nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kurník

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Bonaparte
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kurník je rychlá, svižná hra, plná zábavy pro celou rodinu. Hráčí se v roli kohoutů snaží ovládnout svůj kurník (nebo i více) a mít v něm co nejvíce slepic. A naopak kazit tuto snahu ostatním kohoutům pomocí zlých lišek, vajíček a farmářů. Vyhrává ten hráč, který má ve svém kurníku nejvíce slepic - bodů.

Každý hráč si na začátku hry tajně vylosuje jednu z barev kohoutů a doprostřed stolu se umístí 3 kurníky. Zbytek karet tvoří dobírací balíček, ze kterého si hráči doberou do 5 karet. Každý hráč začíná se 3 kohouty a 2 dalšími kartami. Hráč, který je na tahu, zahraje jednu kartu. Pokud je to kohout, slepice nebo liška, umístí je skrytě lícem dolů pod libovolný kurník. Je-li to farmář nebo visací zámek, hraje se odkrytě před sebe. Poté si hráč dobere novou kartu (vždy do 5).

V průběhu hry se hráči snaží umístovat svoje kohouty tak, aby měli převahu v kurníku. Do nich pak cpát slepice a protihráčům lišky. Díky farmářům nahlížejí do obsahu kurníků a přemístuji z nich/do nich karty jinam. Hozeným vajíčkem pak ničí právě hranou kartu protihráče.

V momentě, kdy je dobrán dobírací balíček, hra nekončí - hráčí hrají dál, dokud jim nedojdou karty na ruce. Poté hra končí a následuje určení vítěze. Jako první se určuje, kdo má v kterém kurníku nejvíce kohoutů (v případě shody se body dělí). Poté se spočítaji karty slepic v každém kurníku, od nich se odečtou karty zákeřných lišek a jsou přiděleny body.

Autor: DostaCZ