Le Havre - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zakladni budovy soliter

Ahoj, mam par dni le havre a chtel bych se do ni nejdriv zahrat jako soliter (sam) abych ji pak mohl ostatnim vysvetlit.
Mam problem uz se zakladnim roztridenim zakladnich budov.

a) V pravidlem pisi ze mam karty rozdelit na 3 stejne balicky ale mam v 1 balicku o jednu kartu mene. Chci hrat plnou hru. Mohli by jste mi sem prosim napsat Jake karty dam uz postavene od mesta (startovni) a jake budou ve hre :)

b) Pak nvm k cemu je rozdeleni budov na prostrednim hernim planu. Jsou tam 3 policka nazvane budovy I, budovy II a budovy III

c) na rubu karet zakl. budov jsou obdelnickys poctem hracu a pak 2 typy symbolu odskrtnuti. Vim ze mam brat ty tmavsi na plnou hru. Ale co kdyz tam je jen u jednoho hrace prazdne policko a tam "start" a nebo tmavy symbol a jeste "start"

Dekuji moc :) Twix
15.1.2012 10:49:44

koupene budovy
d) kdyz koupim budovu tak si ji vezmu k sobe, lze ale nejak zaridit aby hraci meli vzdy prehled jake budovy ma ktery hrac?.. mozna to je logicke a nejak to pak vychazi z rozmisteni karet na stole :) ale na to jsem jeste neprisel. napadlo me treba pouzit jine zetonky z jine hry a v barve hrace oznacit tu kartu ktera patri nejakemu hraci. pak by mohli byt karty vyskladany vedle sebe prehledne pred hracim planem a nikdo by nezapomel kdo jakou budovu vlastni a navic kdybych vlezl napr. modrym delnikem na trzniste a tam by byl maly cerveny zetonek cerveneho hrace tak by to bylo krasne prehledne a hned bych platil cervenemu vstupne :)
nebo to co jsem napsal je na nic :D ddiky

15.1.2012 11:46:37 | Upraveno autorem (porovnej)

...
a) to je jedno. jak to vyjde , tak to je. Karty rozděl podle symbolů vzadu. Pro jednoho,plná a pro jednoho se startem dám do města.
b) tam si dáš ty balíčky městských budov seřezené podle čísla dole.Nejmenší bude tedy nahoře.
c)symbol mluví jasně. 1 hráč, tmavé zaškrtnutí...plná hra, start.... startovní budova ve městě.

15.1.2012 12:18:59

twix
co prosím? Když si budovu koupíš, tak si jí prostě položíš před sebe a všichni ví, že jsi ji kopil ty a nikdo jiný. Když jí chceš prodat, tak jí prostě zase vrátíš mezi ostatní postavené městem. Nevidím nejmenší nejasnost ... Zkus si nejprve přečíst pravidla ...

16.1.2012 09:50:12

petrin
jen malé doplnění, symbolika je udělaná tak, že to vyjde vždy na dělitelné 3, tzn. v každém balíčku je stejný počet karet.

16.1.2012 09:54:04

re
jsem zmaten :) na netu jsem nasel startovni setup takto:
Full solo game:

- start resources: 5 francs, 1 coal

- supply resources: 2 francs, 2 fish, 2 wood, 1 clay, 0 iron, 0 grain, 0 cattle

- starting buildings (town): B1, B2, B3

- other buildings: 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 23, 25

- special buildings: 6 randomly chosen

- ships/turn cards: S1, S4, S10, S13, S14, S16, S20

a prave o 13-cerny trh se nepise a stejne tak 1 a 2 (trziste, pila)

kdybych to rozlozil tak jak tu pisu tak mi vyjde to co mam na karticce HRAC 1 solo hra start: odstran 15 budov.

kdybych neodlozil pilu a cerny trh tak odlozim pouze 13.... ????????
tak jak to je ? :)

kdyz se ho nekdo pta proc to ma tahle:
Aren't there 2 other buildings labeled "Start" for the solo game?

tak odepise:
There are 3 other buildings labeled "Start" for the short solo version (the word is in the lower half belonging to the short version). For the full solo the normal start buildings are the only ones.

diky:)

19.1.2012 19:24:19

twix
U karet pila a černý trh se popis "start" vztahuje ke zkrácené hře. Tudíž při zkrácené hře dáš tyto 2 (+ tržiště) mezi ostatní startovní budoby, při plné hře je odstraníš ze hry. V plné hře tedy odstraníš 15 karet a 15 ti zůstane.

19.1.2012 22:19:19

twix
Přiznávám, Havre je jedna ze složitějších záležitostí, takže pokud nemáš někoho, kdo by ti hru ukázal a seznámil tě s ní, je to obtížnější. Zpět k přípravě. Na každé kartě základních budov máš zezadu tabulku, kde u čísla (počet hráčů) nejdeš (buď tmavé větší – plná hra nebo světlé menší – zkrácená hra) buď:
Fajfku – kartu použiješ
Slovo START – kartu přidáš ke třem startovním kartám, které jsou postaveny městem
Nic (žádnou fajfku) – kartu vyřadíš a v tomto počtu hráčů nepoužiješ.

Pokud to uděláš správně, mělo by ti nakonec zbýt tolik karet, aby šly rozdělit na tři stejné hromádky, které pak seřadíš od nejnižšího čísla (vpravo nahoře v rámečku) a položíš na příslušná místa budov tak, aby bylo vidět dolní řádek ikonek (tak aby byl vidět rámeček s názvem, stavební náklady a body za kartu). Řiď se, prosím, pokyny na kartách. Tam je psáno:

1. Odstraňte budovy bez zaškrtnutí (nápis „start“ označuje startovní budovu)
2. Zamíchejte všechny karty základních budov
3. Vytvořte 3 stejné balíčky
4. Otočte balíčky lícem nahoru
5. Seřaďte budovy v balíčcích dle pořadových čísel (nejmenší nahoře)
6. Umístěte balíčky na místa základních budov

Je to jasnější?

20.1.2012 08:50:17

pelly, prebio
ahoj jo diky za pomoc :) uz jsem zahral 1. solo hru a mel jsem 116 bodu :D (malo)
na konci mi zbyla hromada surovin... no priste se polepsim :)
diky obema:)

20.1.2012 09:12:58

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas