nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Krysis

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gém Klub Kft.
Heidelberger Spieleverlag
Rio Grande Games
Autoři: Zoltán Aczél
Zoltán Ágó
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Svět Krysis se zmítá v chaosu a panice. Staré hodnoty jsou minulostí. Zdroje jsou vyčerpány a technologie zapomenuty, produkce neexistuje. Jisté bohatství se však ještě ukrývá v zemi - krystaly. Cenné je vše, co dopomůže k jejich získání. Jakákoliv zbraň, jakékoliv vozidlo, i když staré, vyrobené za dávných časů blahobytu a hojnosti, cokoliv, do čeho se dají krystaly naložit, a kdokoliv, kdo je spolehlivě dokáže transportovat na bezpečné místo.

Ve hře se stáváte vůdci skupiny "agentů" jedné ze společností, které se snaží ovládnout dostupné cennosti - zbraně, vozidla a samozřejmě krystaly. Řídíte se heslem "Ber všechno co můžeš" a jako hráč budujete komanda s chlapíky mocnými nejen ve zbrani, ale také v ramenou. Protože VŠECHNO, co získáte - vykopete, nebo uloupíte - je třeba dobře ukrýt před soupeři, kteří vám s radostí vaše poklady ukradnou.

Průběh hry

Hraje se na 5 kol, každé kolo má 4 fáze: 1. Dolování, 2. Stavění skupin, 3. Akce, 4. Konec kola.

  1. Při dolování získáváte krystaly a bonusové karty - různé zbraně a prostředky, které pomáhají při transportu krystalů. O pořadí hráčů rozhoduje tajná sázka, která se platí krystaly. Dobývací místa jsou na hracím plánu a podle pořadí v sázce si jednotliví hráči vybírají jedno z ještě dostupných dolovacích míst. Krystaly jsou ve třech barvách, každá barva má jinou bodovou hodnotu. Získané věci se umísťují před hráčovu zástěnu, kde ještě nejsou v bezpečí a soupeři je mohou ukrást.
  2. V druhé fázi hráči postupně odhalují jednu z karet agentů z ruky, pokud každý hráč nemá skupinu  tří agentů. Agenti se dělí na dvě skupiny - bojovníci a nosiči. Každá karta obsahuje i číslo iniciativy. Ta se spočítá a hráč s nejvyšší iniciativou začíná další fázi - fázi akcí.
  3. Ve fázi akcí může hráč zahrát jednu ze tří možných akcí. Buď je to transport krystalů a bonusů před zástěny za ni, což představuje ukrytí cenností / soupeři už nemohou ukrást. Transportovat můžete pouze tolik, kolik vám umožňují hodnoty vašich agentů. Ty určují množství a typ unášených věcí. Ty můžete ovlivňovat bonusovými kartami. Krystaly a bonusy můžete také prodat do banku, 2 body za kus.
    Můžete také napadnout soupeře a pokusit se mu ukrást jeho poklady před jeho zástěnou. O vaší i jeho síle rozhodují bojové hodnoty na kartách agentů, které můžete opět upravovat bonusovými kartami.
    A nakonec můžete zvolit možnost dolovaž přesčas a získat krystaly do hodnoty 6 bodů. Ty si ukládáte před svou zástěnu.
  4. Na konci kola odhodíte použité karty a vezmete si 3 nové karty. Dobírat karty můžete z hromádky nosičů nebo z hromádky bojovníků, abyste měli na začátku kola 6 karet na ruce.

Konec hry a bodování

Hra končí po 5 kole. Hráči spočítají vítězné body, průběžně zaznamenáváné z prodeje do banku, plus body za uschované krystaly za zástěnou dle jejich bodové hodnoty. Další body jsou za sestavy bonusových karet. Vyhodnocují se sady stejných karet a také sady sestavené z různých karet. Můžete sestavit více sad.

Hra navíc obsahuje ještě karty speciálních agentů a karty misí, které umožňují větší variabiltu a znovuhratelnost hry.

Autor: Judabegin