Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Upper Deck Entertainment
Autoři: Ben Cichoski
Danny Mandel
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Na BGG super hodnocení, hra už je v prodeji, nepodělí se někdo o dojmy? Nastudoval jsem manuál a vypadá to báječně!
5.1.2015 13:11:43

Aliens
Hru jsem hrál, je to zajímavá hra. Hraje se asi cca hodinu. Méně jsem ji nezahrál, vlastně ano a to pouze když jsem zemřel :(. Na uložto jsem vložil pravidla. Výhoda je že se dá nakobinovat několika způsoby a hlavně, že jí mohu hrát sám ;)

9.1.2015 19:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla na ulozto
Na ulozto? Proč ne tady???

9.1.2015 20:39:43

Pravidla
Pravidla jsou na BGG, stačí být registrován:

http://boardgamegeek.com/filepage/104744/legendary-enccounters-rulebook

20.1.2015 10:40:30

Pravidla CZ
budou CZ pravidla zde ke stažení? Dělá na tom někdo? Na uložto je AJ

26.9.2015 19:22:01

Pravidla v CZ
Ahoj, taky bych byl moc vděčný za český překlad pravidel..

13.12.2015 11:29:46

Deprese

Mě jsem možnost si vyzkoušet (ve třech) a upřímně, nechápu, jak to může někdo hrát. Obnova balíčku je neuvěřitelně pomalá, stále chodí ty samý karty k ničemu. Prohráli jsme jeden z mnoha scénářů asi tak ve 2/3-tinách hry. Zabil nás s našimi kartami nezdolatelný příšerák s útokem 6. Vůbec jsme nepochopili kde jsou nějaké dobré karty, v nabídce nebylo vlastně nic dobrého. Zkusili jsme to i podruhé, s úplně stejným výsledkem. Smrt ve 2/3 tinách hry. V nabídce byli dvě nesnesitelně drahé karty, které by nám teoreticky dost pomohli, ale než nás zabili, nikdy jsme nesehnali dost peněz na jejich koupi. Opět nás zabila příšera se silou 6 (bylo jich tam víc ;)). Bez šance na její zdolání. Jen tak pro legraci jsme se koukli na "finálního bosse" - královnu. To jsme se nasmáli ;) jakou má sílu ;).
Opravdu nechápu, jak to může někoho bavit - pokud chcete mít depresi, existuje spoustu lepších způsobů jak si ji přivodit ;). Už nikdy!

3.1.2021 17:51:38

Hugozhor
Tak to nevím jak jsi to hrál, ale první dva scénáře mi přijdou celkem lehké. Výzva je až třetí scénář.

3.1.2021 18:26:25

Hugorozhor
A využívali jste seržanty a další karty s coordinate,kdy to poskytnes spoluhráči a ještě si doberes kartu? S tím se pak dají koupit i dražší karty ostatně jako u každého deckbuildingu zezacatku se hodi par takovych karet na podporu nákupu,taky si hlídat symboly pokud spouští efekty, lepší pak skládat do balíku karty co je obsahují. Jinak základ je nejlehčí ve dvou pak se obtížnost zvedá s počtem hráčů,ale to neznamená že ve třech či čtyřech to nejde vyhrát, ale určitě je lepší využít tabulku pro přidávání drone karet z rozšíření,ta obtížnost pro dva o něco zvýší a pro čtyři sníží a u třech dává trochu jiné rozložení viz https://boardgamegeek.com/image/5861007/wpflug13

3.1.2021 19:53:29

Hugozhor
Mne to príde, ako keby som čítal kritiku na úplne inú hru. V trojici máme odohraných asi 20 hier a aj keď je pravda, že nie vždy sme boli úspešní, tak to nikdy nebolo tak kritické ako píšeš. S nakúpom tých najdrahších kariet to nie je samozrejme najjednoduchšie, ale pri slabších kartách to nikdy u nás nebol problém. Najpr sme nakupovali silnejšie karty nákupu a za ne následne silnejšie karty do boja. Nehovoriac o tom, že v hre je postava, ktorá dokáže premeniť body nákupu na boj. Pravá výzva príde naozaj až po zakúpení rozšírenia, ktoré obsahuje Hard mode pre všetky scenáre a aj silnejších nepriateľov drone. Toto je moja kartová srdcovka, ktorá ma s použitím filmového soundtracku neskutočnú atmosféru.

4.1.2021 07:44:27

Hugozhor
Něco jste museli hrát špatně. Být vámi, projel bych si znovu a pozorně pravidla. Nebo mrknul na video.
Pak bych zařadit dvě postavy (Mercenary? a Priest?), které umožňují měnit peníze na útok a naopak. S těmi je to skoro cheat, v podstatě brnkačka.:-)

EDIT: Tak hra za trochu úsilí stojí.

4.1.2021 09:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Hugozhor
Taky mi přijde, že jste to nehráli správně, protože to jinak snad ani není možné, aby to skončilo tak, jak píšeš. V nabídce je spousta dobrých karet, prakticky každý tah se z toho dá něco dobrého koupit. A kdyby ne, vždy je k dispozici seržant. Přidávám se k doporučení znovupřečtení pravidel.

4.1.2021 09:20:15

...

Náročnosť LE stúpa s počtom hráčov, lebo napriek tomu že je to kooperatívka, je medzi hráčmi určitá kompetitivita v regrutovaní dobrých kariet. Využívanie Coordinate je na úspech absolútne nevyhnutné.
Ak sa niekomu zdajú scenáre príliš ťažké, Hive sa dá aj rozriediť Dronmi.

Súhlasím s DeskoFanatikom, rozširenia tomu dodávajú ešte viac šťavy a nové rozmery. A tiež si k tomu púšťam soundtracky. :)

4.1.2021 10:41:27

Vybíráme z Bazaru

Prodám hru Maquis
Prodám hru Maquis
Akt. cena: 635 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas