Labyrinth: The War on Terror

xxxxxxxxxo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Labyrinth: The War on Terror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla: Regime change

Chci se zeptat, jestli jsem správně pochopil hraní regime change. Když udělám deploy (varianta regime change) musím do cílové země vyslat 6+ jednotek, poté proběhne procedura se změnou postoje a vlády a ostatní věci. Na jednotky se umístí marker regime change zelenou stranou nahoru, který značí že se jednotky v daném kole nemohou stáhnout. V následujícím kole se marker otočí na hnědou stranu a umístí se mimo jednotky.

Kdy mohu jednotky stáhnout?

1. V následujícím kole, když bude postoj USA soft, tak mohu zahrát akci Deploy (varianta withdraw).

2. Pokud pomocí War of Ideas změním postoj na Ally good, tak se odtraní regime change marker a s jednotky mohu volně přesouvat.

3. Jednotky, které převyšují počet teroristických buněk o 5 mohu ze země přesunout jako deploy. To znamená, že pokud v zemi není žádná ter. buňka musím tam necht, alespoň 5 jednotek.

Chápu to správně? Co si o tom myslíte?
19.9.2011 07:56:06

Parxel
Myslím, že to píšeš správně.. jen pár detailů:

1. hned v následujícím kole nemůžeš být soft, leda by ti džihád zahrál volby v USA, jinak by tě stálo celý tah změnit svůj posture na soft (dvě 3 OPS karty).. Jinak jakmile je USA soft, tak tam odtud můžeš kdykoliv odcestovat.

2. přesně tak, jakmile to v té zemi stabilizuješ na ally good, tak se marker odstraní a jednotky jsou připraveny zemi opustit..

3. ano, tyhle "přebytky" můžeš ze země poslat kdykoliv, ale mysli na to, že abys mohl v té zemi dělat WoI, musíš tam mít stále o pět vojáků víc než je tam teroristů, takže pak stačí, aby ti tam džihád hodil jednu buňku a už máš zase svázané ruce.. navíc tam má džihád auto recruit, takže to pro něj nebude žádný problém..

Oni to píšou vzadu v playbooku, že regime change je dvojsečná zbraň... je to sice velmi účinné, ale moje zkušenost je, že jsem se snad nikdy z regime change země nedostal zpátky domů :) používám ho až v případě krajní nutnosti, jinak ten Afghánistán teroristům klidně nechávám :)

19.9.2011 12:18:35

KungPao
No já jsem v podobné situaci. Afganistán mam regime change a snažím se ho stabilizovatm, abych mohl udělat deploy do jiné země s islámským právem. :)

Do Afrgánistánu jsem se pustil hlavně z toho důvodu, že jsem na začátku dostal kartu, že Jihadista nesmí recruitovat pomocíí operace a snažil jsem se Jihadistovi vyhubit všechny buňky, což se nepovedlo a tak jsem skončil v Afgánistanu a teď se odtamtud nemohu dostat.

Výhodou je, že mi Jihadista nic nenarekrutuje, protože jsem mu vycucal zdroje. :)
On mi zase naoplátku dokopal prestiž, takže jsme si rovni, ale teď se mi povedlo vschopit se, tak snad ten Afganistan nakonec dám. :)

19.9.2011 12:52:07

re
JJ, souhlasím, vlítnout do Afghánistánu je většinou blbej nápad, tak jako v reálu :-)
Sakra, bych si zahrál...

19.9.2011 12:55:58

dotaz
Preco ma ten zeton zelenu a hnedu stranu. Aky je medzi nimi rozdiel? Nejak mi to uniklo pri studovani pravidiel....

19.6.2012 13:11:26

Gaspar
Tuším, že je to pro případ konce hry. Na konci hry se snad právě provedenej regime change (hnědý) počítá za nějaké body.. Už jsem to delší dobu nehrál a nemám po ruce pravidla, ale zkus jít po této stopě :-)

19.6.2012 20:23:49

gaspar
Pokládá se zelenou stranou a po dalším rozdání karet se otočí na hnědou stranu.

Každý zelený žeton se v okamžiku, kdy hra končí na dobrání karet považuje za Islamist Rule.

19.6.2012 22:52:07 | Upraveno autorem (porovnej)

halbarad
dik. uz som na to asi prisiel. Je to len pripomienka. Zeton sa otaca az na koci kola po rozdani kariet. Kym je zeleny, zdroje krajiny su stale akoby islamisticke. Takze v poslednom kole pred dobranim balicka je pre amika neskoro zacat zvrhavat rezimy....
Inak vdaka za cesky preklad, velmi mi pomohol, je len skoda, ze niektore definicie som si musel nasledne aj tak prejst v originaly, lebo preklad bol na niektorych miestach trosku zmatocny.
Tesim sa na prvu partiu, len mam obavu ze budeme cely cas s hlavou v pravidlach. Oproti TS musi clovek v hlave drzat viac pravidiel a este je hra vylozene asymetricka takze nielenze musim ovladat svoje moznosti, ale aj moznosti protivnika....

19.6.2012 22:57:51

to Gaspar
Budu rád, když mi do soukromé zprávy napíšeš, ve kterých místech ses v překladu ztrácel... rád to upravím... to platí i pro ostatní ;)

20.6.2012 12:39:00

Iran
BTW je mozne nejako rozbit bunky v Irane?

21.6.2012 00:42:17

Vybíráme z Bazaru

Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas