nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kuhhandel

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
FX Schmid
Ravensburger
Autoři: Rüdiger Koltze
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ocitáme se na dobytčím trhu, kde panuje čilý ruch. Probíhají dražby i handlování. „Kdo koupí ovečku? Má krásnou vlnu… Nabídne někdo víc než 10?“ „Já mám dva kocoury, ty máš dva kocoury… Pojďme se dohodnout. Nabízím ti 130!“

Ve hře Kuhhandel je 10 zvířat s různou hodnotou, od každého 4 karty. Hráči se snaží nasbírat co nejvíce těchto čtveřic s co nejvyšší hodnotou, přičemž zvířata hráči získávají v dražbě nebo handlováním mezi sebou.

Příprava hry:

Na začátku hry se zamíchá balíček zvířat pro dražby a peníze v banku se roztřídí podle hodnoty. Každý hráč dostane 4x 10, 1x 50 a 2x 0 peněz. 

Průběh hry:

Při dražbě hráč otočí vrchní kartu z balíčku zvířat a tu draží. Vyvolávací cena je 10 a zvyšuje se nabídkami ostatních hráčů. Ve chvíli, kdy již nikdo nechce nabídnout vyšší částku, dražba končí.  V tu chvíli se dražitel rozhodne, zda za výslednou cenu prodá kartu vydražiteli, nebo zda si kartu nechá a výslednou cenu zaplatí hráči, který vyhrál dražbu. Pokud zvíře nikdo nechce, zůstane dražiteli (zdarma).

Pokud dva hráči vlastní stejný druh zvířete, mohou mezi sebou handlovat. Vyzvaný hráč nesmí handl odmítnout. Handluje se s 1 nebo 2 kartami, podle toho, kolik jich má ten, kdo jich má méně (3:1 => 1, 2:2 =>2). Vyzývající hráč položí libovolné množství peněžních karet lícem dolů. Vyzvaný může akceptovat tuto tajnou nabídku nebo dát stejným způsobem svou nabídku. Ve druhém případě si hráči peníze vymění a ten, kdo zaplatil víc, získal handlované karty zvířat.

Když se do aukce dostane oslík, hráči před jeho dražbou získávají peníze z banku.

Karty peněz nelze rozměňovat a při nákupu se nevrací zpět – pokud tedy hráč nemá přesnou částku, musí zaplatit více. Při handlování lze naopak blafovat pomocí karty s nulovou hodnotou.

Konec hry:

Ve chvíli, kdy dojdou karty z balíčku, musí se už jen handlovat o zbytek karet, a to tak dlouho, dokud je o co. Následně dojde k závěrečnému bodování: sečtou se hodnoty získaných druhů zvířat a vynásobí se počtem druhů zvířat, které hráč získal. Např. čtveřice kohoutů za 10 a čtveřice koní za 1000 bude (10 + 1000) x 2 => 1010 x 2 = 2020. 

Autor: lekla_ryba

Další názvy této společenské hry

  • You're Bluffing!

Vybíráme z aukcí

Tawantinsuyu: Říše Inků
Tawantinsuyu: Říše Inků
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>