Leaving Earth - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: The Lumenaris Group, Inc.
Autoři: Joseph Fatula
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

komplet velká krabice na všechno v profi kvalitě

Poté, co jsem zahlídnul tady na bazaru velkou krabici plus insert od polský firmy na komplet LE, napadlo mě se podívat, jestli by se to nedalo vymyslet trochu jinak. Důvod byl hlavně ten strašně hnusnej obrázek bez jakýhokoli odkazu ke hře a pak trochu i cena - ale budiž, matroše je vevnitř dost a je to na všechny tři hry, takže to je zase docela ospraveditelný. No a našel jsem na BGG tohle vlákno:

https://boardgamegeek.com/thread/1958433/box-and-organizer-base-game-and-expansions

a tohle vlákno:

https://boardgamegeek.com/thread/2288482/3d-printed-leaving-earth-big-box-organizer

kde mi šlo hlavně o tu krabici, jinak je tam i odkaz na insert a stránky, kde jsou ke stažení soubory pro 3D tisk. Nicméně hledal jsem, kde by se dala sehnat v malý počtu u nás vyrobená krabice s profi potiskem a moc jsem úspěšnej nebyl. V jednom z těch vláken odkazujou na stránky BoardGamesMaker, kde se dá objednat tahle krabice i s potiskem.
https://www.boardgamesmaker.com/print/game-box-large-square-3inch.html
Cena je různá, s potiskem stojí 2 - 5 krabic 15 dolarů jedna, poštovný pro 2 krabice (jen moje zkouška kalkulace) byla 22 dolarů, čili sakumprdum jedna krabice cca 25 dolarů. Při více lidech by to asi bylo i míň na poštovným.
Kdyby měl někdo zájem, dejte vědět, jen upozorňuju, že je to krabice, kam se vejde základ plus obě rozšíření. A asi nebudu objednávat nic jinýho, než tuhle velikost.
Jestli ale někdo najde v nejbližším okolí firmu, co tohle udělá u nás, budu rád za každý info.
8.1.2021 18:25:24

Krabice
Zrovna jsem řešil úplně to samé. Insert mě nezajímá, přemýšlím jen o krabici. BGG jsem nedávno projížděl a narazil i na design pro tuhle krabici: https://www.thegamecrafter.com/make/products/LargeStoutBoxTopAndSide Je to za 15 dolarů už od jednoho kusu, ale nevím, jak je to s poštovným, je třeba se registrovat.

8.1.2021 19:29:59

IN

re
Já bych spíš rád sehnal druhé rozšíření..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

9.1.2021 12:38:16

Druhé rozšíření
...třeba tady:

https://boardgamegeek.com/geekmarket/product/1644186

10.1.2021 06:48:03

jackdaw
Koukal jsem na tvůj odkaz, je tam jeden háček, nedělají potisk spodku krabice, což je myslím škoda, když je cena stejná jako ta mnou zmíněná firma. Vzhledem k tomu, že i tahle je americká firma, tak si myslím, že poštovné bude podobné. Jinak už jsme dva( mimo tebe), takže ve třech už by bylo poštovný asi zase menší.

10.1.2021 08:10:50

Organizer
Ja mam karty zasleevovane a podla fotiek, ten organizer to nezvladne, treba to prerobit. Navrhujem ale barter, ak mi niekto zaobstara 2 krabice, ja mu vytlacim organizer. Este ho vysperkujem aj farebne. nech to nejak vyzera.
Len mi treba dat vediet ci mate karty zasleevovane alebo nie.

10.1.2021 08:25:19

IN

Kospin
Rád bych druhou edici..:(. Bud je pomerne draha nebo nedostupna..
----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2021 08:33:54

@IN
Na ludopolis mají nějaké expanze na objednávku. Ale kdy to budou skutečně mít je ve hvězdách.

10.1.2021 09:36:00

v2
Díky zdejší debatě jsem opět chudší peněžně a bohatší duševně. Stations jsem si objednal z BGG a upgrade kit z Ludopolis.
Co jsem pochopil, tak reprint v2 asi hned tak nebude, když z vydavatelství odešel designer hry...

10.1.2021 10:41:19

IN

Polda
Tak to asi budu muset udělat stejně..:(

EDIT: Tak už to neudělám ani stejně, jediný dostupný kusy z první edice na BGG marketu jsou v USA..:(
----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2021 10:50:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...

mám doma základ + stations a na stůl se nedostávají. Jestli mát představu o ceně, můžeme se nějak domluvit (SZ)

10.1.2021 16:43:23

ad wlcina
za mě: díky za nabídku, ale nejsem si jistý, jestli lze udělat insert tak, že by se tam vešli všechny tři díly hry s kartami v obalech a přitom se to vměstnalo do té originální krabice (viz můj post s odkazem), protože ta krabice má rozumný rozměr, je na ní v grafice a v konkrétních rozměrech udělaný potisk a ty inserty to pojmou vše a krásně to tam zapadne. Navíc obalovat všechny karty by asi stálo další peníze (já navíc neobaluju), takže za mě asi ne. Ale díky za nabídku.

Jinak se ještě ptám, jestli se někdo přidá?

10.1.2021 21:34:48

@Kospin
Nie je problem vytlacit potom insert tak ako je, akurat som chcel prerobit nech je logo farebne, pripadne pod.

11.1.2021 07:12:53

@Kospin
ad krabice: +1, mám také zájem o krabici.
Jen si myslim, ze cena bude o neco vyssi v pripade zadrzeni celní správou neb bude cena objednavky presahovat 22eur (+21% + celni poplatek 103kč/N). Osobne nemam zkusenost. Ale verim, ze s tim sdilenym postovnym, jak pises, bychom se i tak mohli dostat na lepsi cenu.

ad insert: pokud by se objednavali krabice, tak bych mel zajem i o 3d tisk dle toho druheho vlakna:
https://boardgamegeek.com/thread/2288482/3d-printed-leaving-earth-big-box-organizer

11.1.2021 13:13:58

IN

Kospin
Také bych do toho sel.
----------------------
Majitel liščí krabice

11.1.2021 13:22:33

ad krabice
ok, tak ještě chvíli počkám, jestli se někdo nepřidá a pak to dám nějak dohromady. Dotaz na "jackdaw" - chceš kdyžtak taky tu krabici - nevím, jak jsi se nakonec rozhodl?

11.1.2021 18:35:15

Krabice
Obávám se, že hromadným nákupem moc neušetříme, nehledě na logistiku předání v ČR. Zkoušel jsem poštovné na boardgamesmaker.com a už se třemi krabicemi stojí 40 dolarů a s každou další logicky roste dál. A jak už bylo zmíněno níže, čím víc krabic v objednávce, tím větší šance, že se bude proclívat a ve výsledku to vyjde dráž, než když si to každý koupí samostatně:(

12.1.2021 11:25:54

jackdaw
... uvidím, až kolik se sejde celkem lidí,zkusim to dát do objednávky a zjistím poštovné, popřípadě další náklady a hodím to sem do diskuze a uvidíme.

12.1.2021 13:46:55

ad krabice
Nic neusnulo....
Tak jsem dal zkušebně do výpočtu 6 kusů krabic a vyšlo mi to s poštovným na cca necelých 500 korun za krabici. Ale tohle je cena bez cla a bez poplatku na celní správě plus ještě poštovné pro ty, co nejsou z Prahy...takže cena se ještě může vyšplhat. Nebyl jsem schopen dohledat, kolik může být clo u balíčku v ceně cca 134 dolarů. Na stránkách celní správy je tak složitej formulář, že jsem to vzdal. Čili můžem teoreticky počítat za krabici možná až 700 korun plus/minus(?), fakt nevím.
Je tady ještě jedna možnost - v dohledný době mi přijde z americkýho Amazonu balíček se dvěma hrama v ceně cca 2300 korun, tam uvidím, jestli budu něco platit extra na celní správě nebo to projde bez cla (nevím, nemám moc zkušenost, v minulosti jsem něco platil na celní správě za CD, ale to už je dávno), takže třeba budu moudřejší a budu moct dát lepší info.
Zatím bych počkal. Dám vědět.
- pro wlcinu: předběžně bych do tvý nabídky dvou krabic za insert šel
- pro elsopa: nikdo asi nebude objednávat insert extra, to si asi musí každý jet po vlastní ose

17.1.2021 18:42:25

@kospin
Ahoj ok zapisujem si to teda, Začnem tlačiť, ked potvrdíš objednávku, najlepšie súkromnou správou poprosím. Tak aby si to dostal skôr ako krabice.

18.1.2021 06:15:56

ad wlcina
ok, dám vědět, az jak se vyvrbí objednávka a celková cena

18.1.2021 21:27:19

cena
další info ohledně krabic na LE:
Jak jsem psal v minulém postu, čekal jsem jestli budu něco platit za balíček z amerického Amazonu (clo apod.), který stál cca 2300 korun českých a neplatil jsem nic. Nevím jak to funguje, jestli má Amazon nějakou vyjímku nebo jestli to neposílali odněkud z Evropy, i když byla objednávka c dělaná na americký amazon...nevím. Nicméně momentálně je požadavek na osm krabic (já, Kouba76, IN, Elsopa, Wlcina 2x, Miner a Hawkie). Zadal jsem objednávku a cena mi vyšla i s poštovným z USA na cca 460 korun za krabici (není v tom samozřejmě možné(?) clo a eventuelně nějaký poplatek při celním řízení a poštovný do vašeho bydliště. Takže bych to rád nějak uzavřel a proto poprosím spíše ty, kteří by do toho nechtěli jít, ať kdyžtak dají zprávu. pak by se bohužel asi zase cena pro ostatní nepatrně zvedla, ale to už je život. Počkal bych do konce týdne a pak bych to objednal.

24.1.2021 13:55:23

@Kospin
Super, cena je v pohodě.

A co se týká toho Amazonu, tak třebu u US Amazonu ti připočítávají minimálně clo k ceně, viz. třeba kalkulace:

Price $19.99
AmazonGlobal Shipping + $16.97
Estimated Import Fees Deposit + $7.76
Total $44.72

24.1.2021 15:09:30

IN

Kospin
Je prostě jen jednoduše možné, že to prošlo celnicí bez povšimnutí. Celníci ve skutečnosti zachytí pouze něco, takže se může stát, že i dražší zásilka dojde bez proclení. Není to automatický proces. Ty jako zákazník by ses "správně" měl k proclení přihlásit sám.
----------------------
Majitel liščí krabice

24.1.2021 16:05:38

celnice
Jj, tu zásilku přes Amazon neberte jako moc relevantní příklad, je tam by default možnost celního depozitu, takže se zaplatí něco navíc (co by mělo odpovídat předpokládanému DPH+clu) předem a pak to člověk nemusí vyřizovat osobně (maximálně pošle nějaké prohlášení) a platit deklaranta.
S čím ale počítejte najisto je 21%DPH (pokud to je přes 22 eur, tak v poslední době projde něco bez doplatku jen extrémně výjimečně a spíš chybou) a to i z dopravy, clo je na krabice 0% (nejsem odborník, tak to berte s rezervou, ale nejspíš půjde o nomenklaturu 4819100000, nebo něco okolo), nemělo by na to být uvaleno ani dodatečné clo co začalo platit v listopadu. Navíc pokud to bude do 150 eur (což vám asi na těch 8 krabic vychází), tak je to od cla osvobozeno i kdyby tam nějaké mělo být.
Plus počítejte s poplatkem deklarantovi (cca 200-500 Kč, podle toho kdo to bude doručovat), nebo osobní návštěvě na celním úřadě pokud si to budete vyřizovat sami (pokud to nepůjde na firmu zaregitrovanou na celní správě, pak by to snad mělo jít i elektronicky).

24.1.2021 23:09:05 | Upraveno autorem (porovnej)

krabice update
Takže nakonec se sešlo 10 krabic (já, Kouba76, IN, Elsopa 3x, Wlcina 2x, Miner, Hawkie). Dneska jsem poslal objednávku - zatím to vychází na cca 450 korun za krabici (bez poštovnýho a dalších možnejch celních serepetiček a poplatků). Píšou dodání na přelomu února a března, tak uvidíme. Teď ať se děje vůle boží, že to bude dobře vytištěný, příjde to v pořádku a na celnici si na nás nezgustnou.

30.1.2021 11:47:11

Vybíráme z Bazaru

Heat
Heat
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas