Kronika panství

xxxxxxxxoo hodnoceno 141x (Seznam vlastníků)

Kronika panství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zábavnost hry

Tak jsem si tuto hru včera poprvé zahrál, .. a úplně mi to stačí. Vůbec mi nebavila. Herní sytém vem kostičku-odevzdej kostičku-vem žeton-posuň ukazetel mi fakt nebaví. A to i když hra vypadá po grafické stránce i komponent celkem pěkně. Při hraní jsem si vzpomněl na Neuland - i když v "Kronice" se na tah nečeká což je alespoň velké plus.
20.4.2012 18:21:03

PJ

Gally
„Zábavnost“ je velmi ošidný parametr - co připadá zábavné jednomu, nemusí připadat zábavné druhému. Pro mě je toto jedna z mála her, která má nějakou na deskovky řekněme i hlubší myšlenku, i když jí možná zpracovává nešťastným způsobem.

Ale nehrál jsem, nemohu soudit. Každopádně je Tvá kritika o důvod víc, proč si to chci zahrát ;-)

20.4.2012 19:22:21

Trajan v jiném kabátě
Shodou okolností jsem si tuhle hru zahrál ve stejnou dobu jako Gally. Asi to bude tím, že jsme hráli spolu :-)

Systém hry je velice podobný TRAJANovi. Tady se jedná o 7 částí mapy, v každé části se dá provádět nějaká činnost. Buď přímo bodovat (cestováním, nákupem na trhu, postupem v kostele) nebo získávat věci (obilí, peníze, artefakty, nové lidi).
V Trajanovi je délka hry dána postupem kamene na okruhu vždy o tolik, o kolik postoupil hráč na své hrací kartě. Tady se čeká než umře určitý počet obyvatel (i za to se získávají body, pokud se daný človíček stihne zapsat do kroniky). Lidé umírají v závislosti na utraceném čase na hrací kartě, která je tvořená kruhem několika obláčků.

Právě díky té velké podobnosti mě hra nijak nepřekvapila. Není to hra pro každého, je potřeba plánovat a plánovat a plánovat a to někdy není moc zábavné. Zahraju si jí klidně znovu, ale není to podle mě nic "nového".

Míla

21.4.2012 22:28:33

To Gally a belsky
Tak sem přidejte fotky, aby měl člověk alespon představu jak hra vypadá? Nebo už čekají na schválení? :-P

22.4.2012 12:32:32

Fotky
..jojo jednu fotku jsem tam dal..asi chybí schvalovatel... :-)

24.4.2012 20:17:02

Gally
Tím Neulandem jsi mě úpřímně vyděsil.

25.4.2012 08:33:57

Mne přišla hra super
Já jsem měl tu čest si hru zahrát včera ve 4 lidech a musím říci, že mne teda bavila hodně. Určitě bych to nekomentoval typem hry vem kostičku odevzdej kostičku, vem žeton, posuň ukazatel. Naopak mi hra příjde výborně promyšlená a myšlenka práce s časem, smrtí, je tu zajímavá.

Naopak bych řekl, že prvek strategie a přemýšlení je tu opravdu velký náhoda relativně minimální, i když se vyskytuje. Pro mne to teď vypadá třeba na lepšího favorita než agricola nebo moje oblíbené údolí králů.

16.9.2012 18:59:15

fajnové euro
Tuhle hru jsem si zahrál na letošních Osadnících a moc se mi líbila.
Přesně jak píše Ahareen je tam velice pěkná práce s časem a smrtí, a tak není nouze o hlášky typu: "Ty vrahu!", když hráč zahraje svůj tah tak, aby jeho človík co nejrychleji umřel a dostal se do včas do kroniky.

Nicméně je to čistokrevné euro, což samozřejmě kdekomu nemusí sedět. Ale pro euraře je to rozhodně moc pěkná záležitost.

17.9.2012 00:09:14

Za mne taky fajn
I ja ji hral nekolikrat na Osadnicich a vyslouzil jsem si par oznaceni "vrahu". Ale pri jine hre jsem zkousel taktiku dlouhovekych mnichu a i ta vedla docela pekne k cili. Je to samozrejme eurovka, ale tema behu casu a generaci a koncepce "kroniky" je podle mne velmi podarene.

17.9.2012 00:34:12 | Upraveno autorem (porovnej)

u mne dobry
dneska jsem si hru zahral poprve, se dvema obcasnymi hraci a mela uspech, libila se... ma to myslenku, zajimavej herni mechanismus, je potreba premyslet, planovat, pocitat, a navic to i graficky pekne vypada... u mne dobry .-)

26.12.2013 21:19:28

Karlosi -
Taky jsem hýkal nadšením! Bohužel - brzy se ohraje. Ale - rád se k ní vrátíš. Takže - dobrý - EMan

27.12.2013 20:35:08

neohraje
no mně se jen tak neohraje protože s přáteli si ji zahrajeme párkrát do roka, takže o to strach nemám... ostatně je to tak se všemi hrami co mám/máme v mém okolí :-/

27.12.2013 20:42:27

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas