Kroniky Avelu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Przemek Wojtkowiak
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karak -> Avel -> ?

Ahoj, 

s dětma jsme začli u Karaku a byli jsme spokojení.

Pak jsem viděl recenzi na Avel a říkal si že by to byl dobrý krok vpřed. A je to tak, baví to jak moje děti, tak starší, i mě.

Avel sice ještě obraný nemáme a děti ani nestihli moc povyrůst, ale lehounce se začínám poohlížet po dalším kroku vpřed.

Avel je pro mě dobrý nástupce Karaku. Co je podle vás dobrým nástupcem Avelu?

Díky!

20.4.2022 17:35:17

#Mage Knight: Desková hra? :-D

20.4.2022 19:32:22 | Upraveno autorem (porovnej)

@vatioz záleží, kolik je dětem, ale tak kolem sedmi let bych klidně sáhnul po Talismanu. U něj je výhoda, že si pro děti můžeš upravit pravidla,  takže z toho v podstatě uděláš “Člověče nezlob se”, kdy ti zůstane jen pohyb po plánu a boj s příšerami a postupně přidávat další herní mechaniky.

20.4.2022 19:43:06

Za mě asi Descent druhá edice. Není to pravidlově nijak těžké a už je tam jakýsi vývoj postavy, což by mohlo děcka bavit. A hlavně, pokud nepoužiješ apku a budeš hrát za nestvůry sám, máš docela silný nástroj na zvyšování/snižování obtížnosti podle toho, jak si povedou (prostě můžeš ignorovat pár jejich chyb, nebo nějakou sám “nechtěně” udělat). 

Euthia a Mage Knight mi přijdou obtížností ještě trošku trošku dál, asi bych je zařadil až za Descent…

20.4.2022 19:53:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage knight nebo Euthia pro deti jako vazne??

Nevim jak jsou starý ale Zombie kidz jsou super.

20.4.2022 21:15:59

Super, díky moc za doporučení. Holky mají 5 a 7. Mladší musím trochu vést, ale starší zvládá hry 8+ docela v klidu.

Zombie Kidz máme odehrané, bavila nás moc.

Talisman a Descent omrknu, zní to zajímavě.

Jestli vás napadne něco dalšího, jsem jedno ucho :-)

20.4.2022 22:06:05

Moje holky (4-8) hodně bavila #Plyšová hlídka. Vývoj postav je mizerný až nulový. Zato se v knize vystřídá několik mapových schémat.

P.S. Uznávám, že MK bych neměl doporučoval jako dětskou adventúru. Proto tam byl dodán otazník a smajlík. 

20.4.2022 22:37:53

U nás (holky 6 a 8) Zombicide.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.4.2022 22:41:37

Taky čekáme na Zombicide :) kluci (5 a půl a druhy 3). Karak byla hra co se nejvíc osvedcila a to u obou. Avel je super, prvních par her, pak je to moc lehké, což o coop vadí.

17.8.2022 16:35:53

Čarokniha, Cestou necestou, Na vlnách neznáma. Možná už Gloomhaven: Lví chřtán. A v novém roce má vyjít velké rozšíření pro Avel, co vypadá moc hezky a někdy taky nový Karak.

17.8.2022 17:40:27

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas