Labilní jednorožci

xxxxxxxxoo hodnoceno 90x (Seznam vlastníků)

Labilní jednorožci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Ramy Badie
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doporučuju


............................................
"Pokud nejsi u deskové hry připraven přijít o všechny své přátele, tak jsi nehrál pořádně."
8.9.2020 10:58:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Smutné
Považuji za velmi smutné takovou věc dělat a navíc pak to ještě propagovat. Z mého pohledu je to silně nefér takto odrbávat firmy a lidi, kteří makali na tom, aby hra vznikla a mohli si ji hráči zahrát.

Je mi jasné, že když to udělá pár lidí, tak se ve finále nic nestane. Kromě toho, že je to morálně (aspon v mém světě, který bych rád, aby byl ten normální) prostě hnus.

Ale kdyby se to začalo dít masověji, tak to reálně začně svět deskových her ovlivňovat. Třeba jen to, že když dost lidí bude postupovat zde propagovaným způsobem, tak prostě Blackfire neprodá dost kusů CZ lokalizace hry a logicky se pak rozhodne, že nevydá v češtině rozšíření. Nebo se může stát, že začínající vydavatel, kterému se to stane u první hry, skončí úplně.

Ne opravdu ne. Toto chování považuji za morálně hodné odsouzení. Jak to sám dělat (odrbávat vydavatele), tak ještě o to více k tomu nabádat ostatní a tvářit se, jaký jsem borec, jak jsem to dobře vymyslel.

BTW nemám vůbec nic proti tomu nekoupit si CZ verzi vydanou Blackfirem a místo toho koupit oficinální EN verzi od přímého vydavatele hry (nebo jakoukoli jinou ofiko verzi).

9.9.2020 10:41:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ano,
cítím to velmi podobně... Možná si dotyčný ani neuvědomuje, že dělá něco špatně.

Jinak řečeno některým podnikatelům (zejména těm, kteří se řídí jinými, než západními zákony) duševní vlastnictví nic neříká, takže se v podstatě živí prodejem kradeného zboží...

9.9.2020 11:48:01

Cena
Tak su ludia, kde pre nich rozhoduje cena. A tych take veci nezaujmajú.

9.9.2020 11:49:59

pochopitelně,
a to je na tom to smutné...

9.9.2020 11:53:15

Je
každého věc, jaký trh podporuje a od koho si co koupí. Stejně jako má jeden právo ho za to odsoudit, má druhý nárok to udělat. Nežijeme v jednolité společnosti, kde existuje jedno dobro sdílené všemi. Sto lidí, sto chutí.

9.9.2020 12:22:33

jistě,
morálku má každý svou

9.9.2020 12:31:10

No ja nevim
ja si to treba z wishe nekoupim, ale ten kdo je bez viny, necht hodi kamenem, ze? Kolik lidi tady odsoudi nakup z wishe, ale smahem si stahnou film/hru/hudbu zdarma :)

A nerikejte, ze jste to nikdy neudelali, jen budete pro smich.

9.9.2020 20:51:44

@p_lichnovsky
no tak tady asi nejde o to, kdo to kdy udělal/neudělal, jako spíše o tu propagaci a tím pádem tak trochu chlubení se něčím co může vydavatele/tvůrce hry přímo poškozovat. Jak napsal Zeus, když to udělá jednotlivec, tak je to jeho věc, jak jsi správně napsal, valná většina z nás někdy něco stáhla zadara nebo koupila ze sekundárního trhu, ale psát o tom a podporovat to, znamená ještě více zviditelňovat něco, co může někoho přímo poškodit.

10.9.2020 12:43:36

BAN
Proč už toto vlákno není smazané?

10.9.2020 13:39:36

Varouch
A pokud se vlákno smaže, tak zmizí ze světa padělané hry, chlapec spálí svoji kopii, pořídí si tu správnou od BF a svět se stane lepším místem?

Takhle má komunita možnost to odsoudit, říct svůj názor proč to není ok a proč se tím minimálně není chytrý chlubit a tím se třeba někdo inspiruje a rozmyslí si nákup z těchto zdrojů. A Houfi alespoň dostane zpětnou vazbu co si myslíme o tomhle jeho doporučení.

10.9.2020 15:03:10

Mathyas
Koupit si věc, u které víš, že je kradená (a tím podpořit zloděje) je prostě špatně na každý pád. Nenapadá mě jediné odůvodnění, proč by to mělo být v pořádku. To prostě stojí za jednoznačné odsouzení. Když to relativizujeme tím, že si každý může dělat co chce, tak se akorát více a více propadáme do morální šedi a sami si tvoříme společnost, která se není schopná shodnout na tom, co je dobře a špatně, co je lež a pravda. Jasně, tady je to asi dost přehnaný, ale princip je v zásadě stále stejný. A jsem moc rád, jak se zdejší uživatelé ozvali, že se jedná o něco špatného.
---
Time Slug Studio

11.9.2020 08:58:21

Krásně napsané
A navíc to poukazuje i na rozdíl v příměru ke stahování hudby/filmů z internetu. To, že si stáhneme film, na který se večer podíváme (schválně píši plurál...) nijak nepodpoří "zloděje". Správný příměr by tedy byl kupovat si filmy od někoho, kdo je tahá z netu a prodává. A věřím, že to nikdo z nás (vědomě) nedělá...

11.9.2020 09:08:11

A sakra
Po pravdě jsem nečekal že z toho vznikne takové rozhořčení. Přiznám se, že se nevyznám v nakladatelstvích..narovinu myslel jsem si, že je to hra z Číny nebo v Číně vyráběná. A že se jenom tady prodává za výrazně vyšší cenu. Kdybych věděl informace, které vím teď, ani by mě nenapadlo nějaký takový příspěvek nahodit. Tímto se omlouvám všem, kterých se to nějak dotklo.
............................................
"Pokud nejsi u deskové hry připraven přijít o všechny své přátele, tak jsi nehrál pořádně."

11.9.2020 12:24:19

.
A to je mimochodem myslím pozitivní důsledek toho, že tu vlákno zůstalo.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

11.9.2020 14:22:59

Panove, nemate pravdu
@Pelly – to sis delal legraci nebo mas nejaky mentalni problem, protože jinak si Tve tvrzeni - „nijak nepodpoří "zloděje"“ nedokazu vysvetlit. Samozrejme, ze když si stahnes film zdarma, tak poskytovatel sluzeb ma prijmy z reklamy a tudiz ho podporujes, proc by to taky jinak delal, ze? Takze rozdil mezi Houfim a Tebou je, ze:
1) on za to zaplatil a ty ne
2) Houfi, když to kupuje v e-shopu, tak nemusi vedet, ze majitel e-shopu věc nekde „ukradl“ (patrne taky ne, ale koupil to od nekoho, kdo to vyrobil, i kdyz mozna nelegalne), zatimco ty Vis, ze film/hudba/hra je kradena

Dale e-shop si to opravdu mohl poridit legalne, napr. v urcitych regionech je vyrazna sleva u her, aby se vubec daly prodat, mohl mit mnozstevni slevu při nakupu atd. Takze s tim, ze kupuje kradene zbozi bych byl opravdu opatrny.

@Benedikk – s Tvym tvrzenim se da souhlasit, ale problem je v predpokladu - „Koupit si věc, u které víš,“ Ja tvrdim, ze on to nevi ani nemuze, ja to taky nevim a ty to taky nevis, jestli to co prodavaji je kradene nebo ne.

@matewr84 - “chlubení se něčím co může vydavatele/tvůrce hry přímo poškozovat” – pokud mas nejake dukazy o tom, ze jsou to zlodeji, tak proc tu informaci neposles vydavateli nebo tvurci – at se obrati na policii a haji sva prava. Jak jsem napsal, proc je hra tak levna ve wishi muze byt cela rada. Napr. brutalne slevnis jednu hru i pod nakladovou cenu a doufas, ze zakaznik koupi jeste neco jineho na cem vydelas. Takze obvinujes nekoho, aniz bys predlozil nejake dukazy o jeho vine, zatimco sam se doupoustis cinu mnohem vice kontraverznejsich, nez on.

Neboli panove vsichni tri se dopoustite typickeho pokrytectvi, a mozna si to ani neuvedomujete.

Takze se vracim, ke svemu puvodnimu tvrzeni, ten kdo je bez viny nech hodi kamenem. Ostatni at laskave se svych soudu zreknou.

12.9.2020 15:24:01

Heh, po dlouhé době jsem narazil na tento příspěvek, který jsem udělal před 3 lety. Teď zpětně jsem o dost chytřejší, než jsem byl. Hra byla z wishe, dost pravděpodobně originál (měl jsem od té doby v ruce proto kartičky jak česky, tak anglicky) a přeprodávala se za daleko nižší cenu z jednoho důvodu - měla dost obouchlou krabičku, to bylo všechno. Jinak s kartama všechno v pohodě. Takže hádám, že se tam prodávali kusy, které nebyly úplně v pohodě už z výroby.

............................................
"Pokud nejsi u deskové hry připraven přijít o všechny své přátele, tak jsi nehrál pořádně."

25.12.2023 21:27:13

Vybíráme z Bazaru

Mariposas
Mariposas
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas