Last Bastion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy


Už někdo hrál? Jaké je třeba srovnání s Ghost Stories?
12.11.2019 05:18:10

GeneralX
Koukni do hodnocení hry... :)

12.11.2019 10:49:20

Luka77

To jsem se samozřejmě díval ale zajímaly by mě dojmy...

12.11.2019 11:16:48

...
Prakticky 90% pravidel jsou stejný jako v Ghost Stories. Komponenty jsou skvělý oproti GS. Nějaké změny:

- černá kostka v LB má jen jednu stranu prázdnou, ale postihy jsou zase menší než v GS.
- v GS získáte figurku budhy kterého můžete umístit až v dalším tahu, v LB získáte vozík (past) který umístíte hned.
- v LB si můžete na dlaždici hospody vyléčit 1 zranění, v GS si vyléčíte zranění, ale musíte táhnout kartu ducha.
- v GS jste mohli udělat pohyb a poté 1 akci. V LB můžete udělat pohyb a akci v libovolném pořadí.
- v LB je 8 hratelných postav v GS jsou 4 postavy.

* je to asi víc, ale to mě tak narychlo napadlo.

Je to o malinko jednodušší než GS, ale je to pořád těžký. Komu se líbí Ghost Stories tak se mu bude líbit i Last Bastion a naopak. Kdybych si měl vybrat mezi LB a GS tak vezmu LB už jen kvůli figurkám a celkově hezčím komponentům. Stojí obě +- stejně.

12.11.2019 12:42:54

Posledni Basta
Tak vcera jsme s klukama odehrali 3 hry - 1x normal, 2x novice (hrdinove Sindara, ten typek s ptakem na rameni a Kazgin).

Poprve jsme umreli po par kolech, takze jsme hned zvolnili a dali si novice. Druha hra taky total prohra, kdy jsme se ani nedostali k Warlordovi, ale uz to bylo lepsi, vydrzeli jsme vice, jen jsme v kazdem kolem museli porad odstranovat lebky, meli jsme jich porad pozehnane. Pak jsme si trochu mezi sebou vymenili desky a jeden z nas zmenil hrdinu (Kazgin -> Li-Feng) a posledni hrou jsme prosli relativne jako nuz maslem, uplny obrat. Prisuzuju to vetsi mire stesti ale taky tomu, ze jsme se i poucili z predchozich nezdaru (vyuzivali jsme poradne past (odstranila nam tak 4 karty, predtim jsme nepouzivali), nesetrili jsme call to arms a hrali jsme to celkem hned, ...).

Mam smisene pocity ale musim rict, ze jsem se behem tech tri hodin hrani bavil a urcite si hru zahrajeme znovu.

20.2.2020 07:26:14

Včera jsme to hráli ve třech a nevím, co děláme špatně, ale přijde nám to hrozně těžké. Hráli jsme 3 hry a všechny prohráli okolo momentu, kdy přišel Warlord. Přijde mi, že absencí jednoho hráče a tedy hrdiny to přidává velmi na obtížnosti. Jinak dojmy moc dobré, jen je hra hodně o náhodě.

10.4.2021 09:10:46

Pokud se hráči spoléhají na kostky tak to o náhodě bude. Vždycky je lepší spoléhat se na to, že při boji padne max. 1 úspěch. Takže na nepřítele se silou 2 mít buď 1 žeton vybavení, prapor nebo žeton od Mylfaary.

Při hře 3 hráčů můžete do hry přidat jednu z nehrajících postav kterou si můžete "najmout". Podobně jako v Ghost Stories. Každý hráč dostane na začátku hry 1 žeton neutrální síly (jakýkoliv) a ve svém tahu ho může umístit na prostřední dlaždici a najmout si - využít schopnost nehrající postavy.
Hráč který ukončí pohyb na prostřední dlaždici si může libovolné množství těchto žetonů vzít.
Funguje to výborně stejně jako to fungovalo v GS.

10.4.2021 10:09:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cluedo (CZ)
Cluedo (CZ)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas