nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Laborigines

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Autoři: Jakub Uhlíř
Tomáš Uhlíř
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Laborigines (česky recykláci) jsou velmi podivná a nešťastná stvoření. Zrozeni v laboratoři, jako produkt tajemných vědeckých experimentů. Jejich život je velmi tvrdý. Navzdory tomu mají rádi zábavu a sní o útěku na svobodu. Staňte se šťastlivcem, který nalezne cestu ven!

V této hře se stáváte jednou z podivných bytostí stvořených v laboratoři a snažíte se přežít déle než ostatní. A není to úkol vůbec jednoduchý. Laboratoř obsahuje četné pasti, nemoci a ostatní laborigines, kteří se snaží přežít za každou cenu a vám na úkor. Navíc se v laboratoři pohybuje podivná, nepřátelská bytost Moa. Kdo přežije déle než ostatní, unikne z laboratoře, získá svobodu a zvítězí.

Příprava hry

Hráči si z modelíny vymodelují vlastní Laborigines. Na stůl se rozloží hrací plán a ostatní komponenty: tokeny energie, karty nemocí, vlajka imunity atd. Hrací plán je tvořen oboustrannými kulatými žetony se symboly pastí. Každá typ pasti je ve hře zastoupen ve dvou variantách; první typ má past na obou stranách, zatímco druhý typ je z jedné strany bezpečný. Žetony se náhodně rozmístí po stole tak, aby tvořili uzavřený  vzor (např. kruh, ovál apod.). Každý hráč dostane 20 žetonů energie ve stejné barvě jako jeho laborigine. Poté se na hrací plán náhodně umístí Moa a ostatní laborigines.

Průběh hry

Hráči se postupně střídají v tazích. Pokud hráč přijde kdykoliv během hry o všechny tokeny energie, prohrál a jeho postava je okamžitě vyřazena ze hry. Kolo každého hráče se skládá ze čtyř fází:

 1. Hod kostkami
  Hráč hodí dvěma kostkami a rozhodne se, podle které se bude řídit pohyb Moy a podle které pohyb laborigine. Hodí-li hráč alespoň na jedné kostce 1, obdrží vlajku imunity.
 2. Účinky nemocí
  Pokud se hráčova postava nakazila v předchozích kolech nemocí, projeví se v této chvíli její účinky. Všechny laborigines jsou v aktuálním kole nakaženy stejnou nemocí a její typ udává aktivní karta nemoci (otočená lícem vzhůru). Nemoci ve většině případů ubírají hráči žetony energie a proti jejich účinku se lze bránit pouze získáním vlajky imunity, s vyjímkou komplexu méněcennosti, proti kterému neexistuje obrana. Ve hře jsou nemoci jako lepra, kulhavost, hyperaktivita aj.
 3. Pohyb
  Aktivní hráč nejprve pohne Mou po směru hodinových ručiček a to o tolik polí, kolik udává číslo na kostce, kterou jí hráč přidělil. Poté se hýbe laborigine ve směru, který si zvolí. Na jednom poli se může vyskytovat vždy jen jedna postava. Pokud by měl pohyb Moy resp. laborigine končit na obsazeném poli, postoupí Moa resp. Laborigine znovu ve stejném směru, o stejný počet polí. Při setkání dochází ke ztrátě a transformaci energie. Laborigine ukončí svůj pohyb na prvním neobsazeném poli.
 4. Spuštění pastí
  Laborigine ukončí svůj pohyb a otočí díl na kterém se zastavil a spustí jeho efekt. Žlutá pole obsahují past a ubírají hráčově postavě různé množství energii, zelená pole jsou neutrální a bílá pozitivní, hráč získá jeden žeton energie libovolné barvy.

Setkání

Dojde-li k setkání Moy a laborigine, ztratí laborigine 2 žetony energie nebo vlajku imunity - Moa je vždy silnější. Setkání dvou laborigines vyhrává vždy ten hráč, který je na tahu a sebere poraženému 2 tokeny energie nebo vlajku imunity. 

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy v laboratoři zbude poslední laborigine. Hráč, který ho ovládá se stává vítězem.

Varianty hry

Hra obsahuje také varianty pro různý počet hráčů. Lze hrát variantu pro 2-3 hráče, ve které má každý hráč dva laborigines, kteří mají jednu společnou zásobu energie nebo naopak týmovou variantu pro 4-6 hráčů.

Autor: Parxel

Další názvy této společenské hry

  Vybíráme z aukcí

  MD2 Feyfolk Enemy Box
  MD2 Feyfolk Enemy Box
  Akt. cena: 490 Kč
  Končí za: 9 dnů

  Nejnovější otázky

  další >>