nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kung Fu

Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Gen X Games
Kuźnia Gier
Autoři: Hubert Spala
Jakub Skurzynski
Maciej Zasowski
Michal Stachyra
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nacházíme se v Číně, 16. století za vlády dynastie Ming. V Šaolinském chrámu se seřazuje skupinka mladých mnichů, která se připravuje na svou velkou zkoušku. Nervozita je cítit ve vzduchu, přesto že žádný z mnichů na sobě nedává nic znát. Na nádvoří náhle vstupují i staří Šaolinští mistři. Rozhodující moment se pomalu blíží, ano nadešel onen den, den kdy se z mladých mnichů stanou mistři kung-fu.

Hráči se ve hře Kung-fu vcítí do role mladých adeptů tohoto bojového umění, kteří musí před svými mistry předvést své dovednosti. Kung-fu je zde reprezentováno pěti bojovými styly: stylem opice, jeřába, tygra, kraba a draka. Styly jsou reprezentovány úderovými kartami, na které jsou znázorněny jednotlivé údery. Styl draka funguje jako žolík a může nahradit jakýkoli jiný styl. Cvičená sestava je poté reprezentována kartami sestav. Tyto sestavy jsou tří typů: lehké za jeden bod, střední za dva body a těžké za čtyři body. Hráči se tedy snaží získat všechny potřebné karty úderů, aby mohli provést požadovanou sestavu.

Příprava hry

  1. Nejdříve jsou odděleny karty úderů od karet sestav a karty sestav jsou následně roztříděny podle jejich hodnoty (těžké - 4, střední - 2, lehké - 1). Ve výsledku tedy máme 4 hromádky karet, které jsou otočeny jejich hodnotou (obrázky úderů, obrázky sestav) tak, aby nebyla vidět.
  2. Každý hráč obdrží 5 karet s údery a zbylé karty se odloží stranou.
  3. Tři hráči zároveň otočí první kartu z každé hromádky karet sestav tak, aby byla vidět požadovaná sekvence úderů. Tyto otočené karty sestav se umístí vedle dané hromádky.
  4. Na konci přípravy hry má každý hráč 5 karet úderů a na stole jsou otočené tři karty sestav (jedna sestava lehká, jedna střední a jedna těžká). V tomto okamžiku začíná hra.

Průběh hry

V průběhu hry se hráči snaží zkompletovat své údery tak, aby byli schopni poskládat jednotlivé sestavy. Karty potřebné k vytvoření sestav může hráč získat pouze vyměňováním svých karet s kartami ostatních hráčů. Samotná výměna se neřídí žádnými pravidly, vyměňovat může tedy každý s každým v reálném čase, to znamená, že zde neprobíhají žádná kola. Hráči si mohou navzájem lhát, podávat mylné informace a dokonce směňovat karty, na kterých se nedohodli. To znamená, že směňování může být tajné a je na soupeři zda vám uvěří, že mu vydáte kartu, které jste se dohodli. Hru je možné ovšem hrát i s otevřenými kartami.

K výměně karet může docházet podle předchozí domluvy, tedy jednu za jednu, karty se mohou taky darovat, případně jakkoli jinak přesouvat. Může se ale obchodovat pouze s kartami, které má hráč v ruce. Jakmile se hráč dotkne karty, kterou obdržel od jiného hráče, musí tuto kartu přijmou.

Rozhodujícím faktorem je tedy rychlost a přesvědčivost každého z hráčů.

Hra se ukončí ve chvíli, když některý z hráčů zkompletuje celou svoji sestavu a zahlásí "KUNG-FU". V tomto momentě nesmí nadále probíhat výměna karet mezi dalšími hráči. Hráč, který zkompletoval svou sestavu, vyloží karty úderů ve správném pořadí vedle karty sestavy.

V případě, že hráč sestavu správně nemá, je potrestán a hra pokračuje beze změn.

Pokud je sestava správná, hráč si vezme kartu sestavy, která reprezentuje získané body a vyložené karty úderů odloží na odkládací hromádku. Tento hráč si také dobere pět karet (může mít na konci i víc než pět karet) a všichni ostatní hráči, kteří mají méně než pět karet, si doberou do pěti. Následně je otočena nová karta sestavy z hromádky, ze které byla sestavena dokončena a hra pokračuje ve stejném duchu dále.

Tresty

Během hry mohou být hráči různě trestáni, například za směňování v momentě, kdy to není povoleno (při zahlášení "KUNG-FU"), nebo při špatně sestaveném pořadí atp. Hráč, který se provinil, v takovém momentě odloží všechny své karty a do hry se zapojí až ve chvíli, když některý z protihráčů zkompletuje svou sestavu.

Mohou být vymyšleny i dodatečné tresty. Například hráč, který se proviní, bude muset odevzdat nějakou svou již splněnou sestavu.

Konec hry a určení vítěze

Hra končí v okamžiku, když je dobrána poslední karta sestavy alespoň z jedné z hromádek lehkých, středních, nebo těžkých sestav. Hráči sečtou své body z karet sestav, které získali během své hry. Vítězí ten hráč, který získal nejvíce bod, v případě nerozhodného výsledku vítězí ten hráč, který poskládal víc nejsložitějších sestav.

Poznámka

Pravidla hry Kung-fu jsou do velké míry zcela individuální a velice málo omezená, což do hry přináší velkou variabilitu možných tahů. Ve hře také velice záleží na rychlosti, kdy s vyšší rychlostí dochází k chaosu, který se stará o značnou zábavnost této hry. Všem hráčům jsou možnosti naprosto otevřené.

Autor: BMAJTZ

Vybíráme z aukcí

Malé velké zombie
Malé velké zombie
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>