nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ladies of Troyes, The

Rozšíření pro hru: Troyes
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pearl Games
Z-Man Games
Autoři: Alain Orban
Sébastien Dujardin
Xavier Georges
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Přijíždějí z dálky dámy ze Troyes
jakpak se asi která z nich zachová...?

"Dámy z Troyes" [čti Troá] je soubor minirozšíření, tzv. modulů, které lze libovolně kombinovat a přidávat k základní hře. V rozšíření najdete celkem pět modulů:

  1. Dámy ze Troyes - tři nové karty osobností, jak už název napovídá, jedná se o šlechtičny. Hrají se stejně jako karty osobností ze základu (se kterými se smíchají), navíc jsou přiloženy i referenční kartičky s přehledem schopností všech osobností (tj. ze základu i rozšíření).
  2. Nové karty aktivit - celkem 27 nových karet (červené, žluté a bílé po devíti kartách). Jsou zde dva nové typy karet: a) smíšené, které mají okamžitý i zpožděný efekt; b) karty s efektem zpožděným až na konec hry. Přibyly i karty, jejichž efekt se váže na konkrétní hráče (např hráč s nejvíce body vlivu, hráč s nejvíce kostkami na nějaké aktivitě, apod.)
  3. Nové karty událostí - 6 nových karet událostí, které lze použít samostatně či je smíchat s kartami z rozšíření. Zajímavostí je karta "Náčelník lupičů", které na vyrušení postačí pouze jediná kostička, avšak k jejímu umístění dělí skupinu červených kostek číslem 16 (!!!)
  4. Hlava rodiny - každý hráč má navíc vždy k dispozici jednu fialovou kostku, která představuje hráče samotného. Její barva je univerzální (je považována za červenou, žlutou či bílou dle libosti) a nemůže být odkoupena jinými hráči.
  5. Stráže na hradbách a aktivity mimo město - každý hráč získá ve své barvě figurku strážného, kterého umístí na severní bránu. Současně se náhodně určí a přiloží ke každé hradní bráně herní miniplán - aktivita mimo město. Stráže se pohne po použití libovolné kostky - "skáče po věžích". Vždy, když se zastaví či přejde bránu, získá hráč přístup k aktivitě na příslušném herním miniplánu. Ty se chovají obdobně jako karty aktivit se zpožděným efektem.

Poznámka k provedení: Na rozdíl od základu existuje rozšíření v několika jazykových verzích (francouzské, anglické a německé) - to se týká pouze pravidel a názvů karet. Co se karet týče, je potěšitelné, že byla dodána i kompletní sada osobností ze základní hry, takže se nedají nové osobnosti rozeznat podle reverzu, ale bohužel jsou poznat reverzy karet aktivit a událostí - jsou sytější než karty základní hry. Herní miniplány jsou pro změnu méně syté než základní herní plán. Nově dodané kartonové mince jsou dvakrát větší než v základu, přidané hráčské kostičky mají jiný odstín než v základu a jsou záměrně větší (nové větší kostičky platí za tři malé standardní kostičky), ovšem rozdíl ve velikosti je bohužel nepatrný...

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Damen von Troyes, Die