Land Unter

Land Unter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
FX Schmid
Gamewright
PS-Games
Autoři: Stefan Dorra
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pravá idylka – na krásném, zeleném ostrůvku někde v moři s velkým majákem uprostřed se popásá stádo mírumilovných oveček. Vypadá to na další krásné, ničím nerušené odpoledne, když tu se náhle přižene velká bouře. Ovečky přestanou ukusovat travičku a se znepokojeným výraz pozorují stoupající hladinu moře...

Takto nějak vypadá situace na ostrově ve chvíli, kdy hra Land Unter začíná. Každý z hráčů má na starost svou část stáda, kterou má zachránit před utopením. Kdo ztratí všechny své ovečky, prohrál, naopak vyhrává ten, komu se jich podaří zachránit nejvíce.

Hra začíná tak, že se rozdá 12 karet počasí jednotlivým hráčům. Každá karta má dvě vlastnosti: číslo, udávající její hodnotu (od 1 do 60) a záchranný kruh, udávající životy, které hráč má. Na každé kartě je buď jeden, polovina nebo žádný záchranný kruh. Po sečtení kruhů každý dostane tolik záchranných kruhů, kolik je počet kruhů na kartách, zaokrouhleno dolů (tj. 5,5 kruhu dělá 5 životů).

Poté se zamíchá 24 karet příboje udávající výšku hladiny příboje (hodnoty od 1 do 12) a ty se dají doprostřed stolu. Hra může začít.

Samotná hra sestává z 12 kol. V každém kole se na stůl vyloží dvě horní karty příboje. Každý hráč pak položí jednu kartu počasí před sebe a ponechá ji zakrytou. Když mají všichni hráči kartu před sebou, obrátí se a porovnají se jejich hodnoty. Hráč, který má NEJVYŠŠÍ kartu počasí, si bere NEJNIŽŠÍ kartu příboje a pokládá si ji před sebe, hráč, který má druhou nejvyšší kartu počasí, si bere tu druhou kartu příboje. Každý hráč si vezme svoji kartu počasí a odloží si ji na svůj odkládací balík (s touto kartou už nemůže hrát). A nyní se někdo musí topit (tzn. ztratit život) a to ten, který má před sebou kartu příboje s NEJVYŠŠÍ hodnotou. A začíná nové kolo hry.

Pokud někdo v průběhu hry má vzít příbojovou kartu a už má před sebou nějakou vyloženou, pak tu novou kartu dává na starou (a stará karta už neplatí).

Takto se odehraje 12 kol (do vyčerpání karet). Kdo má v tuto chvíli nějaké záchranné kruhy, dostává za každý 1 vítězný bod. Hráč, který má před sebou vyloženou nejnižší příbojovou kartu, dostává 1 bod navíc. Nyní každý vezme své karty počasí a záchranné kruhy a podá je svému hráči po levici. A hraje se další hra.

Hraje se tak dlouho, dokud nehráli všichni hráči se všemi sadami karet (tzn. při 4 hráčích 4 hry). Na konci se sečtou body za všechny hry a kdo má nejvíce bodů, vyhrál. 

Autor: Kamba

Další názvy této společenské hry

  • Turn The Tide

Vybíráme z aukcí

 Nemesis Lockdown CZ +chytridi CZ
Nemesis Lockdown CZ +chytridi CZ
Akt. cena: 200 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas