nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kung Fu Panda: The Board Game

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dont Panic Games
Modiphius Entertainment
Autoři: Kristian Amundsen Østby
Nick Fallon
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hluboko v srdci starověké Číny najdete místo, kde se rodí pravé legendy. Moudrým učením a rozvojem exotických bojových umění tu největší mistři tříbí své dovednosti a zocelují mysl, aby chránili dobro a bojovali proti zlu.

Kung-fu Panda: The Board Game je kooperativní real-time kostková hra pro 2 – 4 příznivce stejnojmenného filmu. Hráči se ujmou jedné z hlavních kladných postav (na výběr jsou v základní hře Po, Tygřice, Zmije, Opice, Kudlanka, Jeřáb) a vydají se do boje se všemi možnými nepřáteli, kteří se snaží do Údolí přinést zkázu. Podle předpřipravených scénářů se snaží společně v časovém limitu splnit úkoly, které daný scénář vyžaduje.


Příprava hry:

Každý hráč si vezme desku hrdiny se specifickou zvláštní schopností. Desku hráče je potřeba doplnit o tzv. Kolo osudu, které definuje, co se stane při nepříznivém hodu kostkami, a dva žetonky, kterými hráč počítá svoje životy a vrtochy osudu. Hlavním herním nástrojem jsou pak 4 akční kostky pro každého z hráčů.

Následně stačí zvolit scénář. Základní hra poskytuje 2 tréninkové a celkem 9 ostrých misí. Každý ze scénářů specifikuje, které z kartonových dílků použít pro přípravu mapy, kam umístit které nepřátele, a pozici míst, odkud se budou líhnout další nepřátelé během hry. Scénáře různě modifikují základní pravidla a definují úkoly, které musí partička kung-fu bojovníků splnit. Figurku hrdiny umístí na startovní místo mapy a pak už stačí jen vzít přesýpací hodiny a společně odpočítat „3 – 2 – 1 – Kung-Fuuu“.


Průběh hry:

Všichni najednou začnou házet svými čtyřmi kostkami. Strany kostek představují pět různých symbolů akcí, které jsou potřeba pro plnění úkolů - Pohyb, Úder rukou, Kop, Energie Chi a Akci nepřátel. Po hodu kostkami se hráč rozhodne, které z kostek si schová na později a které okamžitě využije – tedy ihned provede akce, které poskytují, a následně přehodí. A tak pořád dokola – hod, utracení nebo schování kostek, hod…

Vše ale není tak jednoduché jak se zdá. Mazácký bojovník totiž překonává různé překážky na cestě, běhá po střechách, aktivuje různé prvky mapy apod. (za použití více akčních kostek najednou). Na řadu překážek je nutné se spojit dohromady s ostatními hráči, kdy dohromady sečtou více kostek – a je potřeba tak v reálném čase synchronizovat společně hody pro dosažení kýženého výsledku.

Akční kostky se využijí i k boji. Ale opět - jen nejslabší nepřátele je možné vyřadit jedním boxnutím, tužší zabijáci už vyžadují 2 nebo 4 kostky, kterými mazáci provádějí svoje bojová komba kopů a chvatů, nejlépe ve vzájemné spolupráci více bojovníků dohromady. A co teprve nejobávanější Tai Lung – toho skolí ve čtyřech hráčích jen společné použití 11 kostek najednou!

Pohyb a akce nepřátel pak zajištuje Kolo osudu, jímž disponuje každý hráč. V momentě, kdy hráči na libovolné kostce padne symbol drápů (akce nepřátel), okamžitě musí pohnout žetonkem na kole osudu o jedno místo. Každé kolo osudu vyvolá jiné pořadí akcí. Obecně jde ale vždy buď o nasazení dalších nepřátel do hry, útok stávajících nepřátel na nebohého hrdinu, nebo vyvolání nějaké ze speciálních akcí, které definuje samotný scénář hry. Je možné, že po útoku nepřátel dojde ke ztrátě všech životů bojovníka, nicméně to je příležitost pro jeho parťáky, aby přiběhli a za použití energie Chi ho zase přivedli k vědomí.

Hra umožňuje několik herních módů – pro menší hráče je tu možnost vynechat časomíru a vše si pěkně v klidu promyslet. Naopak pro opravdové mazáky je určena druhá strana Kol osudu, která do hry nasazuje výrazně náročnější oponenty.


Konec hry:

Hra končí společným vítězstvím hráčů v momentě, kdy splní úkol stanovený v popisu daného scénáře. Naopak hra zvítězí nad hrdiny v momentě, kdy zůstanou všichni v bezvědomí.

Autor: Zdunda