia ozaj vážne.

Neviem, nakoľko to bude merateľná skutočnosť, ale toto je jediné, čo ma k tejto skutočnosti napadá...

14.3.2019 07:33:04

JurAde
Proč to tak komplikovat? Pokud mají autoři zájem vydat cz verzi,můžou spustit na svém webu předobjednávky ,třeba jako FitB.

14.3.2019 09:15:18

Super nápad
Díky za nápady, hru určitě rádi v čeština vydáme, pokud se nás v ČR/SR najde dostatek jak psal JurAde.

Přemýšleli jsme o tom a začneme pracovat na našem webu, kde uděláme možnost "předobjednat na KS" respektive vyjádřit zájem o podporu kampaně na KS, protože samozřejmě bude pak potřeba nám na KS podpořit až vše spustíme.

Uděláme tam i počítadlo kolik lidí chce hru na KS podpořit, abychom všichni věděli jak to vypadá s kompletním českým vydáním. Odhaduji spuštění nového webu do konce března 2019 na www.legendyzemeeuthie.cz
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

14.3.2019 15:19:17

...veru super nápad
Proste som chcel túto problematiku načať a som rád, že ste to takto ukresali... teším sa... už aby to bolo :)

14.3.2019 18:01:00

Aktualizace webu
Tak dnes jsme spustili "předobjednávky" Euthia: Torment of Ressurection na našem webu www.legendyzemeeuthie.cz.

Postupně budeme na web přidávat informace, pokud by tam někomu něco chybělo nebo bylo nesrozumitelné, dejte nám prosím vědět a my to napravíme/doplníme.
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

16.3.2019 22:28:16

Počítadlo

Novou verzi určitě podpořím. Nenašel jsem na webu počítadlo kolik nás už je? Bude tam?

17.3.2019 12:20:01

Bartoloměj
Díky :-)
Určitě bude, Markéta se snaží naprogramovat nebo případně vyřešíme ručně, během 14 dnů ho tam dáme. Ale už jich přišlo přes 30. :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

17.3.2019 19:07:16

Počítadlo jede...
Všiml jsem si, že se na stránkách Euthie již objevilo počítadlo zájemců o novou edici
Bohužel trochu nešťastně je nutné k jeho zobrazení znovu kliknout na tlačítko "mám zájem o novou hru".
Určitě by bylo šikovnější, kdyby se nacházelo pod tímto tlačítkem na úvodní stránce nebo v horním banneru.
Ale fajn, že počet vesele roste... jen tak dál ;-)

20.3.2019 09:58:20

Počítadlo
Díky za feedback, zamyslíme se nad tím, zda to půjde dát nějak na hlavní stránku :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

20.3.2019 18:31:40

Rozmer kariet
Zdravím... Aký rozmer rozmýšľate na karty do novej verzie? Chcel by som dokúpiť obaly, lebo sa v obchodoch míňajú... Budú sedieť obaly zo staršej Euthie? Ďakujem

4.4.2019 09:54:16

JurAde
Obaly budou na 90% sedět. Rozhodnutí ještě nepadlo, ale případně budeme mít vždy obaly na skladě my. Není problém odeslat kdykoliv, koupili jsme jich pro ČR/SR dost... :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

4.4.2019 13:38:02 | Upraveno autorem (porovnej)

SwamRazer
Vďaka, takže do kúpim ešte 1 balíček :))
Prajem Vám, aby ste mali tých obalov nakoniec pre ČR+SR málo :)

4.4.2019 21:52:37

Vybíráme z Bazaru

1989 : usvit svobody
1989 : usvit svobody
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas