La Isla

La Isla - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra La Isla hráče staví do role velitele expedice na tajemný ostrov, která má za úkol získat zvířata pěti druhů, které byly až doteď považovány za vyhynulé.

V každém kole hráči dostanou 3 karty, z nichž každá se dá využít třemi způsoby: pro zisk speciální výhody, zisk suroviny, nebo posun ukazatele hodnoty jednoho ze zvířat. Hráči musí každé kartě určit způsob, kterým ji chtějí využít. Každá karta musí být využita jinak (tzn. 1x výhoda, 1x surovina, 1x posun ukazatele). Poté se tyto akce v předem daném pořadí provedou. Kromě toho mohou hráči jednou za kolo položit jednoho člena své expedice na plán, který je modulární a představuje tajemný ostrov. Za položení figurky se platí surovinami podle druhu krajiny, na který je figurka položena (5 druhů krajiny). Na plánu jsou také políčka džungle, na která jsou od začátku hry náhodně rozmístěny dílky zvířat. Pokud členy své expedice hráč obklíčí dílek zvířete, ponechá si jej, získá určitý počet vítězných bodů a další body může za dílek v průběhu hry získávat posouváním ukazatelů hodnoty zvířat.

Jádrem hry jsou speciální funkce karet. Většinou se vztahují k nějaké herní akci nebo situaci (položení člena expedice, zisk dílku konkrétního zvířete) a v tu chvíli přináší bonus (suroviny, vítězné body...). Každý hráč má standardně místo pouze na tři karty a v průběhu hry tedy musí používané funkce obměňovat novými kartami, které každé kolo získá.

Hra končí v momentě, kdy součet hodnot zvířat ve hře překročí číslo, které závisí na počtu hráčů ve hře. Kromě průběžného bodování ve hře (způsobeného posunem ukazatelů zvířat a speciálními funkcemi karet) se provede ještě konečné bodování, kdy hráči získají body za kompletní pětice zvířat, dále za jednotlivá zvířata podle toho, jaké hodnoty tyto druhy v průběhu hry dosáhly, a také za zbylé suroviny. Hráč s největším počtem bodů se stává vítězem hry.

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Dale of Merchants komplet
Dale of Merchants komplet
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas