nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Legendy země Euthie

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Nová edice

Ahoj, na FB jsem zaznamenal info o nové edici hry. Má někdo nějaké info, v čem bude nová edice jiná?


27.2.2019 12:59:54

Počítadlo

Díky za feedback, zamyslíme se nad tím, zda to půjde dát nějak na hlavní stránku :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

20.3.2019 18:31:40

Počítadlo jede...

Všiml jsem si, že se na stránkách Euthie již objevilo počítadlo zájemců o novou edici
Bohužel trochu nešťastně je nutné k jeho zobrazení znovu kliknout na tlačítko "mám zájem o novou hru".
Určitě by bylo šikovnější, kdyby se nacházelo pod tímto tlačítkem na úvodní stránce nebo v horním banneru.
Ale fajn, že počet vesele roste... jen tak dál ;-)

20.3.2019 09:58:20

Bartoloměj

Díky :-)
Určitě bude, Markéta se snaží naprogramovat nebo případně vyřešíme ručně, během 14 dnů ho tam dáme. Ale už jich přišlo přes 30. :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

17.3.2019 19:07:16

Počítadlo


Novou verzi určitě podpořím. Nenašel jsem na webu počítadlo kolik nás už je? Bude tam?

17.3.2019 12:20:01

Aktualizace webu

Tak dnes jsme spustili "předobjednávky" Euthia: Torment of Ressurection na našem webu www.legendyzemeeuthie.cz.

Postupně budeme na web přidávat informace, pokud by tam někomu něco chybělo nebo bylo nesrozumitelné, dejte nám prosím vědět a my to napravíme/doplníme.
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

16.3.2019 22:28:16

...veru super nápad

Proste som chcel túto problematiku načať a som rád, že ste to takto ukresali... teším sa... už aby to bolo :)

14.3.2019 18:01:00

Super nápad

Díky za nápady, hru určitě rádi v čeština vydáme, pokud se nás v ČR/SR najde dostatek jak psal JurAde.

Přemýšleli jsme o tom a začneme pracovat na našem webu, kde uděláme možnost "předobjednat na KS" respektive vyjádřit zájem o podporu kampaně na KS, protože samozřejmě bude pak potřeba nám na KS podpořit až vše spustíme.

Uděláme tam i počítadlo kolik lidí chce hru na KS podpořit, abychom všichni věděli jak to vypadá s kompletním českým vydáním. Odhaduji spuštění nového webu do konce března 2019 na www.legendyzemeeuthie.cz
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

14.3.2019 15:19:17

JurAde

Proč to tak komplikovat? Pokud mají autoři zájem vydat cz verzi,můžou spustit na svém webu předobjednávky ,třeba jako FitB.

14.3.2019 09:15:18

Do istoty

Ahojte, mám jednu myšlienku:

Všetci už asi vieme, že ak chcú obaja tvorcovia aj my Euthiu v ČJ, musí sa nás na KS nazbierať 400 backerov.

Myslim, že je nás dosť, kto chceme týchto milých tvorcov a ich parádnu hru podporiť, a aspoň nejaký náznak istoty by pre všetkých bol len ku prospechu...

Čo tak založiť vlákno na FB a prihlásia, sa tí, ktorí to s podporou myslia ozaj vážne.

Neviem, nakoľko to bude merateľná skutočnosť, ale toto je jediné, čo ma k tejto skutočnosti napadá...

14.3.2019 07:33:04

Rádo se stalo...

Jilut - hrací dobu jsem už trochu komentoval a vlastně jsme ji chtěli opravdu trochu osekat, ale vždy tím trpěl celkový zážitek ze hry. Je to velká hra a jen příprava na hru trvá cca 15-30 minut, takže to pak hrát do 2 hodin moc nedává smysl. Náš cíl je, aby hra byla mezi 2-4 hodinami dle počtu hráčů, často je k tomu času třeba přidat cca 1 hodinu, tedy 3-5 hodin... Samozřejmě i v nové edici budou scénáře na 5-8 hodin :-D
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

8.3.2019 17:56:48

Zkrácení hrací doby??


Ahoj,

neplánujete trochu zkrácení hrací doby....přece jen u původní Euthie se hraní mohlo docela protáhnout....

J.

7.3.2019 08:08:11

SwamRazer

Moc díky za pěkné shrnutí:)

7.3.2019 01:19:38

Všechno bude! :-)

Stefan234 - díky, rozebírali jsme to vlastně v Jouob.castu v úterý. Zbraně rozhodně budou odlišený, protože to dává smysl a už jsme to tomu skoro všechno přizpůsobili. :-)
Ochutnávky budou, hlavně tedy zatím na FB hry.

Archon - Díky za obdiv, my sami se někdy divíme, co to vlastně děláme! :-D
Ptát se autora hry na srovnání s jinou "konkurencí" je ošemetný. Ale názor Ti na to hodím, srovnat to lze. Když jsme hru vyvíjeli, tak se nás často lidi ptali, zda je to podobné Mage Knightu(MK) a případně někdo třeba zmiňoval, že v MK mají více schopností hrdinů a možnost verbovat jednotky atd. Mě osobně se MK líbí, ale nemám ho s kým hrát, protože jsem stratég a dlouho přemýšlím a pak skoro vždy vyhraju.
Výhody nové Euthie: Torment of Resurrection (EToR) oproti MK si myslím jsou hlavně v tom, že boj v MK si připravíš dopředu a pak monstrum zabiješ kombinací karet nebo pak v MK máš variantu, že jdeš do neznámého boje a můžeš se v tom pěkně zamotat a hráč pak 10 minut přemýšlí jak z toho vybruslit. V EToR Ti monstrum ovládají protihráči a boje tak nejsou moc o vypočítávání, ale jsou zábavný pro celou herní skupinu s jistou porcí náhody. Obecně je v EToR více náhody než v MK, ale rozhodně ne moc, vždy můžeš jít cestou větší jistoty, ale můžeš i hodně riskovat. Druhá zásadní věc je si myslím intuitivnost pravidel hry, osobně jsem se MK učil z pravidel asi týden, EToR často zkušení hráči pochopí velice rychle a jde to vysvětlit i dětem či úplně nezkušeným. EToR je obecně jednodušší. Když budeš v EToR strategicky plánovat a přemýšlet, máš větší šanci na vítězství, ale není to všechno, ostatní hráči Ti to v boji můžou pěkně zavařit a zabít Tě. Což sice není takový problém, ale ubere Ti to pár bodů z finálního skóre. MK má relativně málo komponent, EToR je komponentově a stolově mnohem náročnější, což je teda výhoda i nevýhoda. Jedna velká výhoda EToR je vývoj postavy a oblékání do vybavení, to je prostě typický jak s PC RPGček. Dalo by se srovnávat hodně věcí, ale tohle je z mého pohledu to zásadní, ale jak jsem psal nahoře, pohled autora není moc relevantní. :-)

czechImenhotep - Souhlas s tou grafikou. :-) Určitě máš pravdu, konkurovat fakt s figurkama nemůžem a hlavně EToR není figurková hra, takže to tak maximálně bude jako bonus, ale zatím to moc nevidíme.
Dost dobrej nápad s tím 3D "cokoliv" na plánu, zamyslíme se nad tím, ale otázka je, zda to bude u něčeho dávat smysl... Díky :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

6.3.2019 18:50:24

:)

"Tak jsme se rozhodli to dotáhnout konečně na ten KS, i když jen příprava na něj zabere skoro rok práce, ale hlavně musí být hra konkurence schopná, což minimálně z pohledu původní grafiky určitě nebyla."

Tady jen můj laický názor. Grafika špatná nebyla, podle mně je problém v celkovém vyznění, takovém tom "typicky českém rodinném grafickém stylu" na který podle mně můžou v čr slyšet kupující na krámě, ale v kampani na ks na něj cizinci nebudou zvědaví. Tam patří gothic grimdark fantasy. Čím větší sekyry a čím víc krvavých cákanců, chapadel, tím lepší prodejnost.

Necpěte tam za každou cenu pár nekvalitních miniatur, stejně nemůžete konkurovat firmám jako cmon ani kvalitou ani množstvím.

A poslední názor. Cokoliv 3D na plánu zvedá neskutečně vizuální dojem. Kartonové stromy, můstek, jedna věž, jakákoliv taková ptákovina vypadá prostě dobře.

Upraveno autorem (porovnej)

6.3.2019 08:35:50

Tadeas

Skouknul jsem vase video s Alladjexem v Jouobcastu a mate muj obdiv. Takove zapaleni a oddanost veci se jen tak nevidi. Prvni Euthii nemam, ale druhou ted hodne zvazuju. Jaka je Vase nova Euthie ve srovnani s Mage Knightem? Da se to vubec nejak rozumne srovnat?

6.3.2019 07:07:48

Nová edice

Ať si říká kdo chce, co chce, na novou Euthii se těším a určitě do ní půjdu. Souhlasím s Tadeášem, že původní hra, jakkoliv to byl zajímavý počin a patří mezi mé oblíbené, už nemá (co se týče rozšíření) moc co nabídnout. Nové postavy, které se vlastně budou hrát stejně jako ty původní, nějaké nové potvory a to je tak všechno. Celkové pojetí hry moc nedovoluje aplikovat do ní zbrusu nové mechaniky, aniž by došlo ke zhroucení jejího konceptu.
Takže za mě určitě cesta správným směrem a držím palce. A pokud proběhne i autorem avízované odlišení systému zbraní a schopností, pak se těším o to víc, protože to byl z mého pohledu jediný podstatný kaz (a z hlediska RPG her vyloženě nesmysl) tohoto projektu.
Takže přeju hodně úspěchů na KS i v tuzemsku a nebude škodit sem tam nějaká ochutnávka pro nás natěšené...

Upraveno autorem (porovnej)

5.3.2019 07:50:31

Díky peca007 a MarshalX

Asi si o nás myslíte, že jsme úplně mimo, ale není to až tak blbý si myslím. :-) Domácí úkoly jsme si udělali při tvorbě a konzultovali jsme různé procesy s mnohými vydavatelstvími a názory s mnoha hráči. Jsou věci, který se nepovedly, ale to je tím, že jsme si vzali jako první sousto velký projekt.

Vím, že se snažíte pomoci. :-)

Velikost karet jsem vysvětloval níže, právě, že jsme to pasovali na rozměry dostupných obalů viz níže.
Chápu to s tím standardem, ale Euthie není jen o kartách a potřebujeme na stůl dostat i jiný komponenty. :-D
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

4.3.2019 15:22:38

Obaly neobaly a všechno kolem

Nevím proč nezvolíte některou standardní velikost karet, běžně používanou např. u FFG apod... Pak nemusíte řešit problém s obaly a promarněný čas můžete věnovat důležitějším věcem na hře :-) Ve vašem případě by to opravdu chtělo nevymýšlet vymyšlené a příště svěřit tuto problematiku odborníkům, viz. velikost krabice, velikost karet apod... ať má hra určitý standard. Toť můj pocit :-)

3.3.2019 00:45:18

SwamRazer

Hele, a nechceš se zkusit potkat s někým, kdo se vydáváním her zabývá? Já myslím, že jednak probíhá tak 1× - 2× do roka jakýsi workšop pro autory her, a potom by určitě bylo možné se zkusit domluvit na nějaké volné konzultaci s lidma od Albi, MindOk či CGE. Když nic jiného, tak třeba na nějaké herní akci. Protože třeba speciálně CGE si výrobu hodně obstarávají sami a spoustou problémů si prošli a jsou to fajn lidi, pro které nejste konkurence a určitě rádi poradí.
Od Petra Murmaka (alias Kreténa) jsem dokonce někde viděl záznam přednášky o těch různých potížích vyprávěl. Eventuálně zkus kontakt přes ofiko web stránky a uvidíš. Ono nějaký nový standard může být pro některé hráče poněkud rozčarování. Někteří třeba mají zásobu "standardních" obalů doma, třeba Paladiny z KS...
Jinak pochopitelně můžete nakoupit pár balíčků obalů různých výrobců a napasovat to na ně. Počítejte s opotřebením raznice na výsek karet, takže karty z várky po přebroušení ostří budou větší třeba (a nemusí se do obalů vejít :)

2.3.2019 21:50:29

Karty/grafika/jazyková nezávislost/vyzkoušení "nové edice"

- díky za rady na rozměry, zas tolik nám 2mm navíc vadit nebudou, sami používáme ty obaly od Mayday a bylo to pro mě zděšení, že jsou o tolik větší (řekl bych, že skoro 3mm), protože jak mi nakonec vysvětlovat Alladjex, tak každá firma uvádí něco jiného jako rozměr. Neb někdo uvádí rozměr toho obalu, jiní tam dávají rozměr karet na které je obal stavěný, což je bohužel úplně něco jiného. Velikost karet jsme přizpůsobili těmhle rozměrům, ale chybně. Sice to bude stát zase novou výrobu nástroje na karty, ale půjdeme pravděpodobně do rozměru 54 x 80, aby ten obal seděl, ještě to testnem

- souhlas, grafika mapy ve staré verzi byl fakt punk, bylo to to první, co jsme dělali a už nebyl čas to předělat. Z aktuální grafiky mám jako fanoušek TES, Gothic a Homamů radost, snad nás to nezabije časově/finančně

- ta jazyková nezávislost je trochu problém a taky by se mi to moc líbilo. Nemám moc rád ve hrách hodně textu, nerad se zdržuju čtením. Bohužel jsou věci, který by se symboly vyjadřovali složitě nebo by to nadělalo víc škody než užitku. Při tvorbě jsme hráli Mage-Knighta na doporučení, že je to podobné a největší problém v celé hře pro všechny bylo to, že si neustále nepamatovali co znamenají všechny ty symboly útoků/obrany. Ale je fakt, že v "nové edici" jsme hodně textu ještě vyhodili, aby se zjednodušila orientace např. v kartách schopností monster.

- vyzkoušení "nové edice" bude určitě možné. Záleží kolik bude reálně času přes léto, ale samozřejmě budeme vyhledávat hlavně hraní, které povede k nějakému sepsanému názoru na hru, hodnocení, článku atd. Jinak ale když budete ochotní zajet kamkoliv Praha/Plzeň, finální prototyp s nekompletní grafikou bude cca od dubna. Stále budeme testovat, tak když se bude chtít někdo zapojit do hraní (upřednostnil bych hráče, kteří již "starou edici" znají), je vítán. Písněte přímo mě či na náš email. :-)
___________________________
/-Autor hry Legendy země Euthie-\

Upraveno autorem (porovnej)

2.3.2019 00:03:22

souhlas

Přesně tak jsem to myslel ;-) , názvy ať jsou třeba v latině :D

1.3.2019 16:17:10

jazyková nezávislost

Myslím si, že u hry tohoto typu je jazyková nezávislost nemožná, vždycky bude nějaký materiál, kde bude text.
Ať už se bude jednat o názvy monster, předmětů nebo schopností.

Mě osobně by vůbec nevadila varianta, kdy budou pokyny pro hru vyznačeny piktogramy a případný text nebude vysvětlovat pravidla a bude tam spíše jen pro atmosféru.
Například vybavení - jestli tam je leather boots, nebo kožené boty vem čert, důležité je, že tam je obrázek, kolik dává srdíček a kolik to stojí peněz.

Kdyby takhle byly zpracovaný veškerý materiál, byl by to za mě ideální kompromis.

@ SwamRazer: Kdybyste potřebovali poradit s překlady do AJ, dejte vědět ;)

1.3.2019 16:06:18

grafika a materiál

Se starou grafikou také nemám žádný problém, snad jen mapové dílky by se daly vylepšit. Jinak ty hráčské desky jsou velkorysé a krásně přehledné a souhlasím s vodomilem, že i nová verze se v tomto, zdá se, nebude lišit.

Jak jsem tu již zmínil, bylo by fajn, kdyby se v nové edici zapracovalo na jazykové nezávislosti.

1.3.2019 13:55:19

grafika a obaly

Ke grafice:
Taky se mi moc líbila ta stará. Připomínala mi staré doby, kdy jsem na PC hrával Heroes 1 a Rage of mages.
Ale ta nová je taky pěkná ;) Pořád je jednoduchá a přehledná a myslím, že do přehnanosti to má pořád ještě daleko.

K obalům:
Stávající karty jsou 52 x 78 a tenhle rozměr je problém obalit.
Dají se použít obaly 54 x 80, ale mezera 2 mm je celkem dost. Jestli nechcete přidávat 2 mm k šířce karet a jde vám o co nejmenší rozměr, tak můžete pro změnu 2 mm ubrat
a karty zmenšit na rozměr 50 x 75.
Malé obaly, které lez lehce sehnat jsou:
41 x 63
43 x 65
45 x 68
50 x 75
54 x 80
... stačí si vybrat :)

1.3.2019 13:45:53

Vyzkoušení nové hry

A bude možnost si novou hru někde vyzkoušet/otestovat?

Možná jsi to už někde psal, ale na čím více místech to napíšeš, tím více lidí se to dozví. :D

1.3.2019 08:44:30